pilulky Gilenya - nová analýza pivotní studie fáze 3

Tablety k léčbě dospělých s vysoce aktivní roztroušenou sklerózou s méně výraznými remisemi nebo pro ty pacienty, kteří nereagují na interferon beta
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 104530.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices

pilulky Gilenya - nová analýza pivotní studie fáze 3

Příspěvekod Franta » 02 kvě 2015 16:33

Nové analýzy z pivotní zkoušky ve fázi II pro pilulky Gilenya (fingolimod) potvrdily, že lidé s vysoce aktivní relabující roztroušenou sklerózou (RRRS) léčené fingolimodem mají šestkrát větší pravděpodobnost, že dosáhnou na NEDA4 v porovnání s placebem po dobu dvou let.
Výsledky z této nové analýzy potvrdily:

- 20,5% pacientů léčených fingolimodem (n=219) dosáhli NEDA4 v porovnání s 3,9% pacientů v placebo skupine (n=229)
- Porovnáním mezi těmito dvěma skupinami činilo odds ratio pro dosažení NEDA4 6,35 (95%CI 3.02, 13.35) ve prospěch fingolimodu.

http://www.medicalnewstoday.com/releases/292871.php

Pojmy:
NEDA4 (no evidence of disease activity ) = není důkaz aktivity nemoci. 4 znamená, že ve 4 komponentech:
- žádný relaps,
- žádné nové MRI léze,
- žádný úbytek mozku spojený s RS
- žádná progrese invalidity
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: pilulky Gilenya - nová analýza pivotní studie fáze 3

Příspěvekod petankl » 02 kvě 2015 17:34

Muzu potvrdit z vlastni zkusenosti, ze gilenya je v udrzovani rs relativne v klidu velice dobra. Jedu na ni uz tretim rokem a v kombinaci s probiotiky a enzymy (kvalitnimi) za tu dobu zadna ataka a ani zhorseni. Navic zadne vedlejsi ucinky a zadne flu-like symptomy jako u interferonu, ktery jak se v nove studii ukazalo nema stejne zadny vliv na to, kdy rs pacient prejde do sekundarni progrese. Na zapade je myslim gilenya v rezimu preparatu prvni volby, coz mi prijde rozumne, ale chapu, ze u nas na to nejsou penize.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: pilulky Gilenya - nová analýza pivotní studie fáze 3

Příspěvekod tom » 24 kvě 2015 13:12

Jsem na Gilenya třetí rok, klinicky je lépe /ataka jedna a klinicky méně nepříjemná než většina bývalých/, ale dle srovnání NMR větší plocha lézí/ bylo 4, je 6-ať už čehokoli :-)/.
Nestěžuji si ani náhodou: eres 30 let, dg je 20 let, 3 roky interferon beta,pak cca 10 let Copaxone + pulsy solu, teď G- EDSL tak 3, jak kdy, odhaduji.
Tak doufám, že to G. ještě chvíli podrží.
tom
 
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno 2014 18:51

Re: pilulky Gilenya - nová analýza pivotní studie fáze 3

Příspěvekod Romka » 26 kvě 2015 05:50

tom píše:Jsem na Gilenya třetí rok, klinicky je lépe /ataka jedna a klinicky méně nepříjemná než většina bývalých/, ale dle srovnání NMR větší plocha lézí/ bylo 4, je 6-ať už čehokoli :-)/.
Nestěžuji si ani náhodou: eres 30 let, dg je 20 let, 3 roky interferon beta,pak cca 10 let Copaxone + pulsy solu, teď G- EDSL tak 3, jak kdy, odhaduji.
Tak doufám, že to G. ještě chvíli podrží.

Tome po 20 letech potrvrzené eresky,EDSS 3 gratuluji :) tak ať Ti tento stav vydrží ;) věnuješ se dlouhodobě nějakému sportu,změnil jsi třeba životosprávu?
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11

Re: pilulky Gilenya - nová analýza pivotní studie fáze 3

Příspěvekod tom » 27 kvě 2015 13:26

Ahoj, jsem holka:-)-no, trochu starší holka.
Zpětně jsem chytrá...první ataka byla určitě ještě na VŠ /oči/...ale dg byla před 30ti lety jinde /léčba taky/ a normální zdravý člověk asi moc neřeší, pokud ho chvíli brní noha/ a má křečáky/ nebo má hubu šejdrem pro faciális/když jezdí na motorce a natírá právě ředidlem okna/..prostě vždy bylo nějaké dobré vysvětlení. A neuritida optiku nebyla ještě brána tak jasně..ale asi mi hodně pomohl očař, který mi tehdy dal kortikoidy, na pár týdnů a injekčně za oko.

"Pořádnou" ataku jsem dostala až po porodu druhého děcka- necelý rok poté-takové mozečkové příznaky, hlavně pocity na zvracení..děs, a vyšetření nikde nic, 6 týdnů...to jsem myslela, že mám mozkový nádor, co není vidět, takže poté konečně NMR a s tou diagnosou se mi dost ulevilo:-)Nebyl to nádor, no. a děti byly 1 a 6 let...blbý období , moc strachu, moc deprese...
A pak už to jelo, nejprve betaferon, pak to nešlo kvůli podkoží, tak moc let Copaxone..taky imuran moc let, kila solouše, jednou endoxan..a teď třetí rok G, děti už obě na VŠ, tak není nač žehrat:-).

Životospráva-no, snažím se hýbat/hýbu se strašně strašně nerada, ale vím, oč hraju/, takže krokoměr, cvičím si nějaké protahovačky, chdím do schodů, plavu, když je počasí, vozím se občas chvilku na koni a sbírám po něm bobky a tak. Dieta-cca "racionální strava" ale nijak extrémní, čokoládu a jitrnici si dám taky, držím váhu, abych se unesla...ale já jím moc ráda cca vše, ryby, zeleninu..nejsložitější je pro mě pracovat se svýmy stresy, ale snažím se aspoň, od dg už neřeším "problémy", co jsou vlastně o ničem..ale bojím se zítřků, to zas jo:-)

Teď tak trochu pomalu chátrám/schodu jdu s vetší námahou, spím déle, jsme unavenější..ale vím, že je to zlaté pořád, relativně/. Atrife není, ale ta masa plak je větší. Ale všechny další možné eskalace už mají silná ale.

A díky moc a taky držím moc palce, vám i všem ostatním tady, opravdu moc, jste strašně stateční a taky šikovní/web má úžasnou úroveň, věcnou i lidskou/.
tom
 
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno 2014 18:51

Re: pilulky Gilenya - nová analýza pivotní studie fáze 3

Příspěvekod Romka » 28 kvě 2015 06:35

tak ty jsi žena,njn.kdo se má v přezdívkách vyznat ;) díky že ses napsala jak Tvá léta s RS.ubíhala,zasmála jsem se poznámce o jitrnici,tu tedy nemusím,ale na čokoládě ujíždím,naštěstí mám v oblibě 90% kakaa.Krokoměr je dobrá pomůcka,taky o něm uvažuji.Já se hýbu takto - v zimě rotoped,v létě kolo a na pěší turistiku si občas vezmu nordic - walkingové hole, plavání to je jasný a jóga mě zase krásně uklidní.Tvůj stav je po letech skutečně relativně zlatý a já Ti přeji ať to tak vydrží.Kéž by takových povzbudivých příspěvků bylo na eresce net víc :)
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11


Zpět na Gilenya - Fingolimod - FTY720

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník