Stránka 11

Vatelizumab - SAR339658 - fáze 2 - přihlášen první pacient

PříspěvekNapsal: 04 lis 2014 14:40
od Franta
Genzyme, což je pobočka firmy Sanofi dnes ohlásila přihlášení prvního pacienta do klinické zkoušky ve fázi 2 k ověření experimentální léčby vatelizumabem u pacientů s relaps remitující roztroušenou sklerózou.
Klinická zkouška, která se jmenuje EMPIRE je navržena ke zhodnocení účinnosti vatelizumabu oproti placebu u RRRS pacientů. Bude také vyhodnocena bezpečnost a snášenlivost a farmakokinetika vatelizumabu.
....
Vatelizumab je lidská monoklonální protilátka která cílí na VLA-2, což je kolagen vázající integrin exprimovaný na aktivovaných lymfocytech. Mechanismus působení vatelizumabu není známý, nicméně se má za to že blokuje VLA-2 na aktivovaných imunitních buňkách, což vede k narušování s vázáním-kolagenu v oblastech zánětů a to může snižovat zánětlivou kaskádu u roztroušené sklerózy.

"Nepřetržité záněty a neurodegenerace od propuknutí roztroušené sklerózy mohou vést k významné invaliditě," řekla Eva Havrdova, MD, PhD, MS Center, Department of Neurology, First Medical Faculty, Charles University, Prague. "klinická zkouška EMPIRE by měla umožnit zhodnotit schopnost vatelizumabu působit na akutní zánětlivé složky eresky a vyhodnotit jeho možnosti v léčbě roztroušené sklerózy."

Genzyme vyvíjí vatelizumab pro RS ve spolupráci s Glenmark Pharmaceuticals........


http://news.genzyme.com/press-release/g ... ing-remitt


Pojmy (wikipedia):
Integrin - je označení pro skupinu membránových receptorů, které se vážou na extracelulární matrix či na jiné buňky. Umožňují tím přilnutí buněk k podkladu (a tedy integritu tkání) a také migraci buněk v embryu či imunitním systému. Mimo to se účastní některých signalizačních kaskád, při nichž se navázání ligandu na integrin přenáší do nitra buňky jako signál, který reguluje např. fosforylaci proteinů, genovou expresi, růst a smrt buněk a podobně.

Re: Vatelizumab - SAR339658 - fáze 2 - přihlášen první pacie

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018 09:45
od Franta
Vatelizumab (SAR339658), a humanized monoclonal
antibody directed at the VLA-2 (Very Late
Antigen 2) integrin receptor, in-licensed from Glenmark
Pharmaceuticals was developed in the treatment of
relapsing-remitting multiple sclerosis (RRMS). A
prospectively planned interim analysis (IA) completed in
October 2015 did not meet the pre-defined primary
efficacy endpoint and treatment has been discontinued.
No safety concerns prompted this decision. The
compound has been discontinued.
http://truecostofhealthcare.org/wp-cont ... fi2015.pdf