Tysabri - v EU zahájeno přezkoumání

Pro vysoce aktivní relaps remitující onemocnění
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 044686.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices
Výrobce: Biogen

Tysabri - v EU zahájeno přezkoumání

Příspěvekod Franta » 12 kvě 2015 08:18

Ve světle rostoucích důkazů byla EMA (Evropský lékový úřad) požádán o zahájení přezkoumání léku na RS - Tysabri ke zhodnocení zdali by mělo být přezkoumáno doporučení na zvládání rizika PML.

PML je vzácná mozková infekce způsobená virem JCV, která má symptomy podobné RS atakům a může být smrtelná a nebo zanechat těžkou invaliditu. Navíc mimo přítomnost anti-JCV protilátek jsou pro PML rizikové jiné faktory jako je doba trvání léčby - především léčba delší než dva roky a také užívání imunosupresiv před léčbou Tysabri. Pacienti se všemi zmíněnými rizikovými faktory mají významně vyšší riziko PML.

......


V současné době je pacientům s Tysabri doporučeno opakované testování na protilátky každých 6 měsíců, ale nedávno byl vyvinut citlivější "enzyme-linked immunosorbent" test druhé generace. Takže by mělo být přezkoumáno jestli to ovlivní současné doporučení pro testování protilátek.

Tysabri je monoklonální protilátka, podávaná vnitrožilní injekcí, která je navržena tak aby rozpoznávala a připojovala se na bílkovinu na povrchu leukocytů. Blokováním této bílkoviny lék brání leukocytům aby se dostaly krví do mozku a tím snižuje záněty a poškození nervů způsobené ereskou.

Tysabri review launched in Europe
(11/05/15)
http://www.ms-uk.org/tysabrihttp://www.ms-uk.org/tysabri
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2417
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Tysabri - Natalizumab

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron