Studie naznačuje že měsíc narození může ovlivňovat riziko RS

Studie naznačuje že měsíc narození může ovlivňovat riziko RS

Příspěvekod Franta » 09 dub 2013 09:05

Studie naznačuje že měsíc narození může ovlivňovat riziko RSky.

Nová studie naznačuje, že Imunitní systém nově narozeného, hladina vitamínu D a riziko vyvinutí RSky může být ovlivněno měsícem narození.

Studie vedená v Londýně objevila, že děti narozené v měsíci Květnu mají podstatně nižší hladinu vitamínu D a mají větší riziko že se u nich vyvine RSka než děti narozené v listopadu.

Objev naznačuje že je potřeba více výzkumu k prozkoumání výhod prenatálních doplňků stravy s vitamínem D dle zprávy uveřejněné 8. dubna v časopise JAMA Neurology.

Studie zahrnovala vzorky pupečníkovové krve 50 dětí narozených v Listopadu a více než 50 vzorků odebraným narozeným dětem v Květu v letech 2009 a 2010. Vzorky byly nasbírány v Londýně, tj. tam kde je závislost na měsíci narození evidentní. Předešlé studie naznačovaly že riziko RSky u lidí narozených v měsící Květnu je nejvyšší a nejnižší u těch narozených v Listopadu, poznamenává autor studie.

Vědci řekli, že krevní vzorky byly analyzovány k ohodnocení hladiny vitamínu D a bílých krvinek zapojených do imunitnách reakcí těla. Bílé krvinky jsou schopné útočit proti vlastním buňkám těla tak jak se to děje u RSky.

Studie zjistila, že děti narozené v květnu mají zhruba o 20% menší hladinu vitamínu D než děti narozené v listopadu. Děti narozené v květnu mají také zhruba dvakrát větší úroveň potenciálně škodlivých autoreaktivních T-buněk než děti které se narodily v listopadu.

......

Protože vidtamín D se tvoří, když je pokožka vystavená sluníčku, tak se lze dívat na tento efekt jako na důkaz toho, že vitamín D v těhotenství má vliv na riziko RSky.
...
Je potřeba dlouhodobějších studií ke zhodnocení účinku doplňků vitamínu D na těhotné ženy a na následný dopad na vývoj imunitního systému a rizika RSky a jiných autoimunitních nemocí.
Tato studie odhalila spojení mezi měsícem narození s úrovní vitamínu D a rizikem RSky. Ale nedokazuje spojení příčina-účinek.

celý článek:
http://www.ms-uk.org/index.cfm/MSnews
Study suggests babies' birth month may affect risk of multiple sclerosis(09/04/13)

http://www.medicalnewstoday.com/articles/258771.php
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2409
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Těhotenství - porod - děti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník