profi lékařka

Myšlenky, úvahy, názory členů. Taková volnější diskuse na aktuální dění kolem této nemoci. Patří sem příspěvky které nepřináší zcela nové informace. Nebo sem může být přesunuta diskuse z jednotlivých příspěvků, která se stočí do obecné roviny. Taková diskuse není zakázána, ale může být po výměně názorů pro neaktuálnost za nějakou dobu smazána i bez přesunu příspěvků do fóra pro smazání.

profi lékařka

Příspěvekod jardag » 24 pro 2014 15:48

Dobrý den, nemám to opravdu s kým probrat, tyto věci nejdou vysvětlovat nezúčastněným, snad tady najdu někoho s podobným problémem a dáme hlavy dohromady. Lékařka ve zlínském MS centru, na kterou mám "štěstí" nemá ráda když mám nějaké problémy, prý potom nemá smysl platit mi drahou léčbu a je spousta krásných mladých lidí, kteří budou mít lepší přístup a výsledky. Uráží mne to, třicátý rok pracuju a platím pojištění. Navíc kolik asi těch "krásných mladých lidí" prošlo rokama výsměchu a pohrdání jejích kolegů jako já, než se mi konečně povedlo vyvrátit diagnozu "notorický hypochondr", kterou mám dodnes k nahlédnutí ve zdravotní dokumentaci. Proto při poslední návštěvě MS centra jsem na rovinu řekl, že se bojím udávat pravdu-poslala mne k psychologovi. Bylo od něho hezké, když řekl, že nechápe důvod mojí návštěvy, to co udávám jsou učebnicové projevy RS. Prý se s paní doktorkou nemám moc vybavovat, jsou zařízení kam člověk přichází s problémem a odchází se smyčkou v ruce. Takže opravdu nevím co mám dělat. Do MS centra chodím strašně nerad, ale z další návštěvy (leden 2015) už mám hrůzu. Léčbu si nedovolím ukončit, ale další urážky asi nedám. Bojím se že vyšumím a bude zle. Budu vděčný za radu. Jarda
jardag
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 črc 2014 11:06

Re: profi lékařka

Příspěvekod dulca » 24 pro 2014 16:21

asi ti neporadim do centra chodim s podobnymi pocity, ale eskalovani lecby jsem odmitla... do centra musim, protoze jedine zadarmo ambulatne dostat kortaky lze jen tam...pristup lekaru je tam prapodivny, bud clovek slape podle nich, dela ze je bez problemu nebo celi invektivam ze strany lekaru... mam psychoterapeutku, ktery se vykecam, pak si zanadavam u sve neurolozky, ktera narozdil od tech v centru je opravdu clovek a lekar na svem miste a nejak to preziju....jo jde o karlak, ale ten tu bude asi dost lidi i chvalit, kdyz se tam clovek tvari, ze neni problem, nechce diskutovat o lecbe, souhlasi se vsim co mu nakecaj, pripadme prekonavaji rekordy v nekterem sportu, tak jsou zlaty a mazou med kolem huby....s atakou me jedna lekarka poslala domu, ze jsem uplne v poradku, takze jsem nasedla na tramvaj a presunula jsem se ke sve lekarce a uz jsem kapala soulous....jinak podle meho te z centra bez tveho souhlasu vyhodit nemuzou, takze to chce obrnit se pevnymi nervy a nenechat se vydeptat, jeste to chci zjistit na pojistovne co si muzou a nemuzou dovolit, zatim jsem na to nechytla tu dobrou naladu ;)
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: profi lékařka

Příspěvekod Simms » 24 pro 2014 23:20

dulca píše:asi ti neporadim do centra chodim s podobnymi pocity, ale eskalovani lecby jsem odmitla... do centra musim, protoze jedine zadarmo ambulatne dostat kortaky lze jen tam...pristup lekaru je tam prapodivny, bud clovek slape podle nich, dela ze je bez problemu nebo celi invektivam ze strany lekaru... mam psychoterapeutku, ktery se vykecam, pak si zanadavam u sve neurolozky, ktera narozdil od tech v centru je opravdu clovek a lekar na svem miste a nejak to preziju....jo jde o karlak, ale ten tu bude asi dost lidi i chvalit, kdyz se tam clovek tvari, ze neni problem, nechce diskutovat o lecbe, souhlasi se vsim co mu nakecaj, pripadme prekonavaji rekordy v nekterem sportu, tak jsou zlaty a mazou med kolem huby....s atakou me jedna lekarka poslala domu, ze jsem uplne v poradku, takze jsem nasedla na tramvaj a presunula jsem se ke sve lekarce a uz jsem kapala soulous....jinak podle meho te z centra bez tveho souhlasu vyhodit nemuzou, takze to chce obrnit se pevnymi nervy a nenechat se vydeptat, jeste to chci zjistit na pojistovne co si muzou a nemuzou dovolit, zatim jsem na to nechytla tu dobrou naladu ;)


Karlak taky nemám rád. Je to Bangladéš. Chaos.
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: profi lékařka

Příspěvekod petankl » 25 pro 2014 09:35

Vidim, ze to je chronicky pripad rs center. Taky jsem to mel s prvnim rs neurologem takove, jak tu popisujete vy. Taky pokusy o deptani, slunickovi lidickove atd., jak to popisujete, ale zlomit jsem se nenechal a trval na svem. Obcas to bylo trochu vyhrocene, ale vzdy jsme se nakonec shodli na vzajemnych pravnich moznostech, a tak bylo po mem. Vzdal to nakonec rs lekar, a kdyz v rs centru z kapacitnich duvodu doslo k redistribuci pacientu mezi rs lekare, tak me predal svemu kolegovi. S tim jsem zatim velmi spokojen. Da se s nim bavit jako rovny s rovnym, nic nezatajuje, nic neprikrasluje, je ochotny sam od sebe mirne upravovat davkovani rs preparatu pokud s nimi ma pacient zjevne obtize. Jak rika, primarni je zdravi pacienta, pak az vyhlasky. O Remusu rika, ze by se mu eklovalo davat pacientovi podepsat vstup do takoveho registru, protoze by mohlo dojit ke kradezi pacientovych osobnich informaci, a to je neeticke a nezakonne. Sdili i radu nazoru, ktere jsou prezentovany zde na foru. Navic pokud jsem objednan, tak necekam na kontrolu dele jak 10 minut. Takze suma sumarum, existuji i dobri a ferovi rs neurologove. Kolik jich ale je, nevim. Obvykle to ale nejsou ti "mainstreamovi" a velke slovo v rs centrech mit nebudou.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: profi lékařka

Příspěvekod dulca » 25 pro 2014 14:15

Problem je, ze v některých centrech lékaři nemaji své pacienty, takže pokaždé jdes k někomu jinému...já jich v centru vystřídala asi osum. Takže je pak zábavné sledovat jak ti každý říká neci jiného a rozhodnout nechce nikdo nic, vydeptavaji, aké všichni stejně. Takže v centrech kde to lze, skusit vymenit doktora, tam kde to nejde, ujasnit si názor a trvat na svém a nenechat se vydeptat. Oni vlastně nic moc nemuzou.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: profi lékařka

Příspěvekod jardag » 26 pro 2014 17:22

Děkuju za pěkné reakce na moje nářky, tyto projevy solidarity a pochopení jsou k nezaplacení, hlavně cítím, že to není jen můj pokřivený dojem, ale jsou i jiní s podobnou zkušeností. Nepotřebuju se vybrečet, problém je jsem na to opravdu sám, nikdo nezúčastněný to nemůže pochopit a přímo v rodině jsem doslova pro smích-chodím divně, jím divně apod. a přitom v televizi přece ukazovali, že to není žádný problém, dá se hrát i basket. Nikdy nezapomenu, jak jsem si po letech doslova vynutil pořádné vyšetření - samozřejmě s důrazem jak je to drahé a jak se mi ustupuje. Potom už to šlo rychle-likvor, MS centrum, injekce, kortikoidy atd. Ale hlavní bylo to vědomí, že celé ty roky jsem nebyl hypochondr a bolestín. Tento obrat se projevil brutálně-najednou jsem zjistil, že jídlo má chuť že mi při každém předklonu nemusí vystřelit elektrika do páteře atd. Bohužel nikdo mne nepřipravil na to, že tento endorfinový efekt brzo skončí a pád zpátky bude o to horší, že člověk už ví do čeho jde. Největší vtípek ovšem provedla neuroložka, která mne léta ujišťovala, že si jenom něco namlouvám-zatelefonoval jsem jí jakou mám diagnozu a že teď už vím že jsem jí celou dobu uváděl krystalické problémy při RS, zamozřejmě nedočkal jsem se ani náznaku omluvy, tento hovor si však u pojišťovny vykázala jako "telefonická konzultace s lékařem". Dost hnusný přístup. A tak je to u nás se vším. Jarda
jardag
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 črc 2014 11:06

Re: profi lékařka

Příspěvekod petankl » 26 pro 2014 19:46

jardag: to, co popisuje je v CR normalni a bezny pristup lekaru i rodiny. Od zavodniho lekare jsem se kdysi dozvedel, ze mam beztak rs spatne diagnostikovanou a je mi neco jineho (jen nevi co) a ma matka to kdysi kdyz jsem nevyzehlil zhodnotila prislovecne "je ti ho*no". Ber to s nadhledem, vetsina lidi vubec nevi o cem mluvi a naprosta vetsina z nich by si na tvem miste nadelala do kalhot. :-)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: profi lékařka

Příspěvekod martinka » 19 říj 2015 06:12

Zkušenosti vesměs stejný a není to jen o doktorech,ale o lidech obecně..
martinka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 13 říj 2015 05:30


Zpět na Jen tak

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron