Reakcie na koži.

Lék je již schválený v EU, ale ještě není schválena úhrada tohoto léku pojišťovnami v ČR !
výrobce: Biogen
http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp? ... gory=human

Reakcie na koži.

Příspěvekod Betynka5 » 08 úno 2016 19:37

Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať na vaše skúsenosti s Plegridy. Zaujímalo by ma, či sa vám robia flaky na koži a ako to riešite. Ďakujem.
Betynka5
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31 srp 2014 19:53

Re: Reakcie na koži.

Příspěvekod marie.paulinyova » 09 zář 2016 17:29

Dobrý deň,Plegridy si pichám 3 krát a tiež si neviem poradiť.Začervenanie sa mi zjaví až na piaty deň a dosť svrbí.Dúfam že to nebude alergia,mala som ju už na predchádzajuce lieky na SM.Lekar vraví že treba vydržať?!Ja osobne zatiaľ nemám nikoho v okolí kto má skúsenosti s Plegridy.Škoda..
marie.paulinyova
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 bře 2016 20:36

Re: Reakcie na koži.

Příspěvekod vychodocech » 09 zář 2016 20:30

Interferony toto dělají, bohužel Plegridy nejsou výjimkou, dělá to Rebif, Extavia, Betaferon aj., vše subkutánní podání. Plegridy má jen tu výhodu, že se píchá jednou za dva týdny, v případě Rebifu je to ale 3x týdně. Takže výhoda u Plegridy je, že to není tak často a těch fleků není tolik. Dělat se s tím moc nedá.

Vážnější reakci po vpichu by měl alespoň jednou vidět lékař (v MS centru) - aby nedošlo k případnému zanedbání.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Reakcie na koži.

Příspěvekod Betynka5 » 04 říj 2016 17:04

Plegridy beriem uz skoro rok a reakcie su stale rovnake. Na Plegridy som prešla po desiatich rokoch na Betaferone, ale Betaferon mi taketo zapalene flaky nerobil. Ale radsej pretrpim tieto prejavy Plegridy ako pichat kazdy druhy den Betaferon, aj ked po som som nemala na kozi ziadne stopy. Sestricka v sm-centre mi hovorila, ze vsetci co beru Plegridy maju taketo reakcie na kozi.
Betynka5
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31 srp 2014 19:53


Zpět na PLEGRIDY - Peginterferon Beta-1a

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron