HIV možná pomáhá zabraňovat roztroušené skleróze

HIV možná pomáhá zabraňovat roztroušené skleróze

Příspěvekod Franta » 05 srp 2014 06:43

Paříž (AFP) - Vědci v pondělí řekli, že mají statistický důkaz podporující novou teorii, že infekce AIDS virem může snižovat riziko roztroušené sklerózy.

Tito vědci napsali v Journal of Neurology, že jestli další práce potvrdí toto spojení, tak by se mohlo jednat o pokrok v boji proti roztroušené skleróze.

....

V roce 2011 to lékaři publikovali na případu 26ti letého Australana, diagnostikovaného s ereskou několik měsíců po té co měl potvrzené že dostal HIV.

Symptomy roztroušené sklerózy zcela zmizely poté co pacient začal brát anti-HIV léky a zůstalo to tak během následujících 12ti let po které bylo zdraví pacienta monitorováno.

To bylo následováno Dánskou studií, která se snažila zjistit zdali anti-retrovirální léky mohou léčit nebo zpomalit progresi eresky, ale vzorek pacientů byl příliš malý aby se daly vyvodit pevné závěry.

V této poslední studii tým vedený Julianem Goldem, profesorem z nemocnice "Prince of Wales Hospital" v Australii, prozkoumal britskou databanku popisující podrobnosti nemocniční léčby v Anglii mezi léty 1999 a 2011.

http://news.yahoo.com/hiv-may-help-prev ... 16068.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: HIV možná pomáhá zabraňovat roztroušené skleróze

Příspěvekod vychodocech » 05 srp 2014 09:27

No, dává to smysl. Je to už dávno, mám známého, který čekal na transplantaci ledviny a jelikož měl stále aktivní EBV a měl špatná játra, tak mu v IKEMU (experimentální medicína) zkusili dát antivirový preparát na HIV. Ten preparát sám o sobě zatěžoval játra jakožto většina antivirových léků, ale EBV mu to vyléčilo a paradoxně se mu ty játra uzdravila a mohl jít na transplantaci ledviny. Co jsem tím chtěl říci? To, že EBV zřejmě stojí za rozvinutím alespoň některého typu RS (nebo je jedním z důležitých faktorů), a EBV je stále v těle, ať už aktivní nebo skrytá a její "zničení" může vést k postupnému zlepšení nebo možná i vyléčení RS, to je to můj názor.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Viry, retroviry, baktérie a roztroušená skleróza

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron