protein střev Smad7 - a zánět v mozku u RS

Související fórum "fekální transplantace" najdete pod Léčebnými metodami zde: http://ereska.net/viewtopic.php?f=20&t=279

protein střev Smad7 - a zánět v mozku u RS

Příspěvekod vychodocech » 10 pro 2019 13:05

Tak se to rýsuje - RS pravděpodobně začíná ve střevech, uvádí to další studie kdy byl objeven protein Smad7, který ovlivňuje činnost imunitního systému. Více si přečtěte níže....

strojový překlad:

Signální protein (Smad7), který obvykle blokuje aktivitu molekuly zvané transformující růstový faktor beta (TGF-β), se zdá být u lidí s roztroušenou sklerózou (MS) nadměrný, což vede k aktivaci a migraci imunitních buněk ze střeva do centrální nervové soustavy.

Studie „Smad7 ve střevních CD4 + T buňkách určuje autoimunitu u spontánního modelu roztroušené sklerózy“, studie byla zveřejněna v časopise PNAS.

Ačkoli mechanismy, které spouštějí MS, jsou stále špatně pochopeny, předpokládá se, že určité faktory prostředí, které ohrožují střevní bariéru - bariéra, která odděluje střeva od zbytku těla - mohou ovlivnit mnoho autoimunitních chorob, včetně MS.

Konkrétněji se předpokládá, že aktivace imunitních T-buněk v bariérových orgánech, jako je kůže, plíce a střeva, může být přímo zapojena do těchto poruch. (Aktivované buňky jsou buňky, včetně imunitních buněk, které se mění v reakci na podnět.)

Smad7 / TGF-beta signální cesta je jednou z chemických kaskád, která řídí diferenciaci imunitních T-buněk, hlavních hráčů v zánětu u autoimunitních poruch.

Předchozí studie ukázaly, že u pacientů s Crohnovou nemocí a jinými zánětlivými střevními chorobami (IBD) je Smad7 produkován nadměrně ve střevech, čímž se zhoršuje střevní bariéra a zvyšuje se zánět tkáně a aktivita onemocnění.

Nyní vědci z Ruhr-University Bochum v Německu a spolupracovníci vyrazili prozkoumat, zda signální kaskáda Smad7 / TGF-beta ve střevech může také hrát roli při vzniku MS.

Začali sérií experimentů na myším modelu optikospinální encefalomyelitidy (OSE), což je stav, který napodobuje MS u lidí.

Tým pracoval se zvířaty se třemi různými typy střevních T-buněk: některé byly geneticky modifikovány tak, aby produkovaly velké množství Smad7, jiné geneticky modifikované tak, aby nemohly produkovat žádné Smad7, a jiné, které produkovaly Smad7 v normálním množství.

Po porovnání tří druhů zvířat vědci zjistili, že u těch, jejichž T-buňky produkovaly největší množství Smad7, došlo k nejzávažnějším symptomům nemoci a rychlejší progresi. Zjistili také, že T-buňky ve střevech byly aktivnější a měly tendenci migrovat a invazovat svůj centrální nervový systém a způsobovat zánět.

U těchto zvířat se také zjistilo, že rovnováha mezi regulačními T-buňkami a zabiječskými T-buňkami, která je normálně řízena signalizační kaskádou Smad7 / TGF-beta, byla zcela narušena. (Regulační T-buňky jsou imunitní buňky, které kontrolují aktivitu jiných imunitních buněk, zatímco zabíjející T-buňky pracují na ničení všeho, co imunitní systém považuje za hrozbu.)

Naopak u zvířat, jejichž střevní T-buňky nebyly schopny produkovat Smad7, nebyly nalezeny žádné klinické příznaky choroby.

Vyšetřovatelé se poté rozhodli analyzovat a porovnat střevní biopsie odebrané 27 pacientům s MS a 27 zdravým jedincům sloužícím jako kontrola, aby se zjistilo, zda existuje podobný trend.

Nálezy potvrdily, že u pacientů s RS byla aktivita TGF-beta nižší než obvykle, zatímco Smad7 byl neobvykle aktivní.

"Dysregulace signalizace TGF-beta / Smad7 byla také nalezena ve střevních biopsiích od pacientů s RS, což ukazuje na přínos střevní bariéry v imunopatologii MS," uvedli vědci.

Stejně jako u zvířat byla u pacientů s RS pozorována také změna rovnováhy regulačních a zánětlivých T-buněk, která podporovala expanzi zánětlivých T-buněk.

„U jiných autoimunitních chorob, jako je Crohnova a jiná zánětlivá střevní onemocnění, si vědci již uvědomují, že Smad7 nabízí slibný terapeutický cíl; naše výsledky naznačují, že totéž platí pro roztroušenou sklerózu, “uvedla v tiskové zprávě Ingo Kleiter, profesorka a neurologka v Marianne-Strauß-Klinik v Bergu (dříve v univerzitní nemocnici Bochum), a odpovídající autor studie.

"Vědci stále více zkoumají střevní zapojení do vývoje a progrese MS," dodal Simon Faissner, profesor a neurolog v Marianne-Strauß-Klinik v Bergu a spoluautor studie.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... sclerosis/
vychodocech
 
Příspěvky: 1106
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: protein střev Smad7 - a zánět v mozku u RS

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 11 pro 2019 11:57

Jo, jen u Crohna se to už posouvá k antibiotikům.
https://www.medpagetoday.com/meetingcoverage/acg/83055
Aktuálně testujeme stejný model / protože ti židé tvrdí, že jde o to stejné / - a zatím se zdá, že BINGO.
Ať to funguje, jak chce, funguje to.
Jen malá citace o tom RHB testování viz odkaz :

31. října 2019
Tento článek představuje spolupráci mezi MedPage Today® a: Medpage dnes
SAN ANTONIO - Léčba perorální antibiotickou kombinací vedla k klinicky a významně významnému zlepšení klinické odpovědi a remise u pacientů s aktivní Crohnovou chorobou, ukázala randomizovaná placebem kontrolovaná studie.

„Je to buď další terapie, nebo je to začátek posunu paradigmatu,“ odpověděl Graham. "Vidím to, když stojíme na stejném místě, kde jsme byli s Helicobacterem před 30 lety, když byla otázka, zjistili jsme něco, že pokud se vymýcíme, změní to přirozenou historii nemoci a vyléčí se." jdou tímto směrem, ale rozhodně se tam v tuto chvíli nedostalo. “
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 296
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: protein střev Smad7 - a zánět v mozku u RS

Příspěvekod vychodocech » 11 pro 2019 13:44

ATB to je jiné téma mimo tohle vlákno, takže prosím neplést jablka s hruškama. Dal jsem si práci a Váš článek jsem si přeložil - nic o RS tam není, tedy škoda mého času a možná času dalších lidí.... Příspěvek o Smad7 je výzkum tomto proteinu a ani o tom Váš článek nic nepíše....
vychodocech
 
Příspěvky: 1106
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: protein střev Smad7 - a zánět v mozku u RS

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 12 pro 2019 11:55

Ale no tak, netřeba číst, je to známá věc.
Cituju z originál vašeho horního odkazu :
Předchozí studie ukázaly, že u pacientů s Crohnovou nemocí a jinými zánětlivými střevními chorobami (IBD) je Smad7 produkován v nadbytku ve střevech, což narušuje střevní bariéru a zvyšuje zánět tkáně a aktivitu onemocnění.
To je o té bílkovině.
Tohle je odkaz na úspěšné ukončení 3 fáze u Crohna / stejný předpoklad viz Váš článek :
https://www.mdmag.com/conference-covera ... ns-disease
cituju to související, aby jste to nemusil hledat :
"RHB-104 prokázal smysluplné zlepšení účinnosti a biomarkerů aktivního zánětu, s expoziční odezvou pro každou složku léčiva, časným nástupem odpovědi a přínosem u pacientů s a bez současné anti-TNF nebo IS terapie," psali autoři.
Sympozium „RHB-104, fixní dávka, orální antibiotická kombinace proti infekci mykobakteriem Avium Paratuberculosis (MAP), je účinné u mírně až těžce aktivní Crohnovy choroby,“ bylo představeno ve středu 30. října 2019 na American College of Výroční vědecké setkání gastroenterologie (ACG 2019) v San Antoniu v Texasu.
A teď odkaz na to samý s 1 fází pro MS :
https://www.redhillbio.com/multiple-sclerosis
A citace pro ty co to nechtějí hledat :
Společnost RedHill úspěšně dokončila klinickou studii koncepce 2a v Izraeli, jejímž cílem je posoudit účinnost a bezpečnost kombinace pevné dávky RHB-104 jako doplňkové terapie k interferonu beta-1a u pacientů léčených pro relaps remitující roztroušenou sklerózu (CEASE MS) studie).
V prosinci 2016 byly vyhlášeny povzbudivé konečné výsledky ze studie CEASE-MS, které prokazují pozitivní bezpečnost a klinické signály podporující terapeutický potenciál RHB-104 při roztroušené skleróze a další klinický vývoj na základě povzbudivých předběžných údajů.

Prostě jde o to stejné, jako zkoumají ti němci, s tím rozdílem, že tihle už nemají jen bílkovinu, ale možného / a připomínám stále nejistého / pachatele. Což nic nemění na věci, že pokud to funguje na Crohn a předpoklad důvodu je stejný, s největší pravděpodobností to bude funkční i na MS.
Takže to myslím není škoda času.
Krom toho to fakt funguje a je to koupitelný aj zde ve střední evropě. Tím myslím složky.
Je to podstatný střípek - a tím zase myslím Vaše němce.
Dobrý, fakt dobrý.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 296
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: protein střev Smad7 - a zánět v mozku u RS

Příspěvekod vychodocech » 12 pro 2019 12:20

Asi se neshodneme, mícháte tu vše dohromady, je to fórum o RS není třeba rozvádět o jiné onemocnění a pak vkládat samostatné články na jiná onemocnění. Antibiotika a Crohnova nemoc je jiné téma na jiné fórum. Kdyby ty články - odkazy od vás alespoň souviseli s RS.....

tohle sem fakt nepatří....
vychodocech
 
Příspěvky: 1106
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: protein střev Smad7 - a zánět v mozku u RS

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 12 pro 2019 12:30

Ale vždyť to tam máte sám nahoře v sedmém odstavci - jak pak bych na to asi sám přišel ?
Je to prostě skládačka, nic víc.
Taky je dlouho známé, že stejné typy bioléčby se používají u RS i Crohna.
A podobné je zapojení toho Smad7. Jen tohle je nová zpráva pro RS.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 296
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: protein střev Smad7 - a zánět v mozku u RS

Příspěvekod Pepe » 19 pro 2019 22:46

Mně to naopak přijde zajímavý všechno, a řekla bych, že to sem patří.
Pepe
 
Příspěvky: 17
Registrován: 04 úno 2016 11:55


Zpět na Střevní baktérie - mikroflóra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník