Evobrutinib - pozitivní data II. fáze klinické studie

mohou být schváleny cca v roce 2015 až 2018

Evobrutinib - pozitivní data II. fáze klinické studie

Příspěvekod vychodocech » 30 kvě 2019 00:56

Společnost Merck dnes oznámila nové 48týdenní výsledky dvojitě zaslepené, randomizované, placebem kontrolované studie fáze II evobrutinibu u pacientů s RRRS.

Evobrutinib je nově vyvíjené orální léčivo na RRRS. Evobrutinib interferuje s funkcí makrofágů, které jsou spojeny s progresí RS a B lymfocytů, což je typ bílých krvinek, který se podílí na imunitní reakci, která poškozuje myelinový povlak nervů. U recidivující remitující RS evobrutinib snížil počet nových aktivních lézí na MRI a snížil roční četnost relapsů. Ve studiích fáze II byly nejčastějšími vedlejšími účinky zvýšené hladiny jaterních enzymů v krvi.

Evobrutinib je také vyvíjen pro léčbu revmatoidní artritidy a systémového lupusu erythematosus.

dále uvádím obsah článku - částečně strojový překlad:

Společnost Merck, přední vědecká a technologická společnost, oznámila nové 48-týdenní výsledky dvojitě zaslepené, randomizované, placebem kontrolované studie fáze II evobrutinibu u pacientů s relapsující roztroušenou sklerózou (RMS). Výsledky byly prezentovány na American Academy of Neurology (AAN) 2019 Výroční zasedání ve Philadelphii ve Spojených státech se současným publikováním v New England Journal of Medicine . Evobrutinib je první perorální, vysoce selektivní inhibitor Brutonovy tyrosinkinázy (BTK), který vykazuje klinický důkaz konceptu v RMS.

Dříve publikovaná data ukázala, že studie dosáhla svého primárního cílového parametru po dobu 24 týdnů léčby, kde celkový kumulativní počet lézí léčících gadolinium T1 byl snížen s evobrutinibem ve srovnání s placebem. S evobrutinibem 75 mg QD (jednou denně) a 75 mg dvakrát denně (dvakrát denně) bylo pozorováno rychlé snížení počtu lézí T1 Gd + ve 12. týdnu léčby. Nové údaje ukázaly, že účinek na léze léze zvyšující gadolinium T1 pozorovaný ve 12. týdnu byl udržován po 48 týdnech s evobrutinibem 75 mg QD a 75 mg BID.

„Tato pozitivní data z fáze II evobrutinibu jsou skvělým příkladem síly a odhodlání vyvíjet nové, inovativní způsoby léčby roztroušené sklerózy,“ uvedl Luciano Rossetti, vedoucí oddělení globálního výzkumu a vývoje v oboru biofarma společnosti Merck. „Jako lídr v autoimunitních onemocněních a MS jsme hrdí na tento interní objev ve společnosti Merck. Těšíme se, že budeme i nadále zkoumat potenciál evobrutinibu, protože se budeme i nadále zabývat neuspokojenými potřebami pacientů v péči o MS.

S evobrutinibem 75 mg BID byla roční míra recidivy (ARR) (interval spolehlivosti) 0,11 (0,04-0,25), přičemž 79% pacientů zůstalo bez relapsů po 48 týdnech léčby. Pro informaci, 24 týdnů, ARR pro evobrutinib 75 mg BID bylo 0,08 (0,01-0,30) a 0,37 (0,17-0,70) pro placebo.
Nebyly pozorovány žádné infekce spojené s léčbou, nákazy nebo lymfopenie a během 52 týdnů nebyly identifikovány žádné nové bezpečnostní signály. Mezi nejčastější TEAE (> 10%) související s léčbou patřila nazofaryngitida a zvýšená ALT. Procento posunů z výchozí hodnoty do stupně 2 nebo vyšší u ALT bylo 5,7%, 3,8% a 13% u evobrutinibu 25 mg QD, 75 mg QD a 75 mg BID skupin. Odpovídající posuny v ALT ve skupině s placebem během 24 týdnů byly 7,5%. Všechny příhody měly nástup do 24 týdnů od zahájení léčby a byly reverzibilní po přerušení léčby bez klinických následků během 52týdenního období studie. V průběhu studie 85% pacientů (227 z 267) ukončilo 52 týdnů léčby.

"Na základě naší počáteční analýzy po 24 týdnech tyto nové údaje dále demonstrují potenciální úlohu evobrutinibu při relapsu roztroušené sklerózy, která je předmětem dalšího klinického zkoumání," uvedl Dr. Xavier Montalban, profesor divize medicíny a oddělení divize Neurology na univerzitě. v Torontu a ředitel střediska MS v nemocnici St. Michael's v Kanadě a předseda a ředitel oddělení neurologie a neuroimunologie, oddělení neurorehabilitace, Katalánské centrum roztroušené sklerózy (Cemcat), Vall d'Hebron University Hospital, Barcelona, ​​Španělsko. “Evobrutinib je prvním inhibitorem tyrosinkinázy Bruton, který demonstruje klinický důkaz konceptu u roztroušené sklerózy a jsme potěšeni, že tato 48týdenní data dále podporují náš pokračující klinický vývoj evobrutinibu a zkoumání jeho účinnosti u pacientů s RS.
Tyto 48týdenní výsledky jsou novou analýzou následující po úvodní 24týdenní prezentaci dat na 34. kongresu Evropského výboru pro léčbu a výzkum sklerózy multiplex (ECTRIMS) v Berlíně, 12. října 2018.

https://www.merckgroup.com/en/news/pp2- ... -2019.html

https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Evobrutinib
https://www.farmakoterapie.cz/c4549/ibr ... mi-lymfomy
vychodocech
 
Příspěvky: 1111
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Zpět na Léky ve fázi 3 klinických studií

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník