zobrazovací studie pro rozlišení komu pomáhá Tysabri; GE180

Pro vysoce aktivní relaps remitující onemocnění
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 044686.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices
Výrobce: Biogen

zobrazovací studie pro rozlišení komu pomáhá Tysabri; GE180

Příspěvekod Franta » 01 říj 2013 13:40

Národní (britská) RS společnost a GE Healtcare spojily síly pro to aby dotovaly unikátní zobrazovací studii pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

(Moje pozn. vždycky jsem se ptal proč vlastně zdravotní pojišťovny neinvestují do výzkumu eresky.......a tady vidím že to lze.)

Klinická studie, která bude přihlašovat pacienty ze Spojeného království je zaměřena na pomoc lékařům pochopit jestli zobrazování neurozánětů u RS pacientů před a po léčbě pomocí Tysabri může pomoci identifikovat kteří pacienti mohou reagovat na léčbu.

Výzkum ukazuje, že mikroglie, což je typ imunitních buněk v mozku a míše, se stává aktivní na počátku RSky a účastní se na atakách RSky. GE180 se váže na molekulu na povrchu mikroglií u kterých se ví, že jsou více aktivní následovně k zánětu. PET sken s GE180 se může jevit ideální pro studium odezev na nemoc modifikující léčby u RSky. Navíc tato technologie může mít aplikaci u detekce zánětů u progresivní formy RSky.

http://news.yahoo.com/national-ms-socie ... 00700.html

Pojmy:
PET sken = snímek pořízený pozitronovou emisní tomografií
Pozitronová emisní tomografie = zobrazovací látka v těle pacienta je radioaktivní s krátkou dobou rozpadu (tj. nepoškozuje příliš dlouho tělo pacienta). Tato látka se nazývá radiofarmakum a je navržená tak aby se v těle vázala na buňky nebo určitou tkáň jejíž chceme třírozměrný obraz. Při rozpadu vznikají elektrony a fotony jejichž místa vyzáření se detekují a na základě toho se sestaví třírozměrný obraz.
GE180 - je tedy radiofarmakum ve výzkumu které se váže na povrchu mikroglií u kterých se ví, že jsou více aktivní následovně k zánětu.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2409
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Tysabri - Natalizumab

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník