Rebismart a Rebif - místa aplikace

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Re: Rebismart a Rebif - místa aplikace

Příspěvekod dulca » 16 kvě 2014 17:59

u bricha bych se bala nejmin, ze se nekam trefim blbe :D... ten prostor kam pichat je tam hooodne velikej, zvlaste kdyz nejsi vychyrtlina...mrkni na net, tam jsou obrazky, tech 5 cm je ochrana zona kolem pupiku kam by se nemelo jinak je to volny....je to stejny jako u injekci....
dulca
 
Příspěvky: 466
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Rebismart a Rebif - místa aplikace

Příspěvekod vychodocech » 17 kvě 2014 14:51

Je to jednoduché s Rebismartem - přiloží se na břicho - doporučuji alespoň 5-6 cm od pupíku (tedy pravá strana břicha směrem vně, levá strana břicha směrem vně) přesně tam kde se dá udělat kožní řasa, pokud si budeš aplikovat přesně na močový měchýř - tedy 5 cm pod pupík, tak to bude pravděpodobně bolet, pokud zvolíš aplikaci nad pupík, tak to bude také bolet - tam se to ani nedoporučuje. U Rebifu by měl být přiložen obrázkový návod aplikace, případně se lze domluvit se zdravotní sestrou nebo přímo s kontaktní sestrou od Rebifu.

aplikace by měla vypadat nějak takto - ale trošku více do prava v případě pravé poloviny břicha nebo do leva v případě levé poloviny břicha (ale ne zase úplně do boku :-):
Obrázek

aplikace injekce - video:
http://www.youtube.com/watch?v=wQvfZua9eeA
vychodocech
 
Příspěvky: 1105
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Rebismart a Rebif - místa aplikace

Příspěvekod dulca » 17 kvě 2014 17:47

vychodocech: i do boku se da a problem neni, nekterym hubenym jedincum to bylo i doporuceno, misto do rukou,....s tou bolestivosti to taky neni tak vostry, i pod pupik a nad pupik se da bezbolestne...
dulca
 
Příspěvky: 466
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Rebismart a Rebif - místa aplikace

Příspěvekod vychodocech » 17 kvě 2014 19:06

Možná u někoho to jde i nad pupík - určitě vyzkoušel každý, ale koho znám tak to tam nedává, jelikož to bolí "jak sviňa" - tedy vč. mne (ale to byl copaxone - toho se píchá větší množství - tedy jednou tolik než u Rebifu). Zajímavé je, že popis míst u aplikací copaxone je mimo místa nad pupík (viz. ten předposlední a poslední obrázek), u Rebifu to tak není (první dva (tři) obrázky). Poslední obrázek ukazuje číslování (plánování) míst na ten konkrétní den v rámci cyklu (to platí pro copaxone, ale podobně se to plánuje i při Rebifu).


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

zdroj: http://mseds.wordpress.com/2009/03/23/c ... ion-sites/
vychodocech
 
Příspěvky: 1105
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Předchozí

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron