Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eresky

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod petankl » 09 lis 2013 20:33

Petr75 píše:Asi by to někde šlo detekovat (Clostridium perfringens typu B), protože tady je v textu etx - tedy snad epsilon http://www.opbcunkov.cz/dokumenty/predn ... vzorku.pdf

….genetická typizace, průkaz genů zodpovědných za tvorbu toxinů - cpa,cpb1 ,cpb2, cpe, etx


To je zajimave, prave ten ELISA test myslim doporucovali v tom clanku o prvnim pozorovani te bakterie u rs pacienta. Pikantni je, ze vsechny ty testy stoji dohromady ani ne 1100 Kc. Holt pro zvirata je k dispozici lepsi pece nez pro lidi.. granule s temer 100% obsahem masa, zadne parky s 1%, vakcina proti borelioze atd.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Petr75 » 09 lis 2013 21:33

Ještě jsem to ověřoval přímo na jiné lab.veterině – a jde to. Zjistí mj. epsilon a platí to i pro humány.
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod petankl » 09 lis 2013 21:39

Tak to je dobra zprava. Zjistim si kde to delaji pro naseho psa tady v Brne a taky se necham otestovat pokud nemaji problem s tim, delat to pro lidi.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Franta » 11 lis 2013 00:32

Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod chia » 14 lis 2013 16:18

To jsou zajímavé zjištění !
Doufám že výzkum bude pokračovat a něco na tom bude - jdete někdo na tu elisu? to by mě zajímalo - podělte se, jestli tam B,D jsou / nejsou...

Ajurvéda, kterou se pokouším (relativně úspěšně už 5 let - bez léků, bez atak, nicméně s vysokym tlakem - sic! (toxin?) léčit, se na střeva, trávení a s tim spojenou imunitu soustředí naprosto.

Léčba by zůstala skoro stejná (- pokud by to tak bylo ovšem)

Na bakterie je účinná nejznámější směs Trifala pro zácpu a disbiózu - hlavně 1/3 její složky Haritaki - zde jsou studie jeho účinků proti bakteriím, virům a Clostridiu (neuvádějí různé druhy)
http://www.livingnaturally.com/ns/Displ ... s-haritaki
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1699 ... t=Abstract
Trifala se jí i rok u veškerých chronických onemocnění tráv. traktu a orgánů nebo kde je zácpa, pro detoxikaci atd.

Dr Lad (http://www.ayurveda.com) léčí RS hlavně bylinou Šatavari - to je demulcentní/laxativní a také antibakteriální* bylina (protože u rs je zároveň i zácpa) já proto obě byliny kombinuji (nejenom).
* studie účinku proti Clostridiu - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2816549/

Vyloženě silně ATB (bakterie, viry, cizopasníci...) jsou extrémně hořké byliny jako Neem, Kalmegh, Bhuminba, ale z podstaty mají tyto hořké byliny deprivující efekt na nervy. Také působí jako západní ATB a je třeba obnovovat flóru probiotiky, nejlépe v kapslích nebo jako Lassí (že by adept na probiotický koktejl? :) , které lze snadno vyrábět doma mnohonásobným rozmnožením probiotik z kapslí v mlíku na topení (recept jako na domácí jogurt-lassí, místo jogurtu vysypete kapsle).
Zakoupil jsem BioKult 14 - co si o tom myslíte? Jí to zřejmě i anglická královna :) http://www.zdravastreva.cz/page/81630.b ... obiotikum/

Další bylyny proti Clostriím:
kurkuma (známé jsou studie prospěšnosti kurkumy pro rs a nervové choroby v asii - tam se bakteriím ve vedru a vlhku úžasně daří - proto jí v jídle toliko koření a kurkumy a čilli, zázvoru - jako desinfekci trávícího traktu)
dále asafoetída, jalovec, náš hořec, česnek, extrakt jader citusů...

V tomhle trochu přepjatym odkazu hovoří nějkaý alternativec-ereskář o mnoha západních lécích na bakterie od té dr.
http://orgo-net.blogspot.cz/2013/10/vyl ... rozou.html
chia
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 bře 2013 08:05

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Franta » 15 lis 2013 15:04

Zajímavé, také osobně věřím, že je to ze střev a také doufám, že v tomto výzkumu budou pokračovat.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod petankl » 15 lis 2013 17:25

Franta píše:Zajímavé, také osobně věřím, že je to ze střev a také doufám, že v tomto výzkumu budou pokračovat.


Ja take. Uz jsem si poridil ty probiotika, co jsi tu doporucoval. Jake s tim mate zatim zkusenosti?
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Franta » 15 lis 2013 18:39

Probiotika jsi doporučoval ty, já jsem se toho po přečtení těch odkazů chytnul, že by na tom něco mohlo být. Ereska je ale dlouhodobá a individuální, tak se bez studií asi od nikoho nedozvíš jestli to prospívá nebo ne. Funkce toho probiotika maximálně spočívá v to, že ty mikroorganismy ve střevech jen soutěží o zdroje s tou C. bakterií a tím ji můžou potlačovat. Tak je těžko říci kolik by se toho mělo brát. Lepší by bylo něco co by přímo zabíjelo tu bakterii. Nějaký lék proti parazitům, nebo proti té zácpě jak tu chia píše.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod petankl » 15 lis 2013 19:29

Tak jasne, Franto, jen me zajimalo jestli ten konkretni preparat nezpusobuje nejake neprijemne nebo zavazne ucinky. S tim, ze to muze byt jenom placebo, samozrejme pocitam. U tech oficialnich rs preparatu je to nebezpeci stejne, takze co.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod dulca » 15 lis 2013 20:01

jestli jsou to humani probiotika tak by to melo byt v pohode :), jo je dobry, kdyz ten preparat obsahuje i prebiotika, krmeni pro ty bakterie a obal v kterym jsou zabaleny je nerozpustny v zaludku...v tom pripade to bude k uzitku
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Petr75 » 16 lis 2013 08:53

Nejdřív čekám na výsledky z laborky. Stěr v mediu jsem poslal teprve ve čtvrtek, takže až pak se rozhodnu jaký kalibr nasadím.
Také se domnívám že RS začíná ve střevech.
No a vysoký tlak mám taktéž, beru lisinopril
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod petankl » 16 lis 2013 09:00

Petr75: a kde si to vysetreni nechavas delat? Taky o tom uvazuju, ma se napsat na nejakou tu psi ambulanci? A jak probiha ten ster nebo vzorkovani?
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Petr75 » 16 lis 2013 12:51

1.: Domluvit laborku kde jsou schopný zjistit: Clostridium perfringens a následně epsilon - třeba Sevaron (můj případ)

2. Výtěrovku AMIES + uhlí, sterilní – asi na každý veterině, jen počítej s otázkou pro jaký že to zvíře chceš.


Nebo jít žádat o vyšetření obvodní..
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod petankl » 16 lis 2013 13:04

Dekuji. No ten Sevaron mam kousek od baraku jak se koukam. A to jsi jim rekl, ze to budou testy pro tebe nebo jsi si vymyslel nejakyho psa ci tak? S tim AMIES to asi spis objednam pres net, chtit to po veterinarce, co se stara o naseho psa, mi prijde blby. :-)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Petr75 » 17 lis 2013 12:16

Petan: to by mi taky asi nešlo, tak jsem zajel na vzdálenější veterinu, pak nebyl problém se přiznat. Ale je fakt že jsem čekal jen odpověď typu máme/nemáme a děkuji. :)
Uvidíme jak to dopadne.
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

PředchozíDalší

Zpět na Možná příčina roztroušené sklerózy epsilon toxín od baktérie C. perfringens typu B ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník