Tysabri během těhotenství a po porodu se zdá být bezpečný

Tysabri během těhotenství a po porodu se zdá být bezpečný

Příspěvekod vychodocech » 17 zář 2019 23:01

Pokračující léčba přípravkem Tysabri (natalizumab) až do 28. týdne těhotenství a opětovné spuštění brzy po narození snižuje riziko relapsů u žen s roztroušenou sklerózou a zdá se, že je bezpečná pro matku a dítě, uvádí nový výzkum.

strojový překlad:

Doriana Landi, MD, PhD, z italské univerzity v Římě Tor Vergata, představila výsledky na 35. kongresu Evropského výboru pro léčbu a výzkum roztroušené sklerózy (ECTRIMS), který se konal ve dnech 11. – 13. Září ve švédském Stockholmu.

Její prezentace byla s názvem: „Pokračování natalizumabu proti přerušení je spojeno s nižším rizikem relapsů během těhotenství a po porodu u žen s RS.“

Jaká terapie zvolit a na jak dlouho ji trvat, se objevují problémy u žen s RS, které jsou těhotné nebo plánují otěhotnět.

"Všichni víme, že ne všechny ošetření je kompatibilní s plánováním těhotenství, zejména o ošetření druhé linie, které se obvykle používají pro vysoce aktivní ženy s RS," řekl Landi.

Jedním problémem je nedostatek údajů, které mohou objasnit rizika, a řídit volby léčby před, během a po těhotenství. Zejména chybí informace „o tom, jak řídit naše vysoce aktivní pacienty“, jako jsou pacienti léčeni přípravkem Tysabri (prodávaný společností Biogen), dodal Landi.

Pozastavení léčby přípravkem Tysabri je v současné době u pacientů plánujících těhotenství odrazováno z důvodu obav z reaktivace onemocnění nebo zhoršení - pacienti mohou být vystaveni vyššímu riziku relapsů, uvedl Landi.

Studie 2018 ukázala, že „pozastavení léčby natalizumabem před početím bylo spojeno s vyšším rizikem relapsů nemoci během těhotenství,“ řekl Landi, zatímco „obdržení poslední infuze natalizumabu po nástupu poslední menstruační periody vedlo k přibližně trojnásobnému snížení rizika relapsů během těhotenství. “

Data z německého registru MS naznačují, že nejlepší možností by bylo pokračovat v léčbě Tysabri až do 30. týdne těhotenství, což je způsob, jak minimalizovat vzplanutí v matce a současně zajistit bezpečnost plodu.

Dále nedávné pokyny Asociace britských neurologů doporučují udržovat Tysabri až do přibližně 34 týdnů těhotenství a znovu zahájit léčbu krátce po narození, aby se zmírnilo riziko aktivity rebound onemocnění. Tyto pokyny doporučují znovu zahájit léčbu do 8 až 12 týdnů po podání poslední dávky.

Předchozí studie naznačovaly, že užívání přípravku Tysabri v prvním trimestru těhotenství není spojeno s hlavními riziky pro plod. Lék se však nachází v krvi novorozenců a obvykle mají krevní změny, zejména ve třetím trimestru, jako je nízký počet červených krvinek nebo krevních destiček. Tyto změny jsou obvykle samy vyřešitelné, řekl Landi.

Vzhledem k nedostatku informací vědci uvedli, že je zapotřebí více údajů. Snažili se potvrdit bezpečnost a účinnost přípravku Tysabri a najít nejlepší strategii řízení pro ženy užívající tento lék, které se plánují stát matkami.

Tým proto analyzoval údaje ze skupiny 86 těhotných žen s RS (90 těhotenství), které byly léčeny přípravkem Tysabri, a byly sledovány v 19 italských střediscích MS. Průměrný věk pacientů byl 31 let a střední EDSS byl 2,0, což naznačuje minimální postižení.

Ženy byly rozděleny do tří skupin podle času poslední infúze Tysabri: před početí (31 novorozenců); v prvním trimestru těhotenství (30 novorozenců); a ti, kteří pokračovali v léčbě po prvním trimestru (31 novorozenců). Všechny ženy byly požádány o restartování Tysabri po porodu a všechny mají údaje o sledování po dobu nejméně jednoho roku.

Mezi studijními skupinami nebyl zjištěn žádný rozdíl v demografických charakteristikách.

Většina žen, které zůstaly v léčbě po prvním trimestru, pokračovala až do 28. týdne těhotenství. Dostali medián pěti - od 3 do 5 - infúze Tysabri s průměrným intervalem 33 dnů mezi dávkami.

Důležité je, že tyto ženy znovu zahájily léčbu přípravkem Tysabri významně dříve po porodu - medián 25 dnů po porodu - ve srovnání se ženami v ostatních skupinách. Ženy, které zastavily Tysabri před početím, znovu zahájily léčbu s mediánem 55 dnů po porodu. Ti, kteří zastavili Tysabri během prvního trimestru, restartovali medián 50 dnů po porodu.

Vědci pak porovnávali anualizovanou míru recidivy (ARR) během těhotenství a jeden rok po porodu, stejně jako novorozence, napříč skupinami.

Během těhotenství došlo k signifikantně vyššímu výskytu relapsů u žen s těhotenstvím - u těch, které před těhotenstvím zastavily Tysabri. Naopak nejnižší ARR byla pozorována u žen, které pokračovaly v užívání Tysabri během těhotenství.

ARR byla 1,06 u žen, které ukončily léčbu přípravkem Tysabri před počátkem, 0,49 u těch, které prodlužovaly léčbu až do prvního trimestru těhotenství, a 0,09 u žen, které pokračovaly i po tomto období.

Podobný trend byl zachován i po porodu, výsledky se ukázaly jeden rok po porodu. Ženy, které ukončily léčbu přípravkem Tysabri dříve, měly nejvyšší míru recidivy (0,39), zatímco ženy, které zůstaly v léčbě, měly méně relapsů - 0,23 v prodloužení léčby do prvního trimestru těhotenství a 0,10 v těch, které pokračovaly i po tomto období.

Vědci se domnívají, že včasné obnovení léčby bylo důležité, aby se snížilo riziko relapsů ve skupině žen, které pokračovaly v léčbě Tysabri po prvním trimestru těhotenství.

Landi zdůraznila, že „relapsy jsou skutečně důležité z hlediska akumulace zdravotního postižení.“ Poznamenala, že ženy, které zastavily Tysabri před početím, měly nejvyšší populaci akumulaci zdravotního postižení, měřeno EDSS, v období po porodu.

Pokud jde o novorozence a bezpečnost plodu, nebyly zaznamenány žádné významné změny mezi třemi skupinami matek, a to ani ve středním gestačním věku (počet týdnů těhotenství), porodní hmotnosti nebo délce.

Anémie - nízký počet červených krvinek - byla častější u novorozenců vystavených Tysabri po prvním trimestru. Pět novorozenců z této skupiny mělo anémii, oproti žádné z ostatních dvou skupin. Landi však poznamenal, že tři z těchto pěti dětí byly předčasně narozené novorozence a dříve byla hlášena souvislost mezi předčasně narozenými a anémií.

Hlavní vrozené vady se vyskytly pouze u těhotenství vystavených Tysabri - a to až do prvního trimestru (jeden případ hlavní malformace zvané clubfoot), a dále po prvním trimestru (čtyři případy, všechny srdeční vady, konkrétně patent foramen ovale, patent ductus arteriosus, stenóza plicní chlopně a koarktace aorty).

Landi nicméně zdůraznil, že tento vyšší počet vrozených vad mohl být způsoben jinými faktory než léčbou Tysabri. Jedním z takových faktorů, které zvyšují riziko, je narození dvojčat - ke kterému došlo u dvou dětí se srdečními vadami.

Tato zjištění celkově podporují, že „pokračování natalizumabu [Tysabri] nad početí snižuje riziko relapsu během těhotenství a není spojeno s hlavními fetálními riziky,“ uvedla Landi.

"Stojí za zmínku, že v případě prodloužení léčby až do třetího trimestru je žádoucí obnovit infuze do 12 týdnů od poslední předporodní infuze, aby se minimalizovalo riziko rebound rebound," dodala.

Za zmínku stojí, že na ECTRIMS 2019 bylo prezentováno více údajů o Tysabri. Tato data podporují dlouhodobý přínos Tysabri pro lidi s časně relabující-remitující MS (RRMS). Ukázalo se také, že Tysabri může snížit míru recidivy onemocnění, pokud je podávána v prodlouženém intervalu, konkrétně každých šest týdnů, ve srovnání se standardním dávkováním každé čtyři týdny.

Ve své prezentaci Landi také uvedla otázku, zda „prodloužení dávkování [tj. V 6týdenních intervalech] je stejně ochranné jako pravidelné dávkování [4týdenní intervaly], musí být posouzeno budoucími studiemi, ačkoli v naší skupině nebyly pozorovány žádné rozdíly . “

Jsou také zapotřebí další studie s většími vzorky pacientů „k správnému odhadu výskytu fetálních komplikací u těhotenství vystavených Tysabri a poskytnutí přesvědčivých údajů užitečných pro poradenství pacientům,“ dodal Landi.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... n-with-ms/
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Těhotenství - porod - děti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron