Zázračné výsledky z nové RS léčby

Znovu vytvoření krve (krevních imunitních buněk) k zastavení imunitních útoků na CNS
Hematopoetické kmenové buňky (HSC)
Krevní progenitorové buňky - lymfoidní a myeloidní progenitorové buňky
Transplantace krvetvorných kmenových buněk (HSCT)

Zázračné výsledky z nové RS léčby

Příspěvekod Franta » 19 led 2016 00:05

Pacientka s roztroušenou sklerózou upoutaná na invalidní vozík může opět chodit.

Průkopnická nová léčba kmenovými buňkami odvrací a poté zastavuje účinky roztroušené sklerózy vedoucí k invaliditě.

25ti letá Holly Drewry z Sheffieldu byla upoutaná na invalidní vozík po narození své dcery Isly.

Ale paní Drewry říká že jí nová léčba změnila život.

V pořadu Panorama na BBC řekla: "Vůbec jsem nemohla chodit. Nemohla jsem si věřit že ji (Islu) podržím v případě že upadnu. Jako nová matka jsem chtěla vše dělat správně, ale má ereska mi v tom bránila.

"Je to děsivé protože přemýšlíte, kdy to skončí?"

Tato léčba začala na Royal Hallamshire Hospital v Sheffieldu a v Kings College Hospital v Londýně a zahrnuje použití vysoké dávky chemoterapie ke zničení imunitního systému před tím než se znovu vybuduje z kmenových buněk z pacientovo vlastní krve.

Paní Drery dostala léčbu v Sheffieldu. Řekla: "Začala jsem pozorovat změny v průběhu dní kdy jsme dostávala kmenové buňky.

"Odešla jsem z nemocnice. Odešla jsem domů a mazlila jsem se s Islou. Plakala jsem a plakala. Bylo to tak troch ohromující. Byl to zázrak."

Její léčba byla hodnocena a její nemoc se dramaticky zastavila. Bude jí ještě potřeba pozorovat roky, ale je naděje, že její transplantace bude trvalou opravou.

Nyní plánuje, že se vdá.

Pro ostatní pacienty byly výsledky rovněž dramatické. Steven Storey byl běžec maratónu a triatlonu před tím než ho nemoc zcela paralyzovala. Řekl: "Nemohl jsem ani pohnout svalem."
Ale do osmi dnů léčby mohl hýbat palcem na noze a po 10ti měsících uplaval míli (1,6km). Zvládl také jezdit na kole a opět chodit.
Řekl: "Bylo to úžasné. Cítil jsem, že jsem zpět."

Pan Storey oslavil své první výročí transplantace se svými dcerami. Jeho léčba byla hodnocena a jako u paní Drewry nebyl důkaz o aktivitě nemoci.

......
......

http://www.telegraph.co.uk/news/health/ ... tment.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Zázračné výsledky z nové RS léčby

Příspěvekod Franta » 19 led 2016 00:18

Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Zázračné výsledky z nové RS léčby

Příspěvekod nickorette » 19 led 2016 17:06

No a u nas se zase bude cekat 10 let,nez se skutecne prokaze,ze zakrok ma dlouhodoby efekt. Medicina zalozena na dukazech.
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: Zázračné výsledky z nové RS léčby

Příspěvekod dulca » 19 led 2016 18:06

nickorette píše:No a u nas se zase bude cekat 10 let,nez se skutecne prokaze,ze zakrok ma dlouhodoby efekt. Medicina zalozena na dukazech.


Tady se experimentalne autologni transplantace dělala již před lety a kvůli nevelkym úspěchům se od toho upustilo. Moc rizik a výsledny efekt se jim nezdál, takže pochybuji že se do toho ve velkém někdo zase pusti. Dělalo se to ve VFN.
Kamarádky strejda to podstoupil, k zpomalení došlo, ale ze by se uplne vyléčil to ani náhodou a po pár nevím presne kolika letech se začal zase horšt.
Autologni transplantace je stejný postup jako se popisuje v článku transplantace kmenových buněk.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Zázračné výsledky z nové RS léčby

Příspěvekod Franta » 19 led 2016 20:59

princip léčby HSCT je sice stejný, ale může se lišit, například v použité medikaci která má za úkol zničit všechny buňky imunitního systému.
Pokud se totiž nepovede imunitní buňky zničit pořádně, a některé nemocné resp. poblázněné imunitní buňky přežijí, tak se může stát že ty přeživší opět poblázní ty nově vytvořené buňky. Imunitní buňky mají totiž schopnost učit se od jiných.

A zde nemůžeme tvrdit, že v Londýně a v Shefieldu používají stejné látky a ve stejném množství k vybití imunitního systému jako kdysi v Čechách.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Zázračné výsledky z nové RS léčby

Příspěvekod dulca » 19 led 2016 22:39

Já bych se nebála, že by zlikvidivali nedostatecne. Patří tam k svetove spicce v léčbě leukémie, včetně transplantaci. A to transplantaci jak od cizích dárců tak autolognich. U leukémie jde taky o kompletní likvidaci starých krvetvorných a imunitních buněk. Jinak by též nefungovala. Spis mi přijde, že výsledeky jsou podobne, ale u nas se vyhodnocuji jako nedostatecne pro masove zavádění teto riskantní a velmi neprijemne lecby, když to v Americe se to prodá jako velkolepý úspěch.
Muze byt , ze zlepšení na par let je v Americe považováno za uspech u nás se řekne, že se to za ty náklady a rizika nevyplatí. Myslím, že ve výjimečných případech a při hodně dramatickém průběhu RS se provádí i v ČR.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Zázračné výsledky z nové RS léčby

Příspěvekod Franta » 20 led 2016 04:48

I kdyby se těmto pacientů, kteří po této léčbě začali chodit za dva roky tato nemoc vrátila, Tak by to byl i tak obrovský úspěch, který se zatím žádným jiným schváleným lékem na RS docílit nedá. Protože až (a jestli vůbec) se nemoc vrátí, tak může trvat několik dalších let než se zase dostanou na ten invalidní vozík.
A pak můžeme zároveň diskutovat i o tom, kde by byl za tuto dobu několika let ten pacient co nemohl chodit bez HSCT léčby.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Zázračné výsledky z nové RS léčby

Příspěvekod nickorette » 20 led 2016 08:44

Ten z videa sice moc nechodil,ale zase nebyl na vozejku,jako pred tim. Pro mne je to dramaticky zlepseni,ktereho by DMD leky asi nedosahly myslim. Rozumim,ze tato metoda je dost nakladna a proto se indikuje na ty nejvaznejsi pripady,ale pokud by se dala pouzivat i v pocatcich nemoci,mozna by byla jeste uspesnejsi.
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: Zázračné výsledky z nové RS léčby

Příspěvekod dulca » 20 led 2016 13:06

Tady nejde v první řadě o penize, ale o to ze je to velmi rizikový zákrok, s možnosti velkých zdravotních problému taky na doživotí. Takže je vyhrazen pacientům kterým už není pomoci jinak.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42


Zpět na Kmenové buňky - HSC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron