Důležitost vitamínu D během prvního roku života

Důležitost vitamínu D během prvního roku života

Příspěvekod Franta » 10 čer 2014 10:06

Studie zdůrazňují důležitost příjmu vitamínu D během prvního roku života.

Zdá se, že každý souhlasí s tím, že vitamín D je důležitý během celého života. Platí to ale také pro první rok života tak jako pro další léta. Během prvního roku, mimo role vitamínu D v metabolismu vápníku, tato zásadní živina snižuje riziko aktuálních infekcí a pozdější vývoj autoimunitních nemocí, jako je roztroušená skleróza nebo cukrovka typu 1.

V druhém odstavci píší, že by kojenci měli mít příjem 400 IU/d

Otázka je jak kojenci získají tento vitamín D? Lidské mléko většiny kojících matek obsahuje velmi málo vitamínu D. Umělá výživa od různých výrobců obsahuje přídavky vitamínu D spočítané tak aby ho byl dostatek pro potřeby kojence. Ale rozsáhlé studie během prvního života kojenců odhalily, že méně než jedna pětina kojenců dostane doporučených 400 IU/d z jakéhokoliv zdroje a pouze jeden z deseti kojených(=nekrmených umělou výživou) kojenců splní tyto požadavky.
Americká akademie pediatrů urguje aby všichni kojenci bez ohledu na to jestli jsou kojení nebo dostávají umělou stravu dostali svých 400 IU/d jako pediatrické kapky. Naneštěstí, ačkoliv je toto doporučení vhodné, tak není často dodržováno. Mnoho dětí nedostává tolik vitamínu D kolik by potřebovalo. Důsledky tohoto výpadku vitamínu D později v jejich životě mohou být enormní.

Musí se zdát podivné, že na jednu stranu doporučujeme mateřské mléko jako nejlepší zdroj živin pro naše děti a na druhou stranu ignorujeme fakt, že lidské mléko neobsahuje tolik vitamínu D kolik ho děti potřebují. Vysvětlení, velmi jednoduché je že odpojení je umělé. Kojící matky mají málo vitamínu D ve svém vlastním těle, že ho pro mléko zbyde velmi málo nebo žádný. Ale vždy tomu tak nebylo. Víme, že dnešní koncentrace vitamínu D v krvi Afričanů žijících původním způsobem jsou dostatečně vysoké k tomu aby mohl být veškerý vitamín D, který dítě potřebuje, předán do mateřského mléka. Ale velké množství světové populace dnes nežije afrických planinách v blízkosti rovníku ani příliš nevystavuje svou pokožku sluníčku po většinu dne.

....článek je delší, nepřekládám celý.
Doporučují zvýšit příjem těhotných matek z 400IU/d na 5000-6000 IU/d za den, tak aby zbylo do mateřského mléka pro dítě.

Studies stress the importance of vitamin D intake during first year of life(09/06/14)
http://www.ms-uk.org/vitaminD

No a můj názor je ten....že umělá výživa je asi nejlepší (pro děti pacientek s RS), dítě dostane vitamínu D v umělé výživě kolik potřebuje a matka se může začít léčit, ale někteří se mnou nemusí souhlasit.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2401
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Těhotenství - porod - děti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron