Střevní imunitní buňky mohou poslat RS do remise

Související fórum "fekální transplantace" najdete pod Léčebnými metodami zde: http://ereska.net/viewtopic.php?f=20&t=279

Střevní imunitní buňky mohou poslat RS do remise

Příspěvekod Franta » 08 pro 2020 00:29

Mezinárodní výzkumný tým vedený vědci z UC San Francisco poprvé ukázal, že střevní imunitní buňky cestují do mozku během vzplanutí roztroušené sklerózy (RS) u pacientů. Zdá se, že tyto střevní buňky hrají ochrannou roli a pomáhají řídit příznaky RS zpět do remise.

Vědci vědí, že u RS se jiné typy imunitních buněk rozpadají a napadají myelin, rozhodující izolační materiál, který pomáhá nervovým buňkám rychle a spolehlivě komunikovat. Výsledné poškození vede k periodickým záchvatům RS, které mohou pacientům způsobit potíže se ztrátou zraku, problémy s pamětí, bolestí a dalšími příznaky. Tyto příznaky „relapsu“ často samy odezní po několika dnech nebo týdnech, ale lékaři stále nemají dobré znalosti o tom, co převrátí přechod od vzplanutí k remisi a zpět.

Nová zjištění publikovaná 20. listopadu v Science Immunology naznačují, že neočekávaný nový hráč může pomoci dostat vzplanutí pod kontrolu: imunitní buňky ze střeva, které exprimují typ protilátky zvané IgA. Ve střevě tyto buňky slouží jako kritická první obranná linie proti cizím útočníkům a vědci si myslí, že pomáhají udržovat nekontrolovatelné bakterie našeho střevního mikrobiomu. Nedávno mezinárodní výzkumný tým pod vedením UCSF učinil překvapivé zjištění, že na zvířecích modelech RS tyto střevní imunitní buňky opouštějí trávicí systém a cestují do mozku, kde se zdá, že pomáhají snižovat zánět.

"Byl to velmi nový nápad," řekl Sergio Baranzini , PhD, profesor neurologie a člen UCSF Weill Institute for Neurosciences , hlavní autor nové studie. "Nikoho nenapadlo hledat tento typ imunitní buňky."

Nyní tým, včetně vědců z Kanady, Německa, Švédska a Švýcarska, zašel o krok dále a našel stopy protilátek IgA v mozkomíšním moku pacientů s RS během vzplanutí, ale ne tehdy, když jsou epizody v remisi. Zjistili také známky imunitních buněk produkujících IgA v darované posmrtné mozkové tkáni, která byla poškozena během RS atak. Zjištění poprvé potvrzují, že střevní imunitní buňky se účastní relapsů RS u lidí.

"Pouze v době útoku došlo k nárůstu těchto buněk a protilátek, které produkují," řekl Baranzini. "To nás opravdu zaujalo."

V naději na určení toho, co tyto střevní imunitní buňky dělají v mozku, se tým podíval, na jaké druhy molekul reagovala IgA protilátka. Nedávný výzkum poskytl důkazy o tom, že nezdravý střevní mikrobiom hraje roli u RS, když se množí určité potenciálně škodlivé druhy bakterií. Zatímco tým zjistil, že IgA se neváže na myelinový protein, váže se na některé z těchto druhů škodlivých bakterií, což naznačuje, že na rozdíl od jiných imunitních buněk, o nichž je známo, že způsobují poškození u RS, mají imunitní buňky exprimující IgA ochrannou roli , možná pronásleduje tyto škodlivé bakterie do mozku a vytváří proti nim obranu.

"Tím se otevírá zcela nová řada výzkumu," uvedla Anne-Katrin Pröbstel, MD, bývalá postdoktorská vědecká pracovnice UCSF, nyní na univerzitě v Basileji ve Švýcarsku a první autorka příspěvku. "Myslím, že to má obrovský potenciál pro terapeutika."

Spolupráce v rámci UCSF Benioff Center for Microbiome Medicine umožnila vědcům pracovat s různými bakteriemi považovanými za charakteristické znaky mikrobiomu RS a práce se do značné míry spoléhala na data a biologické vzorky shromážděné prostřednictvím multidisciplinární studie UCSF EPIC, která následovala stovky RS pacientů starších 16 let.

"Myslím, že UCSF je jedním z mála míst, kde jsme to mohli udělat, kvůli přístupu k pacientským vzorkům, které nám umožňují podívat se na bakterie ve střevě, imunitní buňky z krve, imunitní buňky z míchy a mozkové tkáně , “Řekl Pröbstel. "Je to opravdu jedinečný zdroj."

Úplný seznam autorů, informace o financování a související zveřejnění najdete v online studii.

Kalifornská univerzita v San Francisku (UCSF) se zaměřuje výhradně na vědy o zdraví a věnuje se podpoře zdraví na celém světě prostřednictvím pokročilého biomedicínského výzkumu, vzdělávání absolventů v biologických vědách a zdravotnických profesích a vynikající péče o pacienty. UCSF Health , který slouží jako primární akademické lékařské centrum UCSF, zahrnuje špičkové speciální nemocnice a další klinické programy a má pobočky v celé oblasti zálivu.

https://www.ucsf.edu/news/2020/11/41908 ... -remission
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Střevní baktérie - mikroflóra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron