Tisch RS centrum v New Yorku hlásí časné zlepšení ve zkoušce

k obnově mozkových buněk - zejména k obnově oligodendrocytů, které se podílí na myelinaci nervových vláken
Mezenchymální kmenová buňka (MSC)
neurální prekurzorové buňky
progenitorové buňky oligodendrocytů (OPC)
regenerace

Tisch RS centrum v New Yorku hlásí časné zlepšení ve zkoušce

Příspěvekod Franta » 25 dub 2015 21:50

Tish RS centrum v New Yorku hlásí časné zlepšení ve zkoušce s kmenovými buňkami

23. dubna 2015 Tish RS centrum v New Yorku (Tisch MSRCNY) dnes oznámilo povzbuzující počáteční výsledky z FDA-schválené fáze 1 používající autologní neurální kmenové buňky v léčbě roztroušené sklerózy.

Výzkum v Tisch MSRCNY ve vnitřních analýzách ukázal, že šest z devíti pacientů vykazovalo zvýšení motorické síly, zlepšení močových funkcí a zlepšenou kvalitu života. Důležité bylo, že léčby byly dobře tolerovány a tak nebyly hlášeny žádné vážnější nežádoucí účinky.

"Počáteční data jsou povzbuzující protože, kromě pomoci zjištění bezpečnosti a snášenlivosti tato zkouška přináší některé pozitivní léčebné výsledky i v tomto počátečním stádiu" řekl Dr. Saud A. Sadiq, šéf výzkumníků v Tisch MSRCNY a hlavní výzkumník této studie.

Tato studie zkoumá průkopnickou regenerativní strategii používající kmenové buňky odebrané z vlastní kostní dřeně pacientů. Tyto kmenové buňky jsou poté injekčně vpraveny intratekálně (do mozkomíšního moku obklopujícího míchu) u 20ti pacientů, kteří splnili vstupní kritéria pro tuto zkoušku. ...
Vnitřní analýzy hlásí výsledky prvních devíti pacientů, kteří obdrželi nejméně jednu léčbu kmenovými buňkami.

Pacientka ze studie Vicky Gill, vdaná matka dvou dětí, jejíž manžel Michael má také RS, již prožila pozitivní výhody této léčby. "Během posledních 6 let jsem často padala, měla jsem omezený pohyb ve svých nohách a vždy jsem chodila se svou hůlkou. Pouze po dvou léčbách kmenovými buňkami se mi vrací cit a funkce o kterých jsem si myslela, že jsme zcela ztratila a v poslední době jsem neupadla a nyní již vůbec nepotřebuji hůlku."

Pacienti v této zkoušce obdrží tři kola injekcí v tří měsíčních intervalech. Parametry bezpečnosti a účinnosti budou vyhodnoceny u všech pacientů při běžných sledovacích návštěvách. Dr. Sadiq plánuje pokračovat a dokončit studii ve fázi 1 a pokud budou pozitivní trendy pokračovat, tak se přesune k více-centrové zkoušce ve fázi II zaměřené na účinnost.

http://www.tischms.org/
http://www.tischms.org/news/april-23-20 ... cell-trial
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Klinická zkouška: léčba kmenovými buňkami - Tisch RS centrum

Příspěvekod Franta » 15 led 2016 00:51

FDA radí Tisch RS výzkumnému centru aby pokračovalo: příprava na začátek fáze II klinické zkoušky kmenových buněk pro roztroušenou sklerózu. - Povzbuzující výsledky z fáze 1 ukazují zvrácení invalidity a opravy poškození způsobené roztroušenou sklerózou.

"Naše bezprecedentní výsledky z fáze I nás ženou do další fáze výzkumu" řekl Dr. Saud A. Sadiq,šéf výzkumných vědců z Tisch MSRCNY a vedoucí výzkumník studie......

...

Hlavní překážka pro zahájení studie je potřeba zásadního zafinancování. Jakmile bude financování získáno, tak budou rekrutováni pacienti. Předpokládá se, že studie začne v létě 2016.
----

http://tischms.org/news/fda-advises-tis ... l-trial-ms
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na Kmenové buňky - MSC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník