Prosím o radu, Tecfidera

Tablety pro dospělé relaps-remitující pacienty.
Výrobce: Biogen
120mg: http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... &tab=texts
240mg: http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... &tab=texts
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices

Prosím o radu, Tecfidera

Příspěvekod Vladik_R » 06 pro 2015 21:47

Dobrý večer. chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s přípravkem Tecfidera. Mám poměrně novou diagnózu (přes jeden rok), kdy jsem nejdřív dostal Avonex, pak jsem přešel na Tecfideru. Ale i když mě lékař varoval před možnými nepříjemnými stavy při užívání (halvně ty zažívací), i tak me to dost nemile překvapilo. Prý to přejde, ale i tak... není mezi váma někdo, kdo změnil Tecfideru a je spokojenější? A za co jste vyměnili? Díky za radu
Vladik_R
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 pro 2015 14:13

Re: Prosím o radu, Tecfidera

Příspěvekod vychodocech » 06 pro 2015 22:45

Pokud máte vážné zažívací problémy, které způsobuje Tecfidera je možné přejít na jiné léky první volby. Jistě je zapotřebí znát Váš zdravotní stav kompletně, hlavně důvody přechodu z Avonexu právě na Tecfideru, která má větší účinnost na RS. Ve skupině léků první volby jsou ještě léky jako je copaxone, který má nejmenší procento nežádoucích účinků, účinností je na tom o maličko lépe než Avonex ale hůře než Tecfidera.
Je zapotřebí zvážit zda léčba daným preparátem na RS převyšuje nad nežádoucími účinky, ve skupině léků první volby jsou nežádoucí účinky zpravidla spíše diskomfortem oproti léčbě léky druhé volby.
Osobně jsem prošel léčbou BG12(tecfidera) a několik let také copaxone, dále léky druhé volby .... ale hodnotit zda jsem spokojenější nelze, jelikož každé stádium RS má i svoji léčbu a ze zkušenosti mohu posoudit, že každá léčba (léky) mají to svoje plus i mínus, vždy to bylo něco za něco. Za mne byla Tecfidera tou lepší léčbou, která byla více pohodlná i účinnná, copaxone také nebylo k zahození, neuroprotektivní účinky byly znát a co se týkalo RS tak jsem byl spokojený, opruz byla akorát ta aplikace, nyní je ale již nová forma injekční aplikace 3x týdně oproti té každodenní.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Prosím o radu, Tecfidera

Příspěvekod Vladik_R » 29 pro 2015 21:02

Dobrý den. Nedávno jsem se tady ptal na výměnu léků (za Tecfideru). Protože u mě neustávají zažívací obtíže, hledal jsem informace všude možně a i z tady dostupných informací a Vašich rad mi nejlíp vychází Copaxone. Sice se musí píchat, ale teď už nově jen třikrát týdně! Všechno zvládnu, jen ať už nemám ty šílený stavy… Myslíte si, že až půjdu příště k lékaři a řeknu mu to, že je reálný, aby mi léčbu změnili? Děkuju za radu a do novýho roku hlavně zdraví přeju!
Vladik_R
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 pro 2015 14:13

Re: Prosím o radu, Tecfidera

Příspěvekod petankl » 30 pro 2015 09:21

Copaxone ma nejmensi ucinnost z rs leku, proto ma taky nejmene vedlejsich ucinku. Pokud je vase rs jinak stabilni a mate takovou tu lehci rr formu tak proc ne a pokud lekar nebude potrebovat udat tu tecfideru, tak to schvali. Jinak vam to bude nutit a zalezi uz jen na vas do jak tvrdeho souboje se vam chce jit.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Prosím o radu, Tecfidera

Příspěvekod vychodocech » 30 pro 2015 22:33

Vladik_R píše:Dobrý den. Nedávno jsem se tady ptal na výměnu léků (za Tecfideru). Protože u mě neustávají zažívací obtíže, hledal jsem informace všude možně a i z tady dostupných informací a Vašich rad mi nejlíp vychází Copaxone. Sice se musí píchat, ale teď už nově jen třikrát týdně! Všechno zvládnu, jen ať už nemám ty šílený stavy… Myslíte si, že až půjdu příště k lékaři a řeknu mu to, že je reálný, aby mi léčbu změnili? Děkuju za radu a do novýho roku hlavně zdraví přeju!

Je těžké odpovědět, opravdu záleží na celkovém zhodnocení zdravotního stavu, rozhodně o všech těchto možnostech diskutujte se svým lékařem (lékaři). Copaxone může být dobrá volba, ale také nemusí, jak moc je individuální RS tak je třeba nasadit i individuální léčbu. Rozhodně pokud vaše problémy pramení z užívání Tecfidery, je třeba tyto nežádoucí účinky řešit s lékařem z MS centra.

Ještě dovětek: - není pravda, že copaxone má nejmenší míru účinnosti, tak to není, toto léčivo patří do léků první volby, statisticky (tedy průměrně) vykazuje výsledky přibližně dle této tabulky http://i1135.photobucket.com/albums/m63 ... Agents.jpg . Výsledky jsou průměrné, tedy v zásadě účinnost může být větší i menší, i ta účinnost je individuální, znám spoustu lidí, kteří jsou v stabilizovaném stavu na těchto lécích hromadu let, menší účinnost automaticky neznamená méně vedlejších účinků (zkrátka každý lék má svoje parametry).
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Tecfidera - BG-12 - dimethyl fumarate

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron