Švédské zkušenosti s transplantací kmenových buněk

Znovu vytvoření krve (krevních imunitních buněk) k zastavení imunitních útoků na CNS
Hematopoetické kmenové buňky (HSC)
Krevní progenitorové buňky - lymfoidní a myeloidní progenitorové buňky
Transplantace krvetvorných kmenových buněk (HSCT)

Švédské zkušenosti s transplantací kmenových buněk

Příspěvekod Franta » 29 dub 2014 00:56

Transplantace autologních hematopoetických kmenových buněk pro agresivní roztroušenou sklerózu: Švédská zkušenost.

Transplantace autologních hematopoetických kmenových buněk (HSCT) je realizovatelná možnost pro léčbu agresivní roztroušené sklerózy. Ještě nebyla provedena žádná srovnávací klinická zkouška a tak zkušenosti ze systématického a nepřetržitého monitorování léčených pacientů tvoří důležité informace o bezpečnosti a účinnosti. V této pozorovací studii popisujeme chrakteristiky a výsledky švédských pacientů léčených pomocí HSCT pro roztroušenou sklerózu.

Metody: Neurologové z většiny velkých nemocnic ve Švédsku vyplnili formulář s prospektivně nasbíranými daty. V součtu 52 pacientů a u 48 z nich včetně ohodnocení bezpečnosti a vedlejších účinků; 41 pacientů bylo sledováno nejméně 1 rok a tito pacienti byli dále analyzováni pro klinické a radiologické výsledky. A v této skupině mělo 34 pacientů (83%) relaps remitující roztroušenou sklerózu a průměrný čas jejich sledování byl 47 měsíců.

Výsledky: V pěti letech bylo bez relapsu 87%; 85% bylo bez události na magnetické rezonanci; bez zvětšení EDSS skóre invalidity bylo 77% a bez jakéhokoliv projevu nemoci - žádné MRI léze ani progrese invalidity bylo 68%. Přítomnost gadolinium-enhancing lézí........
Nebyla žádná úmrtnost. Většina vedlejších účinků byly reaktivace pásových oparů (15%) a nemoci štítné žlázy (8,4%)

Závěry: HSCT je velmi účinná léčba zánětlivě aktivní roztroušené sklerózy a může být provedena s vysokým stupněm bezpečnosti v centrech kde s tím mají zkušenosti.

Autologous haematopoietic stem cell transplantation for aggressive MS: the Swedish experience(28/04/14)
http://www.ms-uk.org/stemcells
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Švédské zkušenosti s transplantací kmenových buněk

Příspěvekod dulca » 29 dub 2014 07:27

Tady to popisuji jako těžká pohodicka, kamarádky strýc to v rámci pokusu absolvoval tady v Čechach, v transplantaci krvetvornych buněk jsme svetova špička, a žádna hitparáda to teda nebyla a neni. Uz samotnou likvidaci imunitního systému malém neprezil, pak když naskocila obnovena imunita tak to par let vypadalo slibně, došlo k zpomalení nemoci, ale ted uz v tom lítá znova....takze moc velké riziko na nepresvedcivy výsledek, v CR se od toho upustilo, jsem zvedava, jak bude psát ta Američanka, až prejde do fáze likvidace současného imunitního systému, zatim je na začátku v te příjemnější části, zlepšení je dáno dle mého názoru vysokými dávkami steroidů...pak jsem zvedava na průběh za rok, pět, deset.....osobně tomuto neverim
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Švédské zkušenosti s transplantací kmenových buněk

Příspěvekod Franta » 29 dub 2014 08:08

každá klinika používá jiné preparáty, pochybuji, že češi používají to samé.
Píše tam, že ty injekce Neuropogenu stojí 3-6 tisíc dolarů. Což je 60-120 tisíc Kč. A to je chemie použita jen na začátku transplantace, pak tam musí být chemie na namnožení a podporu růstu kmenových buněk a na správnou diferenciaci, tam lítají velké prachy - protože je výzkum něco stál. V tom článku se píše, že ten zákrok stojí 3 miliony Kč. A v tom Švédsku také mohou používat něco úplně jiného.
Mě by zajímalo, za kolik tu transplantaci dělalo české zdravotnictví s velkou snahou ušetřit. Nemáš nějaké údaje ?

Jeden člen fóra se mě ptal, že má vyhlédnutou transplantaci někde v Iránu a že jaký mám na to názor:
http://www.royaninstitute.org
prý za 14 tisíc € (což je asi 380 tisíc Kč)
To je 8x levnější než v USA. A myslím, že je to i podobná cena za kterou to lze udělat v ČR.
Nabízí se otázka jestli se neporovnává mercedes s trabantem. Já to zodpovědět s jistotou neumím, ale to srovnání se tu opravdu nabízí.
Tomu členovi našeho fóra jsem napsal, že jezdit se léčit s ereskou do země s velkým výskytem eresky, která zakazuje ženám chodit na sluníčku nezahalené a přitom je prokazatelné, že nedostatek slunění zvyšuje riziko eresky u mě vyvolává velké pochyby.
Tím tedy chci říci, že všude nemusí mít stejné výsledky.

Nemáš nějaké údaje za kolik tu transplantaci v ČR dělali (bez úhrady pojišťovnou)?
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Švédské zkušenosti s transplantací kmenových buněk

Příspěvekod dulca » 29 dub 2014 14:31

Netuším, ale zkus se zeptat ve VFN, byl to jejich výzkum. Myslím si, ze cena bude jako u autologni transplantace. Je to stejný.
Jinak si nemyslím, ze se srovnává trabant s mercedesem, v tomhle jsme svetova špička. Co vim tak v UHKT se neboji zkouset leky "experimentalne", když ví, že z toho bude mit pracient prospech.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Švédské zkušenosti s transplantací kmenových buněk

Příspěvekod Miguel » 05 srp 2014 15:10

Franta píše:
Jeden člen fóra se mě ptal, že má vyhlédnutou transplantaci někde v Iránu a že jaký mám na to názor:
http://www.royaninstitute.org
prý za 14 tisíc € (což je asi 380 tisíc Kč)
?


dík za link. naděje umírá poslední. dal bych i tři milióny, kdyby to pomohlo.
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19

Re: Švédské zkušenosti s transplantací kmenových buněk

Příspěvekod Miguel » 05 srp 2014 15:43

Franta píše:To je 8x levnější než v USA. A myslím, že je to i podobná cena za kterou to lze udělat v ČR.
Nabízí se otázka jestli se neporovnává mercedes s trabantem. Já to zodpovědět s jistotou neumím, ale to srovnání se tu opravdu nabízí.
Tomu členovi našeho fóra jsem napsal, že jezdit se léčit s ereskou do země s velkým výskytem eresky, která zakazuje ženám chodit na sluníčku nezahalené a přitom je prokazatelné, že nedostatek slunění zvyšuje riziko eresky u mě vyvolává velké pochyby.


nevím, jestli jsi četl
http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajst ... ove-bunky/
ale ta klinika má zdá se, velmi dobrou pověst. vysvětloval bych si to celkovou ekonomickou situací v zemi, prostě je to zaostalá země, kde je celkově lacino...
Miguel
 
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2013 11:19


Zpět na Kmenové buňky - HSC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník