Nová data o účincích Tecfidery u pacientů s RS

Tablety pro dospělé relaps-remitující pacienty.
Výrobce: Biogen
120mg: http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... &tab=texts
240mg: http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... &tab=texts
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices

Nová data o účincích Tecfidery u pacientů s RS

Příspěvekod vychodocech » 06 kvě 2014 23:21

Nová data ukazují vysokou účinnost přípravku TECFIDERA u širokého spektra pacientů s relaps-remitentní roztroušenou sklerózou (RRMS), stejně tak jeho příznivý profil bezpečnosti a snášenlivosti.

Nová post-hoc analýza ze studie fáze3 potvrzuje, že přípravek TECFIDERA může být účinný u pacientů RRMS s vysokou aktivitou onemocnění. Navíc, nové údaje ze studie fáze 4 ukazují, že gastrointestinální (GI) účinky vyskytující se u pacientů (v prostředí klinické praxe) byly většinou mírné až středně závažné a obvykle zvládnutelné, a prevalence výrazně poklesla během prvních dvou měsíců léčby.

Post-hoc analýza souhrnných údajů z fáze3 hodnotila účinnost přípravku TECFIDERA u pacientů s RRMS s vysoce aktivním onemocněním.

Pacienti s vysoce aktivním onemocněním byli ti, kteří zažili dva nebo více relapsy v roce před vstupem do studie nebo se potvrdilo, že měli jednu nebo více přibývajících lézí (Gd + léze) při vstupu do studie (n = 136). Vyšší frekvence relapsu a výskyt dalších poškození mozku jsou spojeny se zvýšeným rizikem progrese onemocnění.

Výsledky ukazují, že po dvou letech užívání přípravku TECFIDERA dvakrát denně (BID, n = 45), se výrazně snížila roční báze relapsu o 60 procent (p = 0,0018) a podíl pacientů, u kterých došlo k relapsu o 63 procent (p = 0,0030).

studie byla po názvem DEFINE and CONFIRM (nastavit a potvrdit) – o studii v přiložených odkazech
články si můžete přečíst zde:
http://www.marketwatch.com/story/new-da ... 2014-04-30
http://www.biogenidec.com/press_release ... &PID=61997
vychodocech
 
Příspěvky: 1106
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Tecfidera - BG-12 - dimethyl fumarate

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron