Odmitnuti lecby

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Re: Odmitnuti lecby

Příspěvekod vychodocech » 17 lis 2013 23:36

Petankl: - ty moje reakce byly ve vztahu k alternativní léčbě, nic víc. Nežádoucí účinky jsou zde na stránkách vždy uváděny v sekcích schválených léků nebo klinických studií. Každý si to zde na stránkách může přečíst.
Ale muluvili jsme o bilogické léčbě všeobecně ve vztahu k našim stránkám, že to má smysl informovat pacienty o novinkách v léčbě a léčebných metodách. Těch 80% ve vztahu k atakám dle studíí vychází např. Ocrelizumab. tabulku uvádím zde: http://i1135.photobucket.com/albums/m63 ... Agents.jpg
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Odmitnuti lecby

Příspěvekod Pepino460 » 18 lis 2013 00:13

nechcem byt slusny, ale napisem to slusne. do p... aj s tabulkami.
http://www.thelancet.com/journals/lance ... X/fulltext
Pepino460
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14 lis 2013 09:31

Re: Odmitnuti lecby

Příspěvekod petankl » 18 lis 2013 06:42

vychodocech píše:Těch 80% ve vztahu k atakám dle studíí vychází např. Ocrelizumab. tabulku uvádím zde: http://i1135.photobucket.com/albums/m63 ... Agents.jpg


Aha, pardon, na ten ocrelizumab jsem nepomyslel. Zustal jsem u tysabri, protoze nevim jestli je uz ocrelizumab povoleny k distribuci mimo studie.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Odmitnuti lecby

Příspěvekod petankl » 18 lis 2013 06:47

Pepino460 píše:http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736%2812%2960508-X/fulltext


Toto je zajimavy clanek, autor, ac neurolog, vystihuje problematicke apekty studii nejen ocrelizumabu.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Odmitnuti lecby

Příspěvekod vychodocech » 18 lis 2013 09:33

To máš jedno, těch léčiv je daleko více než ocrelizumab, např. i Lemtrada, Rituximab atd. Všechny tyto léky se pohybují do rozmezí 80% vůči atakám, záleží na konkrétním pacientovi jak komu ten daný lék pomáhá.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Odmitnuti lecby

Příspěvekod Pepino460 » 18 lis 2013 12:47

Teraz mi prisiel mail od kamarata doktora : Probíral jsem to s M....... a interferony,Glatiramil acetát, Gilenia jsou jednoznačně léky první volby. Jsou indikovány pouze v centrech. Většinou nemocnice typu fakultních, které mají up-to-date informace a možnosti léčby. Žádná varianta alternativní léčby t.č. není evidence-based, nejsou žádné objektivní studie, které by je hodnotily. (aternativně i THC, neboli marihuana)
Jednoznačný názor: Léčit se pouze v centrech fakultních nemocnic,vynechat nemocnice okresního typu, které nemají prostředky na léčbu takového rozsahu, aby poskytovali v těchto diagnózách adekvátní léčbu!
............................a moj nazor? Jeden za vsetkych a vsetci za jedneho.
Pepino460
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14 lis 2013 09:31

Re: Odmitnuti lecby

Příspěvekod Simms » 27 pro 2013 09:32

ledvinkova blanka píše:Dobrý den, mám opačný problém. Mému synovi diagnostikovali RS před rokem, nikdo mu nenasadil léčbu, dojíždí na karlák na kliniku a prý mu léčbu nasadí až bude mít další ataku, nebo se nějak zhorší. Všude čtu jak je důležitá okamžitá léčba, ale jemu jí odmítli dát. Paní doktorka nám vysvětlila, jak mají všechny léky vedlejší učinky. Tak nevím jestli to opravdu nepotřebuje, nebo je léčba tak drahá, že mu jí nechtějí nasadit. Nemám žádné zkušenosti jen pořád hledám a tápu. Děkuji


Me diagnostikovali Rs 6/2012. Jedná ataka. A to me palila kůže a trochu mám chyceny oční nerv. Dostal jsem okamžitě léčbu Interferonem. Taky chodím na Karlak
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: Odmitnuti lecby

Příspěvekod Pepino460 » 03 led 2014 19:10

No tak ja som liecbu odmietol, skusam zdravu vyzivu, huby, cesnak, jem cerstve listy aloe very, tu a tam trocha travy. Po tom poslednom aspon dokazem vypnut. Mozno to nestaci, rodina ma buzeruje, ze zabudam,tak hram pexeso, clovece nezlob se, kvarteto, hry na postreh. Kazdopadne aj po pexessach sledujem na sebe, ze sa lepsim v kratkodobom zabudani. Pani Dr. ma hned nezabudla upozornit, ze po dalsom ataku mi nasadia hned tie najsilnejsie lieky. Dostal ssom tel. cislo priamo do nemocnice v pripade, ze TO na mna pride. Na M. Rezonanciu ma ani neobjednala, dalsiu schodzku s nou mam koncom jula.
Pepino460
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14 lis 2013 09:31

Předchozí

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron