IgM protilátky identifikují dobré kandidáty na Tysabri

Pro vysoce aktivní relaps remitující onemocnění
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 044686.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices
Výrobce: Biogen

IgM protilátky identifikují dobré kandidáty na Tysabri

Příspěvekod Franta » 09 říj 2013 20:41

Výzkumníci ze Španělska identifikovali tukově-specifické protilátkové proužky v mozkomíšním moku které jsou spojeny s agresivním projevem roztroušené sklerózy a zdá se, že pacienti s těmito protilátkami mají o mnoho menší riziko PML s léčbou natalizumabem (Tysabri).

"Přítomnost tukově-specifických IgM proužků v mozkomíšním moku signalizuje pacienty s agresivní nemocí a s vysoce aktivovanými imunitními systémy, " říká Luisa Villar, PhD, Hospital Ramón y Cajal, Madrid, Spain.

"Zdá se že jsme schopní zmírnit imunitní systém u pacientů u kterých je vysoce aktivovaný bez zavedení imunosuprese. Takže natalizumab je bezpečný pro použití u této populace pacientů a to jsou právě pacienti kteří potřebují tento silný lék.

"Přibližně jedna třetina testů pacientů s roztroušenou sklerózou je pozitivních na IgG protilátky," dodává. "Tito pacienti mají vysoce aktivní nemoc s mnoha relapsy. Beta-interferony nefungují dobře pro tyto pacienty a tak potřebují silnější lék právě od počátku. Proto je natalizumab dobrá léčebná volba pro tyto pacienty, " řekla Dr.Villar pro Medscape Medical News. "A nyní jsme ukázali, že natalizumab je právě velmi bezpečný také pro tuto skupinu pacientů. Naše skupina pacientů, někteří z nich jsou léčeni již 5 let, má extrémně nízké riziko vyvinutí PML."

Dr. Villat říká, že její nemocnice nyní rutinně testuje na IgM všechny pacienty s roztroušenou sklerózou. "Jestliže je test pozitivní, tak bych doporučovala natalizumab jako léčbu první volby. Snažím se urgovat na jiné nemocnice v španělsku aby dělaly to samé."

Vysvětlila, že protilátky IgM jsou zaměřeny proti tukům a rozoznávají myelin na axonech neuronů, který je extrémně bohatý na tuky.

Dr. Villar prezentovala své objevy na 29tém kongresu ECTRIMS.

Ve své prezentaci Dr.Villar poznamenala že věří že IgM protilátky mají roli v patologii roztroušené sklerózy. "Většina pacientů s IgM proužky v mozkomíšním moku vykazuje menší než optimální odezvu na beta interferon, ale dobrou odezvu na natalizumab, s potlačením 90% četnosti relapsů, stabilizaci a nebo zlepšení skóre invalidity EDSS ve většině případech."

Cílem současné studie bylo prozkoumat riziko PML u pacientů s a bez těchto IgM protilátkových proužků. Studie zahrnovala 365 pacientů léčených natalizumabem ze kterých bylo testováno 240 pozitivních na IgM. Ve studii bylo zaznamenáno 22 případů PML.

Výsledky ukazují, že IgM protilátky byly detekovány u 70% pacientů kteří nedostali PML kromě jednoho (4%) z těch kteří dostali PML.

"Nyní máme data z 365 pacientů natalizumabu," říká. "Z těchto bylo 240 pozitivních na IgM a v této skupině byl pouze 1 případ PML. U 120 pacientů kteří byly negativní na IgM bylo 21 případů PML. Tato data jsou absolutně významná."

Dodala že pacienti kterým se PML vyvinulo měli o mnoho delší trvání nemoci když začali léčbou natalizumabem, ale trvání léčby natalizumabem bylo v obou skupinách podobné.

.......

celý článek:
IgM antibody identifies good candidates for natalizumab(09/10/13)
http://www.ms-uk.org/tysabri
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2409
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Tysabri - Natalizumab

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků