Ponesimod

RRS, S1P1 agonista
https://prehledy.sukl.cz/prehled_leciv. ... eg/0255075
https://www.ema.europa.eu/en/medicines/ ... AR/ponvory

Ponesimod

Příspěvekod Franta » 14 úno 2013 10:40

Selective sphingosine 1-phosphate receptor 1 agonist ponesimod vyvinutý švýcarskou firmou Actelion Pharmaceuticals Ltd

V druhé druhé fázi klinických testů bylo zjištěno, že ponesimod významně redukuje kumulativní počet nových aktivních lézí na měsíčním skenování MRI (magnetické rezonance)

A dále, navzdory celkově malému množství potvrzených relapsů v této studii, byl pozorovatelný klinicky významný efekt snížení četnosti relapsů.

V čem je tento orální lék vyjímečný:
Ponesimod zabraňuje lymphocytům aby opouštěly lymphatické uzle a tím redukuje cirkulující počet krevních lymphocitů a zabraňuje tak jejich infiltraci do místa zánětů. Tato redukce je rychlá, reaguje na dávkování léků a při podávání léků je trvalá.
Lék neničí lymphocity a ani se neruší s jejich buněčnou funkcí. I jiné krevní buňky imunitního systému zůstávají nedotčené a zůstávají tak dostupné pro boj s infekcí.

Google překladač:
http://translate.google.cz/translate?js=n&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=cs&u=http%3A%2F%2Fwww.wallstreet-online.de%2Fnachricht%2F3205826-actelion-s-selective-s1p1-receptor-agonist-ponesimod-successful-in-mid-stage-trial-for-multiple-sclerosis-ponesimod-to-proceed-to-phase-iii-final-stage-of-clinical-development&act=url
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2422
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Ponvory - Ponesimod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron