Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Lék je již schválený v EU, ale ještě není schválena úhrada tohoto léku pojišťovnami v ČR !
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... &tab=texts

Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod Franta » 14 lis 2013 08:23

V USA FDA také nakonec podpořila schválení Lemtrady (asi dnes nejúčinnějšího léku na eresku. Lemtrada je již schválena v EU)
ovšem na rozdíl od EU s tím, že by tento lék měl být vyhrazený pro pacienty kterým nefunguje jiná léčba.

14 hlasů bylo pro 0 proti 1 nepřítomný ..... I přesto že lék může způsobovat rakovinu nebo jiné vážné stavy.

http://news.yahoo.com/fda-advisory-pane ... nance.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod petankl » 14 lis 2013 08:33

To se nakonec dalo cekat, penize vitezi a zivoty nebo zdravi pacientu maji vyrazne mensi hodnotu nez jake vydelky ta lemtrada vygeneruje.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod Franta » 14 lis 2013 08:35

To si nemyslím.
To záleží na každém pacientu, jestli tu Lemtradu bude chtít. Pokud neurologové pacientovi řeknou všechna rizika, tak je to na pacientovi jestli to chce risknout.

Jaké je riziko nevím, ale dejme tomu pokud by byla šance 95% že bude žít kvalitní život a 5% že dostane rakovinu. Tak se spousta lidí rozhodne pro risk. A Je to jejich svobodná vůle. Nezakazoval bych to.

A co se týče zisku - jedna společnost vydělá (TEVA) - jiná společnost prodělá (Biogen - Tysabri) protože už nebude na špici - riziko tam je také - možná stejné.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod dulca » 14 lis 2013 09:19

Tak o tom, ze by v Čechach nekdo něco extra vysvětloval o tom pochybuju.
Když ono 5% výskytu vážných komplikací v připade, ze jim nemůžu nijak zabránit, je pro mě jako 100% výskyt, neb nejsem magor který miluje ruskou ruletu. Myslím, ze tady farma firmy hresi na strach který je kolem RS
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod Franta » 14 lis 2013 11:20

Pokud nějaký pacient ví, že má agresivní formu eresky a že třeba do roka se nebude moci hýbat, tak vyzkouší rád i takovou ruletu.
Těch 95%/5% to byl jen můj hypotetický příklad. Jaké riziko je ve skutečnosti to fakt nevím. Třeba je to jen 99% ku 1%, nebo 99.9% ku 0,1%. Ale to ukáže čas, tak jako to bylo s Tysabri.

Ještě poznámku.
Ještě v USA nedošlo k definitivnímu schválení.
Lék pouze podpořil poradní panel odborníků z FDA. Není to konečný verdikt. FDA se klidně může zachovat jinak, ale není to tak pravděpodobné.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod petankl » 14 lis 2013 12:11

dulca píše:..Myslím, ze tady farma firmy hresi na strach který je kolem RS


A nejenom tady, strach vydelava penize proste. Neni to nakonec nic prekvapiveho, funguje to tak u preparatu na jine zavazne i mene zavazne choroby, jedou na tom lecitele atd. Souhlasim ale s Frantou, ze to rozhodnuti brat/nebrat je na kazdem pacientovi. Prave kvuli tomu by si vsichni rs pacienti meli velice dobre uvedomovat, ze prepraty, ktere berou, a jejich vliv na telo, vcetne vsech vedlejsich ucinku, je v soucasnem systemu jen a jen zodpovednost toho pacienta a naprosto nikoho jineho.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod Monika46 » 14 lis 2013 22:51

Dulco a ty nemas strach z RS?

Jenze ono je to tezky me nikdo nic nerekla jako o vedlejsich ucincich spise naopak ze je to lepsi qtd kdyz budu brat ten lek co mi doporucuje a v tom.soku clovek nepremysli...spis na tohle se u nas hresi na tom.soku tak mudr.mi oznami diag.rekne ze je to spis vidi na horsi prubej a proto by bylo lepsi kdybych sla do teto studie na kterou sjoi dobre vysledky....no..v tu chvily mq clovek jen v usich slovo : horsi prubeh. A ja uplne vypnula co mlel dal. Takze asi tak na nas jdou mudr. v CR
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod dulca » 14 lis 2013 23:28

Ne, proc. Lecbu nabizenou jsem odmítla, s postižením způsobenym RS se dokážu srovnat, ale nedokázala bych se srovnat s postizenim, které si zpusobim sama tím, ze si vezmu rizikový preparát.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod Franta » 15 lis 2013 09:21

...když to vezmem do extrému, tak rizikový preparát je každý. Zdraví ničí nejen tento preparát a Tysabri, ale i interferony, imurany, kortikoidy atd. Těma všema sračkama si podkopává zdraví každý dobrovolně. To bys musela odmítnout všechno.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod Monika46 » 15 lis 2013 14:26

Dulco a myslis ze by jsi se stejne rozhodla kdyby ti rekly diag. 4 mesice po porodu? Mne prave strasi a verim v to ze delam dobre hlavne pro moje dite ktery me bude potrebovat dalsich x-let. Ja jsem.i znameni Vahy a nejak bych se nedokazala rozhodnout co je lepsi. Jestli risknout bez lecby a nebo risk s lecbou :-) Jen se ptam protoze o tom taky zacinam vahat zda je dobre tohle do sebe rvat abych si vic neublizila ale Aubagio nema nejaky extra spatny vedlejsky.
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod dulca » 15 lis 2013 14:38

Nejsem v tvy situaci, tak nevim, deti nemám a rozhodla jsem se je ani nemít. Tohle si musí rozhodnout každý sam, sam je odpovědný za svůj život. Strach není dobrý radce, ale je pochopitelný. Ty budes se začátku na lécích s prijatelnymi vedlejsaky, kde jako přijatelný vedlejsak není smrt
Franta: je něco jiného vzít nárazové dávku kortaku a nebo do sebe něco dostávat kontinuelne. Tohle by mělo byt svobodné rozhodnuti každého, na základě kvalitního vysvětlení toho co může způsobit nemoc a co jednotlivé léky a to se tady bohužel nepestuje. Chybí mi tu dialog, většina rozhovoru v centru byl monolog plný výhrůžek, až po čase jsem se dopracovala k jedné osobe, která je diaologu schopna.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod petankl » 15 lis 2013 15:24

dulca píše:..Tohle by mělo byt svobodné rozhodnuti každého, na základě kvalitního vysvětlení toho co může způsobit nemoc a co jednotlivé léky a to se tady bohužel nepestuje. Chybí mi tu dialog, většina rozhovoru v centru byl monolog plný výhrůžek, až po čase jsem se dopracovala k jedné osobe, která je diaologu schopna.


Mam presne stejnou zkusenost a zazitek. Ale fakt proste plati pri diskusi s neurologem "lina huba, hole nestesti".
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Lemtrada - v USA FDA nakonec podpořila schválení

Příspěvekod petankl » 15 lis 2013 17:27

Monika46 píše:..zda je dobre tohle do sebe rvat abych si vic neublizila ale Aubagio nema nejaky extra spatny vedlejsky.


Aubagio je teriflunomid ne? Ten je v pohode co se tyka vedlejsich ucinku, jenom se po tom hubne. Taky jsem to mel. Co se tyka ucinnosti tak nic uzasneho, placebo je mozna na stejne urovni.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22


Zpět na Lemtrada - Alemtuzumab

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron