Lemtrada

Lék je již schválený v EU, ale ještě není schválena úhrada tohoto léku pojišťovnami v ČR !
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... &tab=texts

Lemtrada

Příspěvekod Franta » 15 úno 2014 22:10

Tady píšou o potížích s Lemtradou v Austrálii, že dřív se tam lék prodával na léčbu leukémie, ale RS pacienti ho používali bez předpisu pouze s tím, že jim lékař upravil dávkování. Ale teď, když lék na leukémii výrobce Lemtrády stáhnul, tak RS pacienti mají problém.

Suzan Kay říká, že měla první rok 4 ataky, ale po užívání léku v šeti letech žádnou ataku. Šest let bez symptomu nemoci.
Byla diagnostikována před sedmi lety, krátce poté co se jí narodil její první syn.
Obrázek

A nyní jí lékař již dát lék nemůže, protože je stažen z trhu. Musí čekat na to než lék začne proplácet pojišťovna.

http://www.news.com.au/national/nsw-act ... 6828121278
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Lemtrada

Příspěvekod petankl » 16 úno 2014 07:44

Njn, rs pacienti v Australii asi jeste nepochopili, ze jejich jedinym ucelem je generovat zisk vyrobcum preparatu. Tak je Genzym poucil. :-)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Lemtrada

Příspěvekod Romka » 16 úno 2014 08:08

petankl píše:Njn, rs pacienti v Australii asi jeste nepochopili, ze jejich jedinym ucelem je generovat zisk vyrobcum preparatu. Tak je Genzym poucil. :-)

chudák holka, moje studie končí za 2 roky,poté by měla lék začít proplácet pojišťovna,to jste mne kluci dopředu poučili abych začala šetřit, ovšem kde na to vzít a nekrást? :?
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11

Re: Lemtrada

Příspěvekod petankl » 16 úno 2014 08:35

Romka píše:chudák holka, moje studie končí za 2 roky,poté by měla lék začít proplácet pojišťovna,to jste mne kluci dopředu poučili abych začala šetřit, ovšem kde na to vzít a nekrást? :?


Ja myslim, ze to pojistovna zaplati. Farmafirmy jsou zase demokrati, je jim celkem jedno, kdo ty preparaty zaplati, kdyz to nebudou ony samy. A podle me nejaky drobny baksis pro SUKL od Genzymu to vyresi. Navic je za tim rozezranost Genzymu. Na tom preparatu skutecne neni nic noveho oproti te forme pro rakovinu, jen to, ze rs oproti rakovine vic vydelava. Myslim, ze ta firma neco podobneho zkousela i v USA, a tam schvalne FDA nepovolila distribuci te prebalene Lemtrady. A tak Genzyme prisel o americky trh (asi docasne). Takze je to takovy souboj o cenu mezi vyrobcem a platcem, ktery akorat v nahote ukazuje, ze zdravi a zivoty rs pacientu jsou v tom procesu naprosto nepodstatne a postradatelne. Na druhou stranu to neni nic noveho a zname to v CR z rs center bezne.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Lemtrada

Příspěvekod Franta » 17 úno 2014 00:12

Také si myslím že to pojišťovna zaplatí. Výrobce přece nechce vyrábět lék na který nebude mít nikdo peníze. Výrobce chce co nejvíce vydělávat a vydělávat bude jen tehdy, když bude prodávat. Otázka je pouze kdy.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Lemtrada

Příspěvekod Romka » 17 úno 2014 17:11

tak doufejme že u nás je činnost pojišťoven pružnější,respektive o nevalnou pověst žádná nestojí :mrgreen:
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11

Re: Lemtrada

Příspěvekod damanhur » 30 říj 2014 15:27

Zajímavá informace z dnešních online odpovědí prof. Evy Havrdové:
OTÁZKA: Slyšel jsem, že v EU již existují nové schválené léky na léčbu RS, jako například Tecfidera, Lemtrada, Aubagio, Plegridy. Proč ještě nedorazily do ČR ? Petr
ODPOVĚĎ: U nás trvají procesy stanovení úhrady velmi dlouho, bohužel to umožňuje zákon... Aubagio a Lemtrada mají schválenu úhradu od 1.11.2014, ostatní léky v brzké budoucnosti. Doufáme, že rozšíří naše léčebné možnosti.
30.10.2014 11:50
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: Lemtrada

Příspěvekod miki » 30 kvě 2015 15:13

Romka píše:chudák holka, moje studie končí za 2 roky,poté by měla lék začít proplácet pojišťovna,to jste mne kluci dopředu poučili abych začala šetřit, ovšem kde na to vzít a nekrást? :?

Jak jsi dlouho na Lemtradě? Jsi na tom lépe nebo stejně?
miki
 
Příspěvky: 28
Registrován: 22 úno 2013 16:34


Zpět na Lemtrada - Alemtuzumab

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron