APD334 - výsledky z fáze 1b

Nejdříve cca v roce 2018
V této fázi jsou léky testovány na větší skupině pacientů. A tak výsledky z této fáze napoví o jak účinný lék se jedná.

APD334 - výsledky z fáze 1b

Příspěvekod Franta » 17 led 2015 00:05

Společnost Arena Pharmaceuticals, Inc. zveřejnila první výsledky z její klinické zkoušky ve fázi 1b na vyhodnocení kandidáta na orální lék APD334 pro léčbu autoimunitních onemocnění, tak jako je roztroušená skleróza. Klinická zkouška několika zvyšujících se dávek ukázala povzbudivé objevy o léku, který je navržen tak aby zaciloval S1P1 receptor.

V tiskové zprávě společnosti bylo oznámeno, že vědci analyzující lék vypozorovali na dávkování-závislý účinek na snižování počtu lymfocytů v krvi s průměrnými poklesy od srovnávací základny až do 69% (díky APD334) ve fázi 1....

"Snižování lymfocytů na úroveň předvedenou v této klinické zkoušce je v souladu s klinickou účinností ve fázi 2 a 3 jiných S1P1 modulátorů u eresky, lupénky a ulcerativní kolitidy, " .......

Navíc nebyly registrovány žádné významné bezpečnostní nálezy hodné k zaznamenání týkající se srdečního tepu, plicní funkce nebo zvýšení jaterních enzymů. Nežádoucí účinky ve spojení s léčbou byly zaznamenané většinou mírná nebo střední kontaktní dermatitda, bolest hlavy, zácpa nebo průjem navzdory tomu že žádný z těchto příznaků nebyl jasně přiřazen k tomuto léku a nebylo žádné přerušení léčby kvůli nežádoucím účinkům ani nebyly pozorovány žádné nežádoucím události.
....

Results from phase 1b APD334 for autoimmune diseases released
(16/01/15)
http://www.ms-uk.org/emergingtherapies
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2358
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: APD334 - výsledky z fáze 1b

Příspěvekod vychodocech » 18 led 2015 18:25

Tak tohle by mohlo pohnout s cenou Gilenye, která je také cílená na tento receptor. V podstatě se jedná o podobný mechanismus účinku. Konkurence je tedy žádoucí, sloučenina je to ale jiná.
Zatím je ale příliš brzy než tuto látku uvedou na trh jako lék na RS, v této konkrétní studii bylo pouze 50 zdravých testujících na APD334 a dalších 10 lidí s placebem a to pouze po dobu 21 dní. Nějaké nežádoucí účinky se jistě projeví u rozsáhlejší studie v budoucnosti. Nevadí, že se jednalo o zdravé jedince, jelikož mechanismus účinku byl prokázán a funguje u fingolimodu (Gilenya) a věřím, že i tento studijní lék bude přínos pro nemocné s RS.

ještě jeden článek k tomuto tématu z 9.1.2015
http://seekingalpha.com/article/2809555 ... -potential

Píše se tu, že přípravek APD334 je bezpečnější než Gilenya jelikož Gilenya cílí na čtyři receptory z pěti a díky tomu způsobuje Bradykardie (zpomalení srdeční frekvence).
vychodocech
 
Příspěvky: 949
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Léky ve fázi 2 klinických studií včetně těch co na tuto fázi čekají

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník