Lepší prognóza RS u pacientek které prošly plné těhotenství

Lepší prognóza RS u pacientek které prošly plné těhotenství

Příspěvekod Franta » 14 úno 2013 17:08

negativních zprav ohledně těhotenství a RS bylo dost. Tak teď jedna pozitivní ze studie 102 pacientek

Závěr: Ačkoliv se zhoršil stav RS ve třech měsících po těhotenství, tak to nebylo statisticky významné v porovnání s četností relapsů během let před těhotenstvím. Navíc se rychlost progrese nemoci zpomalila v šestiletém sledovaném období po porodu.

Celý článek zde::
http://content.karger.com/produktedb/pr ... doi=338847
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2414
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Lepší prognóza RS u pacientek které prošly plné těhotens

Příspěvekod Franta » 14 úno 2013 17:08

Alena píše:Italové při sledování 349 RS maminek ve 12 MS centrech v Itálii zjistili, že riziko ataky po porodu (a nárůstu postižení o jeden stupeň EDSS do 12 měsíců po porodu) významně snižuje to, když RS maminkám znovu nasadí DMD zhruba do tří měsíců po porodu (své zjištění publikovali vloni na podzim na ECTRIMS):
http://registration.akm.ch/einsicht.php ... KEN_ID=900
Toto časné obnovení léčby DMD doporučují zejména u těch RS maminek , u nichž je vyšší riziko aktivity choroby (například měly vyšší EDSS v době početí, nebo měly více atak v období 12 měsíců před otěhotněním, případně když zaznamenaly ataku v období těhotenství atd.)Alena píše:
verca4 píše:Docela by mě zajímaly zkušenosti matek po porodu. Je tady někdo, komu se po porodu RS zlepšila nebo stabilizovala? Dřív se těhotenství nedoporučovala a když diagnostikovali mě, tak mi těhotenství rovnou zatrhli s vylíčením hrůzných následků.

Dnes už MUDři vědí, KDY otěhotnění dovolit a JAK maminky po porodu terapeuticky zajistit:
MUDr. Eva Meluzínová zveřejnila v prosinci 2008 na sympóziu jedné sekce České neurologické společnosti v Praze výsledky pozorování v MS centru v Motole. Všímali si tam 39 rodiček, které měly RS zhruba dva roky před otěhotněním. Rok před otěhotněním prodělaly tři pacientky jednu ataku, jedna pacientka pak měla dvě ataky během těhotenství. S výjimkou dvou maminek dostávaly všechny půl roku po porodu intravenózní imunoglobuliny (IVIG) .
Výsledek pozorování:
- 79 % kojících žen bylo v prvním půlroce po porodu bez ataky
- téměř 40 % pacientek mělo ataku do roka po porodu
- u 41 % žen po porodu zjistili na MRI progresi onemocnění, 28 % pacientek zůstalo ve stabilizovaném stavu a dvěma ženám (5 %) se nález na MRI zlepšil- EDSS se změnilo z průměrných 1,3 před porodem na 1,4 po porodu
"Naše malé pozorování tak potvrdilo ověřené zjištění, že v prvním roce po porodu je vyšší výskyt relapsů. Těhotenství jako takové však nevedlo ke zhoršení invalidity," uvedla primářka Meluzínová z motolského MS centra. "Za předpokladu léčby intravenózními imunoglobuliny dovolujeme stabilizovaným pacientkám i přes prozánětlivý efekt prolaktinu kojení po dobu čtyř měsíců."
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2414
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na Těhotenství - porod - děti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník