Masitinib - pro ty s PP a RFSP roztr.skler.

mohou být schváleny cca v roce 2015 až 2018

Masitinib - pro ty s PP a RFSP roztr.skler.

Příspěvekod Franta » 14 úno 2013 12:18

Studie se má účastnit 450 pacientů po celém světě. Studie má trvat 96týdnů. + nějaká doba než se pacienty do studie podaří sehnat.

Profesor Patrick Vermersch (CHRU Lille - Hôpital Roger Salengro, France), klíčový výzkumník z této studie prohlásil:
"Masitinib je selektivní inhibitor specifických kinází, které hrají klíčovou roli v aktivaci žírných buněk. Tyto buňky jsou zapojené do imunitní reakce, do povolávání lymfocytů do mozku a také do zánětlivých procesů spojených s roztroušenou sklerozou. Masitinib proto představuje orální lečbu odlišnou od těch léčiv, které jsou již na trhu pro tuto indikaci s jedinečným mechanismem spočívajícím v blokování žírných buněk. V pokusném modelu na myších, masitinib prokázal schopnost zpomalit postup symptomů roztroušené sklerozy. V druhé fázi studií 30ti pacientů ve dvou skupinách pacientů s progresivní roztroušenosu sklerozou, které představují přibližně 60% pacientů pro které není žádná uspokojivá lečba, testovalo masitinib proti placebu. Výsledky ukázaly, že hlavní cíl MSFC (který měří symptomy pacientů ve třech aspektech: pohyb dolních končetin, pohyb horních končetin a kognitivní testy) 30% pacientů léčených masitinibem odpovídalo na lečbu oproti 0% pacientů kteří užívali placebo. Odpovědi na lečbu byly vidět ve třetině měsíce a byly víceméně trvalé přes celou dobu 18ti měsíční lečby. Masitinib proto představuje slibný terapeutický přístup pro tuto chorobu, který opravňuje zahájení třetí fáze studie."

Profesor Olivier Hermine, Prezident vědeckého výboru AB Science komentuje: "Masitinib se odlišuje od běžně dostupné léčby nebo té ve vývoji pro roztroušenou sklerozu. Má slabé imunosupresivní účinky přestože snižuje počet lymfocytů dostávajících se do mozku a zabraňuje tak poškozením. Charakteristické zaměření Masitinibu proti žírným buňkám také znamená, že není toxický jako například mitoxantrone, lék někdy používaný pro závažnou progresivní roztroušenou sklerozu a nezpůsobuje infekce pozorované u Tysabri nebo Gilenyi.”

http://www.finanzen.net/nachricht/AB-Science-announces-recruitment-of-first-patient-in-phase-3-study-of-masitinib-in-progressive-multiple-sclerosis-1359909

http://www.ab-science.com/
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2422
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Masitinib - pro ty s PP a RFSP roztr.skler.

Příspěvekod Franta » 22 bře 2014 23:35

Studie 2b/3
http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT0 ... ib&rank=14
odhadované primární ukončení: prosinec 2014
odhadované ukončení: prosinec 2015
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2422
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na Léky ve fázi 3 klinických studií

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron