Fingolimod u aktivní RS: impozantní snížení Gd-e lézí

Tablety k léčbě dospělých s vysoce aktivní roztroušenou sklerózou s méně výraznými remisemi nebo pro ty pacienty, kteří nereagují na interferon beta
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 104530.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices

Fingolimod u aktivní RS: impozantní snížení Gd-e lézí

Příspěvekod Franta » 21 srp 2014 07:48

Fingolimod (Gilenya) je nemoc modifikující léčba pro vysoce aktivní relaps remitující roztroušenou sklerózu, tak jako je Natalizumab (Tysabri). Fingolimod snižuje četnost relapsů a gadolinium enhancing léze na magnetické rezonanci v porovnání s interferonem beta nebo s placebem. Účinky fingolimodu na výsledky magnetické rezonance nebyly nikdy v klinických zkouškách porovnané s natalizumabem. Klinické používání(zkušenosti) natalizumabu je o hodně více rozšířené a ve všeobecné praxi často preferované.

Prezentace případu: Tento případ popisuje 31-letou ženu s relaps remitující roztroušenou sklerózou, která zažívala těžké vedlejší účinky natalizumabu. Po dobrovolné čtyřměsíční léčbě bez relapsu se objevil těžký relaps, který byl léčen predinsonem a plazmaferézou a poté byla zahájena léčba fingolimodem. V následujících měsících se známky na magnetické rezonanci perfektně vylepšily.

Závěr: Tento případ naznačuje, že by fingolimod mohl být dobrou alternativou pro natalizumab, konkrétně pro relaps remitující pacienty s vysoce aktivní pokročilou nemocí, v případě že je léčba natalizumabem zastavena díky vedlejším účinkům nebo po těžkém relapsu.

http://www.biomedcentral.com/1471-2377/14/164/abstract
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2422
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Gilenya - Fingolimod - FTY720

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron