Aubagio - Teriflunomide - od Genzyme,Sanofi - Schváleno v EU

Tablety pro dospělé relaps-remitující pacienty.
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 148685.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices

Re: Aubagio - teriflunomide

Příspěvekod petankl » 23 bře 2013 09:17

Tak ten teriflunomid nic moc nedela, ale kdyby Sanofi na to nemelo licenci a opravdu se to mohlo vyrabet genericky, tak by to mohlo fungovat jako velice dobre rs placebo, ktere navic vubec neni tak drahe. Pacienti by dostali neco, co proslo klinickymi zkouskami, stalo by to malo a i kdyz ten preparat na rs pacientu nema vliv, tak ani jim nic moc neudelaji jeho vedlejsi ucinky. Navic kdyz jim vypada par vlasu a zhubnou, tak budou mit pocit, ze se "leci" a navodi si lepsi psychicky stav, coz muze mit kladny vliv na rs. Tj. skoro vsichni vyhravaji (nejmin samozrejme rs pacient, ale to tak u soucasnych rs preparatu je standard).
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Aubagio - teriflunomide

Příspěvekod Franta » 23 bře 2013 11:38

A jak jsi si jistý, že jsi ve studii neměl placebo? Většinou polovina lidí ve studii má placebo a polovina lék. A pokud je ta studie zaslepená tak to nevědí ani lékaři. Padat vlasy mohou i z jiné léčby.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Aubagio - teriflunomide

Příspěvekod petankl » 23 bře 2013 11:56

Ty prvni dva roky, kdy jsem nemel zadne ataky, samozrejme nevim. Pomer byl po tretinach mezi 7mg,14mg a placebem. Pak kazdy pacient dostaval ucinou latku, a to tak, ze jestli predtim mel placebo tak 14mg, pokud mel nejakou davku tak pokracoval dale v te davce. Pocet atak se mi zvysil prave v tom druhem obdobi. Vlasy padaly a zhubl jsem ale prave od zcatku ve studii a hubnuti je nejcastejsi vedlejsi ucinek i podle vyrobce Sanofi. Ale pochopitelne na 100% to vedet nemuzu. Nicmene jsem okamzite nabral vahu, jak jsem to prestal brat a byl prevedeny na neco jineho. Zvlastni shoda okolnosti, nemyslis? :-) Behem cele studie jsem pro upresneni nic jineho nebral (zadny medrol) a jen nejake vitaminy (ale ne D, k vigantolu jsem se dostal az celkem nedavno). Skrze presne ty vedlejsi ucinky se odslepuji studie na rs preparaty, o kterych casto mluvim, a u toho interferonu jsou jeste viditelnejsi. A to pro obe strany, podle toho jak jsou vsimave (hlavne lekar). A vzhledem k tomu, ze rs pacienti si sami velmi casto uzkostlive sleduji zdravotni stav, tak to odslepeni i pro ne neni nerealne.

Ale to padani vlasu a hubnuti jsou minimalni vedlejsi ucinky, s padanim vlasu mohou mit problemy akorat zeny jakoze se pak neciti krasne bych rekl. Pak to zvysuje jaterni testy, ale myslim, ze celkem minimalne, navic je to norma u vsech jinych ruznych leku (nejen na rs). Ja je nemel zvysene jen jednou, ale to bylo tim, ze jsem den pred branim krve mel par piv. :-)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Aubagio - teriflunomide

Příspěvekod Monika46 » 24 bře 2013 20:38

A ted mas jakou lecbu ? Ja jsem ve studii a zadny vedlejsaky nemam nehubnu a ani vlasy mi nepadaji .
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Aubagio - teriflunomide

Příspěvekod Monika46 » 24 bře 2013 22:28

Ja nevim kdyz to tady tak ctu tak si rikam jestli mam vubec ve studii pokracovat dal...kdyz to nema vetsi efekt nez placebo efekt. Pokud by tohle nebylo ucine tak by to snad neschvalily no ne ? Mela jsem na vyber bud injekce nebo tohle.
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Aubagio - teriflunomide

Příspěvekod petankl » 25 bře 2013 07:14

To zustan, teriflunomid je podobne (ne)ucinny jako ty injekcni preparaty. Vyhoda je, ze si to nemusis pichat a nejsou po tom chripkove priznaky, takze muzes normalne pracovat dokud jeste muzes. Problem muze byt v tom, ze jestli to beres od zacatku rs a budes mit moc atak, tak pak budes mozna muset dostat injekce nez ti daji tysabri, gyleniu nebo chemoterapii.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Aubagio by mohlo být do tří let v EU zkopírováno

Příspěvekod Franta » 26 bře 2013 10:45

Aubagio by mohlo být do tří let v EU zkopírováno
Francouzský výrobce léků Sanofi v pátek vyhrál schvalovací doporučení jeho nového léku Aubagia u EMA,
ale regulátor odmítl povolit lék jako novou substanci protože je velmi podobný mnohem staršímu léku.

Toto rozhodnutí také může "ranit" novou tabletu od Biogenu Tecfidera. (asi protože jde také o orální lék a přímá konkurence a bude to tlak na cenu)

Sanofi je prý velmi znechucen regulátory EU a plánuje podat žádost na znovu-otevření tohoto případu.

celý článek zde:
http://medcitynews.com/2013/03/sanofis- ... n-3-years/
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Aubagio by mohlo být do tří let v EU zkopírováno

Příspěvekod petankl » 26 bře 2013 12:22

Tak to je drsne :-D Doufam, ze odvolani Sanofi nevyhraje a bude mozne tomu vyrabet generika. Dobre by to zahybalo s trhem na rs preparaty. Pak, jak v tom clanku pisou, by museli zlevnit v Evrope vsichni a ze by je to zachranilo v americe se mi taky nezda, vzdyt to muzou z evropy dovazet. Presne neco takoveho je potreba, aby se zacalo smerovat k necemu ucinnejsimu, co by rs skutecne mohlo vylecit.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Aubagio by mohlo být do tří let v EU zkopírováno

Příspěvekod Franta » 26 bře 2013 14:49

No jo, ale jestli ten lék bude levnej, tak ho pojišťovny budou předepisovat právě proto, že bude levnej a nebudou ochotné platit za případný účinnější lék. Takže nevím jestli pro pacienty je to zrovna vítěztví.
Ale může to být taková hranice pro farmafirmy - že už nemá cenu vymýšlet ty "třicetiprocentní" léky, ale že musí příjít s něčím účinnějším.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Aubagio by mohlo být do tří let v EU zkopírováno

Příspěvekod petankl » 26 bře 2013 16:12

Presne tak, jak pises v posledni vete. Ono by to totiz vytvorilo tlak na cenu tech injekci, tysabri a gilenye, ktere by musely zlevnit, nebot proste a jednoduse v Evrope moc neprodaji. To samozrejme zase nezaplati ty preparaty, a tak aby farmafirma vydelala na rs a uspokojila akcionare tak bude muset vyvinout neco s vetsi ucinnosti a ne tak velkymi vedlejsimi ucinky nebo se zajimat i o ty veci jako jsou kmenove bunky atd. Proste to na ne vytvori ten zdravy tlak a ten jejich ohromny kapital se treba lepe vyuzije na hledani metod k vyleceni a nejen leceni rs.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

AUBAGIO (teriflunomide) schváleno v Argentině

Příspěvekod vychodocech » 10 dub 2013 17:48

Společnost Genzyme, společnost Sanofi, oznámily:

- argentinský úřad pro léky, potraviny a lékařské technologie (ANMAT) schválil orální lék AUBAGIO (R) 14 mg - podávaný jednou denně, jako novou léčbu pro pacienty s relabující formou roztroušené sklerózy (MS).

http://finance.yahoo.com/news/genzyme-o ... 00233.html

stránky genzyme - sanofi: http://genzyme.newshq.businesswire.com/node/2884
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

AUBAGIO oddaluje propuknutí klinicky definitvní RSky

Příspěvekod Franta » 25 dub 2013 09:28

http://finance.yahoo.com/news/once-dail ... 00329.html

Primární výsledky ze studie TOPIC jsou:
• U pacientů kteří brali AUBAGIO 14 mg, byl pozorována redukce konverze na klinicky definitivní RSku o 43 percent během dvou let studie v porovnání s placebem(p=0.0087);
• U pacientů kteří brali AUBAGIO 7 mg, byl pozorována redukce konverze na klinicky definitivní RSku o 37 percent během dvou let studie v porovnání s placebem(p=0.0087);
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Aubagio - teriflunomide

Příspěvekod Liska45 » 18 zář 2020 08:51

petankl píše:Ale to padani vlasu a hubnuti jsou minimalni vedlejsi ucinky, s padanim vlasu mohou mit problemy akorat zeny jakoze se pak neciti krasne bych rekl. Pak to zvysuje jaterni testy, ale myslim, ze celkem minimalne, navic je to norma u vsech jinych ruznych leku (nejen na rs). Ja je nemel zvysene jen jednou, ale to bylo tim, ze jsem den pred branim krve mel par piv. :-)


Mě padání vlasů trapí opravdu hodně. Snad každý stres nebo psychický problém moje tělo řeší obrovskou ztrátou vlasů. A co je na tom nejhorší, že jako ženě se mi tvoří už i koutky a lysinky různé po hlavě. Já se hrozně bojím, že tahle ztráta vlasů je už nevratné. Nebo myslíte, že u ženy 30+ je ještě šance, že se znova vlasový růst obnoví? Už jsem pátrala dokonce i po takových metodách, abych alespoň nevypadala jako vypelichaná.
Liska45
 
Příspěvky: 10
Registrován: 17 zář 2020 11:47

Re: Aubagio - teriflunomide

Příspěvekod petankl » 18 zář 2020 11:18

Liska45 píše:Mě padání vlasů trapí opravdu hodně. Snad každý stres nebo psychický problém moje tělo řeší obrovskou ztrátou vlasů. A co je na tom nejhorší, že jako ženě se mi tvoří už i koutky a lysinky různé po hlavě. Já se hrozně bojím, že tahle ztráta vlasů je už nevratné. Nebo myslíte, že u ženy 30+ je ještě šance, že se znova vlasový růst obnoví? Už jsem pátrala dokonce i po takových metodách, abych alespoň nevypadala jako vypelichaná.


Ja hadam, ze se to obnovi. I po chemoterapii se ty vlasy tusim casto obnovi a jsou jeste hezci nez pred tim (zkusenost z rodiny..). Ale jak jsem psal uz drive, vedlejsi ucinky a nebo dusledky rs same mohou byt horsi nez "jen" padani vlasu. Vem si treba k cemu by ti byla spousta vlasu, kdyz bys byla upoutana na luzko.. to by ti zrejme taky mene stresu neprineslo. :-)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Aubagio - Teriflunomide - od Genzyme,Sanofi - Schváleno

Příspěvekod veronika » 21 čer 2021 09:51

Dobrý den, teď po přečtení si říkám, jestli to má opravdu cena brát. Stále mám brnění nohou, padání vlasů mám také, jen ta váha (bohužel nepadá).Docela mi příjde, že jak jsem začala jíst tyto léky, tak jsem více podrážděná. Tuto léčbu jsem svolila, protože nechci nic do sebe píchat. jak jste na tom vy?
veronika
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 čer 2021 09:41

Předchozí

Zpět na Aubagio - Teriflunomide

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron