gylénia

Tablety k léčbě dospělých s vysoce aktivní roztroušenou sklerózou s méně výraznými remisemi nebo pro ty pacienty, kteří nereagují na interferon beta
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 104530.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices

gylénia

Příspěvekod peter » 27 led 2022 18:37

dobry den treti den uživam gyleniu a zvýšil sa mi tlak 150/100 - puls mam 56, ten je mi jasný no tlak som mal dobry ked ma sledovali v centre počas 5 hodín aj EKG bolo dobre až na treti den mi vystupil tlak a puls je dost nizky...p.s. za každu odpoved budem povdačný, môžte pisat aj na kios5@azet.sk -DAKUJEM
Uživatelský avatar
peter
 
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2013 12:59

Re: gylénia

Příspěvekod vychodocech » 28 led 2022 12:55

Tohle by se mělo řešit hlavně na neurologii v centru, tyhle prášky to občas dělají, taková sranda to ale není, je vidět, že to ovlivňuje srdeční činnost. Takže co nejdříve to zkonzultovat v centru.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: gylénia

Příspěvekod dexter277 » 31 led 2022 01:33

peter píše:dobry den treti den uživam gyleniu a zvýšil sa mi tlak 150/100 - puls mam 56, ten je mi jasný no tlak som mal dobry ked ma sledovali v centre počas 5 hodín aj EKG bolo dobre až na treti den mi vystupil tlak a puls je dost nizky...p.s. za každu odpoved budem povdačný, môžte pisat aj na kios5@azet.sk -DAKUJEM


Souhlasím s příspěvkem výše, učitě konzultovat v MS centru především pokud se to do této doby nestabilizovalo. Fingolimod ovliňuje ne jen imunitní systém (vycestování lymfocytů z lymfatické uzliny) ale farmakologicky i srdce a částečně i plíce. I když dle studií skoro u všech ty problémy se srdcem zmizely po 48 hodinách, můžou být samozřejmě i vyjimky, proto to je lepší určitě konzultovat s neurologem. Zasílám i odkaz na studii o vedlejších účincích a mechanismu účinku.

*Bradyarytmie. Bradykardii způsobuje fingolimod ovlivněním podtypů receptorů pro S1P přítomných na atriálních myocytech. Po podání první dávky fingolimodu 0,5 mg se snížila srdeční frekvence o maximálně 8 pulsů za minutu, po podání první dávky fingolimodu 1,25 mg bylo zaznamenáno snížení o 10 pulsů. Zpomalení frekvence se objevuje již během 2. hodiny po první dávce léku, maxima dosahuje 4. až 5. hodinu a v 6. hodině se frekvence vrací k normě, do 24 hodin se upravuje. V praxi to znamená, že pacient by měl být prvních 6 hodin po požití iniciální dávky sledován a měl by hlásit eventuální příznaky související se zpomalením srdečního rytmu. Bradykardii vyvinulo po fingolimodu v dávce 0,5 mg 9 pacientů, po dávce 1,25 mg 14 pacientů, během 24 hodin došlo k úpravě, u většiny pacientů bez léčby. Dva pa-cienti léčení dávkou 0,5 mg, 6 pacientů léčených 1,25 mg fingolimodu a 3 pacienti ze skupiny placeba vyvinuli atrioventrikulární blok 1. až 2. stupně. Při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné další efekty na srdeční frekvenci ani na atrioven-trikulární převod.
Krevní tlak. Léčba fingolimodem byla spojena se vzestupem systolického krevního tlaku o 2 mm Hg a diastolického o 1 mm Hg, změna se projevila přibližně po dvou měsících léčby. Hypertenze byla hlášena u 6,1 % pacientů léčených fingolimodem oproti 3,8 % pacientů léčených placebem.*

http://www.remedia.cz/Clanky/Lekove-profily/Fingolimod/6-I-189.magarticle.aspx
dexter277
 
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2016 21:20

Re: gylénia

Příspěvekod dexter277 » 31 led 2022 01:41

Jinak já osobně gilenyi užívám asi 5 rokem, při pozorování při první dávce pokles srdeční činnosti, ale hned se to dalo dohromady. Jinak z těch dlouhodobých pořád jaterní enzymy v krvi, jednu dobu docela dost asi 3x-4x vyšší než je horní hranice. Potom také kolísají bílé krvinky a nevím zda je to pocit ale i psychicky a výkonostně hůře ale to může být i samotnou ereskou. Ale jinak musím říct že pomáhá. Předtím copaxone a poslední roky s copaxonem, každý rok nějeká progrese na MR (nová ložiska nebo progrese ložisek) i zvýšující se EDSS. S gilenií o té doby MR čisté.
dexter277
 
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2016 21:20

Re: gylénia

Příspěvekod Tina » 06 bře 2022 22:47

Zdravím. RS mi bola diagnostikovaná v septembri 2020. Asi až po roku som sa dostala k liečbe Rebif. Pichám ho zatiaľ pol roka. Nerobí mi dobre, u mňa výrazné vedľajšie účinky. Na MR nové nálezy, a že ich teda málo nebolo. Príznaky RS nemám zatiaľ žiadne, žijem normálny život. Dr. sa rozhodla nasadiť mi Gilenya, čakám na schválenie poisťovne. No ale čítam o nej len šialené veci, nespočetné množstvo vedľajších účinkov.....až som začala vážne uvažovať že liečbu odmietnem. Vaše skúsenosti s Gilenya?
Tina
 
Příspěvky: 3
Registrován: 06 bře 2022 21:49

Re: gylénia

Příspěvekod vychodocech » 07 bře 2022 15:51

Tina píše:Zdravím. RS mi bola diagnostikovaná v septembri 2020. Asi až po roku som sa dostala k liečbe Rebif. Pichám ho zatiaľ pol roka. Nerobí mi dobre, u mňa výrazné vedľajšie účinky. Na MR nové nálezy, a že ich teda málo nebolo. Príznaky RS nemám zatiaľ žiadne, žijem normálny život. Dr. sa rozhodla nasadiť mi Gilenya, čakám na schválenie poisťovne. No ale čítam o nej len šialené veci, nespočetné množstvo vedľajších účinkov.....až som začala vážne uvažovať že liečbu odmietnem. Vaše skúsenosti s Gilenya?


Nemá cenu se tolik stresovat, každé léčivo má nějaké vedlejší účinky - ty se ale nevyskytují u každého pacienta - je to spíše výjimečné - pokud nebude Gilenya vyhovovat (je spousta spokojených pacientů s tímto léčivem) tak to zase vyměníte za něco jiného co vám už sedne (stejně jako já), opravdu mluvím ze zkušenosti.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Gilenya - Fingolimod - FTY720

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků