Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eresky

Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eresky

Příspěvekod Franta » 17 říj 2013 15:23

Výzkumný tým z Weill Cornell Medical College a The Rockefeller University identifikoval baktérii o které věří, že může spouštět roztroušenou sklerózu.

Jejich studie publikovaná v PLoS ONE, je první studie identifikující baktérii Clostridium (C.) perfringens typu B u lidí.

Vědci říkají, že jejich studie je malá a musí být rozšířena před tím než bude učiněno definitivní spojením mezi patogenem a roztroušenou sklerózou, ale také říkají, že jejich objevy jsou tak poutavé, že začali pracovat na nových léčbách nemoci.

"Tato baktérie produkuje toxin o kterým si myslíme, že se s ním lidé nikdy nesetkali. To že jsme identifikovali tuto bakterií u lidí je dostatečně důležité, ale fakt že je přítomna u pacientů s roztroušenou sklerózou je opravdu důležité protože tento toxín zaciluje přesně tkáně poničené během akutních procesů roztroušené sklerózy," říká první autor studie K. Rashid Rumah, an MD/PhD student z Weill Cornell Medical College a vedoucí výzkumník studie Dr. Timothy Vartanian, profesor neurologie a neurověd z Weill Cornell Medical College a ředitel z Judith Jaffe Multiple Sclerosis Center at New York-Presbyterian Hospital/Weill Cornell Medical Center.

"Zatímco je jasné, že nová aktivita nemoci vyžaduje nějaký spouštěč z prostředí, tak identita tohoto spouštěče unikala vědecké komunitě po desetiletí," říká Dr. Vartanian. "Probíhá práce na testování naší hypotézy, že spouštěč z životního prostředí pro roztroušenou sklerózu spočívá v mikrobiomu, ekosystému baktérie, která osídluje gastrointesinální trakt a jiné tělní prostředí RS pacientů."

Spojení RSky u pasoucích-se zvířat

Studie popisuje objev C. perfringens typu B u 21-leté ženy, která prodělávala vzplanutí její roztroušené sklerózy.

Žena byla částí pozorovací studie HITMS spuštěné Dr.Vartanianem a K. Rashid Rumah, který pracoval s Dr. Vartanian a se spoluautorem Dr. Vincent Fischetti z The Rockefeller University.

C. perfringens, nalezena v půdě, je jednou z nejběžnějších bakterií na světě. Dělí se na pět typů. C. perfringens typu A se běžně nachází u člověka v trávicí soustavě a má se za to že je převážně neškodná.

C. perfringens typu B a D nesou gen (epsilon toxin) který šíří a protoxin -- neaktivní formu toxínu - který se poté přepne na účinný "epsilon" toxin uvnitř střev pasoucích se zvířat.

Epsilon toxín cestuje krví k mozku, kde ničí krevní cévy a myelin, což je izolant ochraňující neurony, což vede k symptomům podobným RSce u zvířat.

Zatímco podtyp D byla nalezen pouze u dvou lidí, dle předešlé studie udělané jinými výzkumníky, tak podtyp B nikdy nebyl objevený u lidí.

Nicméne Rumah a tým výzkumníků se podívali na to jestli podtypy B nebo D existují u lidí a jestli mají nejaké spojení s roztroušenou sklerózou. Otestovali uchovanou krev a mozkomíšní mok u RS pacientů a u zdravých lidí na reaktivitu protilátek na epsilon toxin. Výzkumníci objevili, že úrovně protilátek na epsilon toxin byly u RS pacientů 10x vyšší než u zdravých lidí - pouze krev jednoho ze 100 zdravých účastníků vykazovala imunitní reakci na toxin.

Tým výzkumníků také prozkoumal vzorky stolice od RS pacientů a zdravých lidí přihlášených do HITMS klinické studie a objevil, že 52% zdravých lidí nosilo podtyp A v porovnání s 23% pacientů s roztroušenou sklerózou. "To je důležité, protože se věří, že bakterie typu A soutěží s jinými podtypy o zdroje, takže jí to činí potenciálně ochrannou proti kolonizování podtypu vylučujícího epsilon toxin a vyvinutí roztroušené sklerózy, " říkají Rumah a Vartanian.

http://www.eurekalert.org/pub_releases/ ... 101613.php

Toto hledání výzkumníků pro důkaz C. perfringens typu B bylo splaceno v případě mladého pacienta s roztroušenou sklerózou. Spoluautorka Dr. Jennifer Linden, mikobiologistka z Weill Cornell Medical College izolovala tuto baktérii z pacientovo stolice.

Výběr přístupů pro léčbu
Autoři podezírají, že jakmile je člověk infikován C. perfringens typu B nebo D tak patogen obvykle žije ve střevech jako endospora, což je semínku podobná struktura, která umožňuje některým bakteriím zůstávat latentní dlouhý čas. "Lidský trávicí trakt hostuje přibližně 1000 různých bakteriálních druhů, ale není to pohostinné prostředí pro C. perfringens typu B nebo D, takže tyto baktérie zde dobře nerostou. Spí v ochranných spórech. Když rostou, tak se podílí na generování malého množství toxinu epsilon, který cestuje krví do mozku," říká Vartanian. Věříme, že baktérie roste v epizodách, to znamená, že spouštěč z prostředí je vždy přítomný a tak čas od času ukáže svou podlou tvář.

Říká, že výzkumníci neví jak se lidé infikují s C. perfringens typu B nebo D, ale studují možnosti způsobů vystavení tomuto viru. Vědci jsou také v prvním stádiu zkoumání potenciálních léčeb proti patogenu.

"Existují různé přístupy které můžeme použít. Je možné očkování lidí - již existuje vakcína pro zvířecí farmy, ale vyžaduje opakovanou imunizaci," říká Vartanian a Rumah. "Také zkoumáme možnosti vývoje léků z malých molekul, které brání toxinu se vázat na svůj receptor.

"Ale jeden z mých favoritů je vývoj probiotického koktejlu, který doručí baktérie, které budou konkurovat s C. perfringens typu B and D a ta je ničit," říká Vartanian. "Byl by to takový přírodní způsob léčby zažívacího ústrojí a vyřešení problému. Také začínáme pracovat na tomto přístupu."

Tato práce byla velkoryse podporována z části rodinným výzkumným fondem The Laurence Tisch, rodiným fondem The Dr. Mortimer D. Sackler Family pro neurogenerativní výzkum, The Widgeon Point Charitable Foundation, a fondem Rockefeller University laboratoři bakteriálních patogenů a imunologie.


******************************
Článek je do-přeložen !
Vypadá to, že je konečně známá příčina RSky. A lék bude brzo. Naštěstí to možná nebude endogenní retrovirus. Všechno to do sebe zapadá,....fekální mikroflóra, záněty v mozku, vlivy z prostředí, tajemný lék z ovčí krve z velké británie o kterém se psalo.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod vychodocech » 17 říj 2013 17:12

Je vidět, že Franta je v eufórii - :-), já budu spíše opatrnější - zatím je příliš brzo na nějaké závěry, článek je to ale zajímavý. Doufám, že tyto a další objevy povedou k opravdové, konečné léčbě RS.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod petankl » 17 říj 2013 17:32

No bylo by to rozhodne zajimave i kdyz je to podezrele jednoduche (vzpomenme CCSVI). Nicmene ten jejich model vysvetluje radu skutecnosti znamych o rs. Cely clanek je volne ke stazeni jak jsem nasel. Primarni zdroj je tedy toto: http://www.plosone.org/article/fetchObj ... tation=PDF

Tady je preklad onoho primarniho zdroje pomoci google translatoru (aby to mel Franta jednodussi):

http://translate.google.com/translate?s ... 59&act=url

Pokud by to byla pravda tak by zacalo byt hodne zabavne jak by ty imunomodulacni preparaty sly ke dnu a zacala vyplouvat spina na povrch. :-)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Petr75 » 17 říj 2013 19:12

Vypadá to nadějně. Díky
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Monika46 » 17 říj 2013 21:43

No to jsme zvedava jestli se to nekde neututla atd.... Kezby opravdu kezby z tohodke bylo alespon 59% prqvda a vedlo to k ucinejsim lekum. Kezby :-)
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Franta » 17 říj 2013 23:12

Tak jsem článek do-přeložil.

A napíšu moje zajímavé postřehy a myšlenky, podporující že toto bude konečně ta správná příčina:

1/ Zajímavá je i ta druhá část. Tak nějak mi z toho vyplývá, že nákaza je v prostředí kde člověk s ereskou žije stále přítomná. Vysvětlovalo by to i případy některých lidí, které znám a které se v průběhu nemoci odstěhovali, že se jim aktivita eresky zmírnila.

2/ Také je zajímavé to s tím volně se pasoucím skotem - zde na tomto fóru jsem psal studii, že je o něco vyšší výskyt u pracovníků v zemědělství, kteří pracují s mlékem. Zřejmě přicházejí do styku se skotem (dojičky) u kterého tato baktérie může být přítomna.

3/ Také jsem psal o alternativním léku z kozí krve - je možné, že tato zvířata mají v krvi něco, co jim umožňuje tyto baktérie mít ve střevech tak aby jim neškodily. A nebo může jít o koktejl těch konkurujícíh bakterií. Možná, že příčinu už někdo znal dřív a jen na ní chtěl vydělat.

4/ Podle jiných článků, také jsem je zde překládal, že léze vznikají v blízkosti cév v mozku, které mozek zásobují krví. Takže z toho mi pořád vyplývalo to, že záněty nejsou způsobené poblázněnou imunitou, ale něčím co je v té krvi přítomno a proti čemu se imunitní systém brání.

5/ Může to mít i nějakou souvislost s CCSVI - třeba že ten toxin ničí cévy, nebo že rozšíření cév pomůže tomu toxinu se snadněji dostat pryč z mozku.

6/ Psali jsme tu i o transplantaci fekální mikroflóry - že některé lidi vyléčila. Takže všechno to do sebe zapadá.

7/ Stejně tak nám v rodině eRSka povolila po té co se děti ve škole nakazily střevním parazitem a celá rodina musela brát nějaký lék, který měl parazita pro sichr zničit všem. Ale to může být jen subjektivní pocit. Ale poté jsem nicméně začal přemýšlet, že na těch teoriích o parazitech něco může být. A proto jsem tu chtěl aby udělali analýzu nejen lidské DNA ale analýzy i RNA bakterií ve střevech. A teď takovýto článek.

Myslím si, že toto bude konečně to pravé.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod slghmevp » 18 říj 2013 08:53

To by tiez mohlo vysvetlit preco su pripady kedy fekalna transplantacia fungovala v MS.

EDIT: Z nadsenia som nedocital vsetko, ako napisal franta v bode 6 :)
slghmevp
 
Příspěvky: 27
Registrován: 18 úno 2013 11:51

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Franta » 18 říj 2013 11:04

nějak ti nerozumím co myslíš.
o fekální transplantaci jsme psali tady:
viewtopic.php?f=20&t=279#p474
"První z nich 30ti letý muž nemá relaps po zákroku již 15 let. Druhý 29 let vozíčkář začal po zákroku pomalu chodit. Třetí 80 ti letá žena začala chodit bez asistence."
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Franta » 20 říj 2013 00:59

Já si na 80-90% myslím, že toto je příčina roztroušené sklerózy a tento objev povede k nalezení léku.

Jenže oficiální cestou to nebude dřív než za 10 let.
1-2 roky to budou testovat na větší skupině zvířat nebo krevních vzorkcích lidí. A pokud budou zároveň vyvíjet i lék. Tak za ty dva roky budou moci začít klinické zkoušky, ty budou trvat tak v nejlepším případě 6 let. mimimálně 2 roky dáme úředníkům. Takže nejdřív 10 let.

Na druhou stranu vyhnat nějakou baktérii ze střev nemusí být až tak složité. Sice nějaký výplach střev asi stačit nebude, protože píší, že ten patogen může být přítomný v bytě nebo v domě ereskáře. Takže ta léčba bude muset být opakovaná, do té doby než nebezpečí nákazy z venku pomine. A ereskáři mohou být na nákazu té bakterie geneticky náchylnější a mohou jí kdekoliv chytit znovu. Ale protože boj s bakterií ve střevech, která je již známá, nemusí být složitý, tak si myslím, že se do těch 10ti let objeví alternativní léky z lidového léčitelství, nebo z komunity lékařů zajímajících se o boj s parazity - akorát to nebude oficiální lék. Také se může ukázat, že na ten patogen bude fungovat nějaká již existující pilulka na známé patogeny.

Do té doby, se ale ereskáři musí nějak léčit aby to čekání vydrželi. A také není na 100% jisté, že se to potvrdí na té větší skupině. Takže sem budu stále psát nové zprávy o jiných lécích/léčebných metodách. Ale budu vědět, že na opravdovém léku se pracuje a je to jen otázka času.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Petr75 » 20 říj 2013 07:52

8/ Clostridia nemá asi moc ráda kyslík : ...Hyperbaric oxygen therapy (HBOT) may also be used to inhibit the growth of and kill the anaerobic C. .. zdroj http://www.clostridia.net/Cperfringens.htm

9/ Za zmínku stojí i vztah k vysokému krevnímu tlaku http://en.wikipedia.org/wiki/Clostridiu ... beta_toxin cz http://translate.google.cz/translate?hl ... s:official
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod slghmevp » 20 říj 2013 13:31

Fekalna transplantacia mozno nebude potrebna, uz existuje terpia v tabletkovej forme:

http://www.fastcoexist.com/3019673/a-po ... y-bacteria
slghmevp
 
Příspěvky: 27
Registrován: 18 úno 2013 11:51

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Franta » 20 říj 2013 20:33

slghmevp píše:Fekalna transplantacia mozno nebude potrebna, uz existuje terpia v tabletkovej forme:

No tom odkaze jak posíláš je nějaký blog, že existují úspěšné klinické zkoušky léku proti baktérii Clostridium difficile což je asi trochu jiná baktérie než Clostridium perfringens typu B.
Nicméně asi máš na mysli princip, že to možné je i tabletkou. Jedná se o tabletku vyrobenou ze stolice příbuzných nakaženého.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Simms » 21 říj 2013 11:27

Petr75 píše:8/ Clostridia nemá asi moc ráda kyslík : ...Hyperbaric oxygen therapy (HBOT) may also be used to inhibit the growth of and kill the anaerobic C. .. zdroj http://www.clostridia.net/Cperfringens.htm

9/ Za zmínku stojí i vztah k vysokému krevnímu tlaku http://en.wikipedia.org/wiki/Clostridiu ... beta_toxin cz http://translate.google.cz/translate?hl ... s:official



Já jsem nikdy vysokej tlak neměl.....

ted mám jak RS..tak vysoký tlak.. ( hypertonie 1. stupně ), ale jde mi dolů....detoxikuji už přes rok... a je to lepší.....

o tom že rs je zpusobena bekteriemi alternativní medícína mluví už hooodně dlouho. Mluví o tom i Ing. Hana Bláhová

Jinak tato bakterie se nachází v hovězím mase.
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod petankl » 21 říj 2013 11:44

Tady jsem nasel clanek o C. Perfringes u zvirat. Je to docela zajimavy clanek (z roku 2004). Napr. ten epsilon toxin se da urcit z testu ELISA, ktera se casto pouziva u rs pacientu k analyze mozkomisniho moku. Takze neni vubec nerealne se na to podivat u rs pacientech i u nas. Pochopitelne kdyz bude od neurologu vule, coz je ta nejvetsi prekazka.

http://www.cfsph.iastate.edu/Factsheets ... ridium.pdf

Jinak ta teorie se mi libi v tom smeru, ze odpovida pristupu zlateho rezu. Vysvetluje rs nejjednodussim moznym zpusobem (zadne nezname geny, nezname procesy ktere nikdo nikdy nevidel). Napr. krom jiz zminenych bodu, casto se uvadi, ze rs je zpusobena v zapadnim svete prilis sterilnim prostredim (takto mi ji napr. neurolog vysvetloval na pocatku lecby). Oproti africe atd. Jen mi neni jasny vztah k vitaminu D. Nicmene CCSVI se mi taky libila a byl to s nejvetsi pravdepodobnosti vybuch..
Naposledy upravil petankl dne 21 říj 2013 16:38, celkově upraveno 1
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Byla nalezena bakterie, která by mohla být příčinou eres

Příspěvekod Petr75 » 21 říj 2013 15:38

petankl píše:... Oproti africe atd. Jen mi neni jasny vztah k vitaminu D. ..


Někdy si říkám co když to není síla slunce/ viamín D, ale i složení dlouhodobé stravy.
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Další

Zpět na Možná příčina roztroušené sklerózy epsilon toxín od baktérie C. perfringens typu B ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků