CS Sativex

CS Sativex

Příspěvekod Boha100 » 13 pro 2014 23:41

Dobrý den všichni,

dobral jsem se k Léku Sativex, který je možné koupit v zahraničí ale je velmi drahý , vedlejší účinky najdete na netu. podařilo se mi spojit s člověkem, který dokáže vyrobit roztok za desetinu ceny , mrkněte na web Dušan Dvořák Konopí je lék , kdy v jednom ml je 300 mg THC a300 mg canabinoidu-podobně jako v Sativexu. Funguje to, ale podařilo se mi to ještě vylepšit. Nechal jsem vyrobit čípky , které odstrańují psychotropní účinky a pak už to funguje tak, že snižují bolest a spacticitu. Denní doporučená dávka 2 x 30 mg. Sativex se testoval v ČR na neurologii v OL s šéfem výzkumu se znám. ˇUčinnost- zlepšení chůze o 30až 40% ., odstranění bolestí.

Boha100
Boha100
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 pro 2014 23:22

Re: CS Sativex

Příspěvekod vychodocech » 14 pro 2014 01:15

Dobrý den pane Boha100, je hezké, že jste si našel naše fórum o rotroušené skleroze. Jsme fórum, které nedovoluje vkládat komerční příspěvky ani ty propagační za účelem získávání peněžních prostředků na jakékoliv účely.

Další věcí je fakt, že toto fórum nemůže podporovat aktivity výroby léků bez povolení i kdyby byly nějakým způsobem účinné, pokud by však byly povolené rozhodnutím a registrací SUKLu tak problém nebude.
Pokud máte nějaké vědecké (vědecky ověřené) materiály účinnosti vašeho léku, můžete se zde o to s námi podělit.

o sativexu tu máme také vlákno zde: viewtopic.php?f=3&t=554
Naposledy upravil vychodocech dne 14 pro 2014 19:10, celkově upraveno 3
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: CS Sativex

Příspěvekod Franta » 14 pro 2014 12:00

Že Sativex zlepšuje chůzi o 30-40% by chtělo podložit nějakým důkazem (odkazem).
Myslím že Sativex funguje pouze na spasticitu.

Státní úřad pro kontrolu léčiv:
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... -spray-spc

Cituji:
Sativex oromucosal spray je indikován jako léčba ke zlepšení symptomů u dospělých pacientů se středně těžkou až těžkou spasticitou způsobenou roztroušenou sklerózou (RS), kteří nedostatečně reagovali na jinou léčbu spasticity, a u kterých bylo v průběhu počáteční zkušební léčby prokázáno klinicky významné zlepšení symptomů souvisejících se spasticitou

Takže na nic jiného než na spasticitu lék Sativex nefunguje.

Chápu že farmaceutické firmy vydělávají o hodně víc než je výroba,
ale je problématické kupovat léky jinde než v lékárně. Jaká je záruka, že účinné látky jsou stejné?
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: CS Sativex

Příspěvekod dulca » 14 pro 2014 13:50

Franto ty asi moc osobnich zkusenosti se spasticitou nemas co....protoze, kdybys mel, tak nenapises takovou hovadinu...ono se ztuhlymi svaly se chodi o dost hure, nez s normalnim napetim...tzn. ujdes min. na vzdalenost, kterou ujedes ma vliv spousta veci...od unavy po spasticitu, mezi tim je spousta dalsich veci...takze vliv ma jenom na spasticitu, ale tim ovlivnuje i uslou vzdalenost, o kolik si nedovolim odhadnout... navic to bude silne individualni, zalezi na mire, kterou ma u daneho cloveka vliv na uslou vzdalenost prave spasticita..
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: CS Sativex

Příspěvekod Franta » 14 pro 2014 18:02

Ano dulčo, zkušenosti moc nemám, jen nějakou ztuhlost, která nijak významně nebrání chůzi.
Takže uznávám - tvá připomínka se zdá býti logická, spasticita může bránit chůzi.

Takže to zúžím jen na tvrzení, že Sativex nemá vliv na progresi - nezpomaluje postup nemoci.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: CS Sativex

Příspěvekod Boha100 » 14 pro 2014 18:59

OK, zdravím přispěvatele a jak jsem pochopil tak i "frontmena" Frantu,

ty výstupy najdete na netu stačí dát si Sativex - je tam příbalový leták i zhodnocení . V ČR se výzkumem Sativexu zabýval Doc. MUdr Jan Mareš z neurologie z MS Centra OL, já sám jsem pacientem MS centra 22 let a hledám veškeré metody jak se vyhnout Baclofenové=pumpě, která je mi nabízena.

Důkazy má MUDr. Mareš testoval to před 5 roky na vzorku cca 30pacientů(asi, nevím kolik je jich potřeba na studii) toho výzkumu má plnou skříň:-) U mne to funguje tak. že bolesti se změní na svědění a spacticita se sníží těch cca 30% na dobu 4 hod po podání čípku. canabinoidy dokážou stejně jako antispastika - baclofen blokovat receptory.
nedávno byl v televizi pořad o konopí, byl tam i synovec od Bolka polívky , ten mí léky od Dvořáka.

Co se týče toho pána který to umí tak se zabývá léčebným konopím už asi 10 let viz Léčebné konopí Dušan Dvořák a neustále bojuje s úřady, policií a soudy- pravdou je, že jde čASTOroti zdi a bývá dosti kontraverzní. S Dvořákem jsem byl za Marešem. Dvořák si podal žádost na pěstování konopí, chtěl to řešit s Palackého univerzitou v Ol, kde se tím v minulosti hodně zabývali, chce to sním řešit VŠ zemědělská Praha. Pravdou je , že to co se dováží nemusí být úplně v cajku -Sativex a už vůbec ne to se ta co se prodává v lékárně v UH - jeden gram 300 Kč a potřeb na měsíc asi 30 gr. Dvořák říká, že druhů je cca 300 ,je rozdíl jestli to samčí nebo samičí rostlina , z jaké části rostliny to vezmete , v jakou roční dobu a co v roztoku ponecháte ( terpenoidy,flavoidy atd.)

Já jsem kvadrospastik, mám chycené všechny končetiny včetně svěračů a protože se musím cévkovat 5 x denně už 22 let, tak se u mne občas objeví infekce a to kamarádka RS nemá vůbec ráda, to pak mám problém se otočit na posteli.

Jsme rád , že jsem Vás našel, jeden z mých životních úkolů je věnovat se lidem s RS a najít pro ně rehabilitační centrum, kde bude neurolog, psychouš, fyzioterapeut, právník, rekreolog mám to namyšlené v Čeladné - mluvil jsem o tom několikrát se šéfem MUDr. Bajgarem - zkontaktoval jsem jej s Marešem . JE JEDEN Z 11 ČENŮ NEUROLOGICKÉ KONISE NA rs . Havrdová ALE NEMÁ MOC KRYOTERAPII RÁDa.

Standardně mám celé tělo sevřené ve "Spanělské botě" s přiměřenou bolestí, když jdu tak si stoupnu na chůdy a tlačím před sebou dalšího BOHa 100, protože moje stahovače jdou proti natahovačům, takže musím přemáhat své vlastní svaly
Já sám si poradím, ale mým cílem je dostat k lidem s RS i alternativní způsoby léčby- léčba chladem Kryoterapie- jezdím na ní do Čeladné, Serapeptase viz provitamin.sk, ta mariánka ale vše oficiálně a za přijatelné ceny- nejlepší mix je klasická plus alternativní medicína s omezením a náhradou chemie přírodou, léčitel musí vědět , která bije a nemůže zásadně omezovat klasickou medicínu.

Mějte se všichni, ozvu se zítra

Boha100 % :-)
ab


Franta píše:Že Sativex zlepšuje chůzi o 30-40% by chtělo podložit nějakým důkazem (odkazem).
Myslím že Sativex funguje pouze na spasticitu.

Státní úřad pro kontrolu léčiv:
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... -spray-spc

Cituji:
Sativex oromucosal spray je indikován jako léčba ke zlepšení symptomů u dospělých pacientů se středně těžkou až těžkou spasticitou způsobenou roztroušenou sklerózou (RS), kteří nedostatečně reagovali na jinou léčbu spasticity, a u kterých bylo v průběhu počáteční zkušební léčby prokázáno klinicky významné zlepšení symptomů souvisejících se spasticitou

Takže na nic jiného než na spasticitu lék Sativex nefunguje.

Chápu že farmaceutické firmy vydělávají o hodně víc než je výroba,
ale je problématické kupovat léky jinde než v lékárně. Jaká je záruka, že účinné látky jsou stejné?
Boha100
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 pro 2014 23:22


Zpět na Konopí - marihuana - THC - CBD ....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron