Stránka 11

vakcinace (očkování) pro lidi s RS

PříspěvekNapsal: 25 dub 2017 01:10
od vychodocech
V posledních letech se hodně diskutuje o očkování - jsou tábory lidí, kteří očkování odmítají, jsou lidé, kteří se toho bojí, a jsou různé studie a pohledy na toto téma. Je také hodně lidí, kteří přicházejí do styku s různými nemocemi nebo se nacházejí v infekčním prostředí, nebo třeba cestují do zemí kde je zvýšené riziko nějakou nákazou.

Nechci zde rozvíjet diskuzi zda je očkování správná volba nebo zda to způsobuje RS apod., tenhle příspěvek je tu proto, abychom věděli jaké vakcíny jsou k dispozici a jaké vakcíny představují riziko pro nemocné s RS a to třeba i v kombinaci s imunosupresivní léčbou.

V poslední době se v ČR objevují oblasti s nějakou nákazou (žloutenka, spalničky apod) a tudíž nastává otázka očkování, a je rozdíl očkovat úplně zdravého člověka a člověka léčeného třeba kortikosteroidy nebo s imunomodulační či imunosupresivní léčbou.

zde je takový malý přehled co se doporučuje a nedoporučuje, není to však přesný návod a je nutné to konzultovat se svým lékařem a neurologem, to riziko si stejně nese každý sám - ať už se dá očkovat nebo nedá (vždy je tu nějaké pro a proti)

http://www.nationalmssociety.org/Living ... ccinations

strojový překlad: https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search

Re: vakcinace (očkování) pro lidi s RS

PříspěvekNapsal: 25 dub 2017 08:03
od Lorain
K tomu si dovolím přidat ještě tento odkaz: http://www.tribune.cz/clanek/41869-pora ... -sklerozou