Plegridy - aplikace

Lék je již schválený v EU, ale ještě není schválena úhrada tohoto léku pojišťovnami v ČR !
výrobce: Biogen
http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp? ... gory=human

Plegridy - aplikace

Příspěvekod KOPRETINKA1 » 15 srp 2018 11:32

Dobrý den, chtěla bych poprosit někoho již zkušeného s Plegridy lékem o radu: Mám teď na RS lék Plegridy. Ohledně míst aplikace injekce jsem se při zácviku na injekce dozvěděla, že mám aplikovat do stehna, břicha a zadku. V brožurce co jsem k léku dostala, je ale uvedeno břicho, stehna a paže. Je tedy možné lék aplikovat i do toho zadku? Paže chápu, že u mě nejspíš nepřipadají v úvahu, mám příliš hubené ruce. Dále bych se chtěla zeptat: Při aplikaci léku do stehna, kolik cm od kolen a to samé od shora se nesmí injekce dát? Toto mi bylo samozřejmě řečeno, ale přiznám se, že si nemohu vzpomenout jestli to bylo 10 nebo 15 cm. Děkuji.
KOPRETINKA1
 
Příspěvky: 16
Registrován: 31 srp 2016 07:40

Re: Plegridy - aplikace

Příspěvekod vychodocech » 15 srp 2018 14:10

Léta jsem si aplikoval podkožní injekce. Já bych s tím "zadkem" neměl problém (max si týden nesednu :-)) - vždy ale jen horní zevní kvadrant hýždí, jde o subkutánní (podkožní) injekci. U aplikace kolem pupku bych se vyvaroval - lepší je taková řasa v pravo a levo pod pupkem - (ale ne přímo na "močáku"). U těch stehen - lepší je směrem mírně do boku vně stehna - nikdy ne směrem do vnitřní části, lepší je ta středová část stehna (nad kolenem to jde špatně a často to bolí, bacha na třísla - tam rozhodně ne). Určitě je k dispozici i spec.zdravotní sestra, která v případě potřeby zaučí. :-)
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na PLEGRIDY - Peginterferon Beta-1a

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník