Vatelizumab - SAR339658 - fáze 2 - přihlášen první pacient

Nejdříve cca v roce 2018
V této fázi jsou léky testovány na větší skupině pacientů. A tak výsledky z této fáze napoví o jak účinný lék se jedná.

Vatelizumab - SAR339658 - fáze 2 - přihlášen první pacient

Příspěvekod Franta » 04 lis 2014 14:40

Genzyme, což je pobočka firmy Sanofi dnes ohlásila přihlášení prvního pacienta do klinické zkoušky ve fázi 2 k ověření experimentální léčby vatelizumabem u pacientů s relaps remitující roztroušenou sklerózou.
Klinická zkouška, která se jmenuje EMPIRE je navržena ke zhodnocení účinnosti vatelizumabu oproti placebu u RRRS pacientů. Bude také vyhodnocena bezpečnost a snášenlivost a farmakokinetika vatelizumabu.
....
Vatelizumab je lidská monoklonální protilátka která cílí na VLA-2, což je kolagen vázající integrin exprimovaný na aktivovaných lymfocytech. Mechanismus působení vatelizumabu není známý, nicméně se má za to že blokuje VLA-2 na aktivovaných imunitních buňkách, což vede k narušování s vázáním-kolagenu v oblastech zánětů a to může snižovat zánětlivou kaskádu u roztroušené sklerózy.

"Nepřetržité záněty a neurodegenerace od propuknutí roztroušené sklerózy mohou vést k významné invaliditě," řekla Eva Havrdova, MD, PhD, MS Center, Department of Neurology, First Medical Faculty, Charles University, Prague. "klinická zkouška EMPIRE by měla umožnit zhodnotit schopnost vatelizumabu působit na akutní zánětlivé složky eresky a vyhodnotit jeho možnosti v léčbě roztroušené sklerózy."

Genzyme vyvíjí vatelizumab pro RS ve spolupráci s Glenmark Pharmaceuticals........


http://news.genzyme.com/press-release/g ... ing-remitt


Pojmy (wikipedia):
Integrin - je označení pro skupinu membránových receptorů, které se vážou na extracelulární matrix či na jiné buňky. Umožňují tím přilnutí buněk k podkladu (a tedy integritu tkání) a také migraci buněk v embryu či imunitním systému. Mimo to se účastní některých signalizačních kaskád, při nichž se navázání ligandu na integrin přenáší do nitra buňky jako signál, který reguluje např. fosforylaci proteinů, genovou expresi, růst a smrt buněk a podobně.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2255
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Léky ve fázi 2 klinických studií včetně těch co na tuto fázi čekají

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník