Slunění je v předcházení RSky účinnější než vitamín D

Slunění je v předcházení RSky účinnější než vitamín D

Příspěvekod Franta » 02 zář 2013 11:42

Australská studie ukázala že vysoká úroveň vitamínu D v krvi je jednoduchý indikátor toho, že osoba strávila dostatečný čas na slunci.
198 účastníků studie bylo monitorováno po průměrnou dobu 2,3 let.

Ti kteří trávili delší dobu na slunci trpěli méně nevolnostmi a depresemi.

Nedá se ale potvrdit, že by vyšší úroveň vitamínu D měla nějaký vliv.

"Trávení času na slunci má relaxující a povzbuzující účinek," řekl Ad Brand, mluvčí SRF (Sunlight Research Forum).

"V tomto případě nebyl účinek ve spojení s úrovní vitamínu D, o kterém se v mnoha studiích má za to, že je příčinou pozitivního vývoje.

"Mírné opalování na slunci může mít samo o sobě pozitivní účinek na zdraví, tak jak dokazuje tato studie."

SRF (Sunlight Research Forum). je nezisková organizace v Nizozemí. A zaměřuje se na zajišťování nejnovějších lékařských a vědeckých důkazů ohledně mírného vystavování UV radiaci (opalování) dostupného široké veřejnosti.
http://www.express.co.uk/life-style/hea ... -sclerosis


Tento článek považuji za důležitý hlavně pro RSkou nemocné rodiče. Aby své děti pouštěli na sluníčko bez opalovacích krémů. Protože jejich děti jsou v o něco větším genetickém ohrožení než děti z běžné populace. ....vlastně tedy jestli je tou důležitou složku to opalování kůže a ne jen pobyt na světle.....

Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Slunění je v předcházení RSky účinnější než vitamín D

Příspěvekod Romka » 02 zář 2013 13:12

tak já jsem vyhledávala sluníčko od malička,sama od sebe,prostě jsem ho potřebovala a ereska si mně stejně našla.Zatím je ohleduplná,třeba na tom něco bude,ale to všechno ukáže čas...
Romka
 
Příspěvky: 46
Registrován: 06 dub 2013 11:11

Re: Slunění je v předcházení RSky účinnější než vitamín D

Příspěvekod Monika46 » 02 zář 2013 17:50

Tak si rikam co je vetsi riziko pro deti rodicu s RS? Rakovina kuze nebo RS? Co je mensi zlo...obavam se ze si clovek nevybere a pro me jako matku ja vetsi strasak rakovina kuze.
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: Slunění je v předcházení RSky účinnější než vitamín D

Příspěvekod vychodocech » 03 zář 2013 08:57

Byla tu k dispozici jedna studie (najdu ji a případně doplním), že pacienti s RS sice mají menší riziko rakoviny (tlustého střeva a ještě nějaké jiné) ale zato riziko rakoviny kůže mají vyšší než jiní lidi v populaci.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Slunění je v předcházení RSky účinnější než vitamín D

Příspěvekod Franta » 03 zář 2013 09:00

Asi protože se víc sluní, kvůli tomu že chtějí víc přírodního vitamínu D
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Zpět na Vitamín D a pobyt na sluníčku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků