Gilenya - Novartis - data z ACTRIMS-ECTRIMS

Tablety k léčbě dospělých s vysoce aktivní roztroušenou sklerózou s méně výraznými remisemi nebo pro ty pacienty, kteří nereagují na interferon beta
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 104530.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices

Gilenya - Novartis - data z ACTRIMS-ECTRIMS

Příspěvekod Franta » 12 zář 2014 04:05

Novartis prezentoval na ACTRIMS-ECTRIMS v Bostonu povzbuzující data o Gilenyi, léku na RSku, z následujícího rozšíření studie LONGTERMS. U Gilenyi byla pozorována trvalá účinnost v léčbě RS pacientů v delším časovém období.

Nashromážděná data ze základní části a z rozšíření studie FREEDOMS odhalila, že RS pacienti s největším zmenšením mozku ve dvou letech mají největší riziko invalidity ve čtyřech letech.

Zatímco data ze studie LONGTERMS ukázala, že rychlost zmenšování mozků RS pacientů léčených Gilenyí zůstávala stabilní během šestileté periody mezi 0,33% a 0,46%. Tato data znovu dokládají, že účinnost Gilenye u RS pacientů v této rychlosti zmenšování byla konzistentní s lidmi bez roztroušené sklerózy.

Gilenya je v USA schválená pro relaps-remitující formy RS.
V EU je Gilenya schválená pro pacienty s vysoce aktivní relaps-remitující RS.

Gilenya byla v prvním pololetí 2014 jedním z nejprodávanějších léků Novartisu generující obrat 1,1 miliardy dolarů. O 30% více než předchozí rok. Mimo Gilenyu zahrnuje portfólio Novartisu také Extávii (subkutální interferon beta-1b) spolu s kandidátem na lék BAF312 (siponimod). Tento kandidát je v současné době ve fázi III a je vyhodnocován jako první orální léčba pro sekundárně progresivní
RSku.
http://finance.yahoo.com/news/novartis- ... 02134.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2422
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Gilenya - Fingolimod - FTY720

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron