prechod z Tysabri na jinou lecbu

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Re: prechod z Tysabri na jinou lecbu

Příspěvekod Baru » 02 zář 2014 20:00

Stanley..odchod rodičů VŽDY bolí...já poznala jaké to je když umře rodič a jsi dítě a jaké to je když umírá rodič na rakovinu v pozdějším věku a jestli si myslíš,že je lepší a horší rakovina- tak se prostě mýlíš!!Já jen se snažila naznačit fakt ,že pokud mají rodiče věk,je to jaksi přirozené že nás nepřeživají,nepřirozené je to pokud umírá mladý člověk..

Nevím tvůj věk - ani zhruba- tvé aspon přiměřené edds,jen to že máš ZTP/ P a proto se již nebudu vyjadřovat,navíc nemohu najít souvislost s odchodem tvé matky a přechodem z Tysabri na jinou léčbu,možná jsem však jen méně chápající osoba :( nebo mi to uniklo
Baru
 
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2013 10:06

Re: prechod z Tysabri na jinou lecbu

Příspěvekod vychodocech » 02 zář 2014 21:39

Pro všechny: - držte se prosím tématu označeného ve vlákně, ať to nemusíme promazávat, moc děkuji.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: prechod z Tysabri na jinou lecbu

Příspěvekod damanhur » 04 zář 2014 06:03

pro Stanley Roe: Jestli je to možné, prosím o upřesnění, jak dlouho, kolik měsíců, jste užíval Imuran v letech 2005 až 2006?
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: prechod z Tysabri na jinou lecbu

Příspěvekod Stanley Roe » 04 zář 2014 13:08

No teď si opět nejsem úplně jistý. V roce 2005 v dubnu došlo k přerušení tysabri. V červenci jsem začal mít problémy s trojklanným nervem, což bylo koncem srpna mylně diagnostikováno jako možná recidiva a nežádoucí účinky polypů. V září došlo k reoperaci, no i po této jsem měl stále onu několikavteřinovou palčivou bolest vycházející z nadkořene nosu. Po odeslání a přezkoumání neurologem té nemocnice mi byla konečně správně diagnostikována neuralgie trojklanného nervu. Tehdy mi byl předepsán imuran, ovšem i neurontin a tegretol, což jsou prášky spíše pro epileptiky potlačující onu palčivou nárazovou bolest ... tato kombinace mi z žaludku nadělala sekanou. :-( No imuran stejně jako ony ostatní patáky jsem bral jen cca tři měsíce, jinak bych už dnes asi jedl jen brčkem. Imuran jsem zdvihnul myslím do 50mg denně. Možná jsem na něm měl zůstat, protože zabíral, kdežto následné sady kapaček soláče měly slabý účinek a díky tomu vynechanému roku bez tysabri se ze mě stal takřka vozíčkář. "Naštěstí" mě na tysabri vzali zpátky, no o měsíc později snad kolem června 2006, aby nedošlo k větší interakci mezi kortikoidy a tysabrim.
Omlouvám se za lehce OT, ale týkající se přesto tysabri, či následné léčby po něm. Odpověděl sem damanhurovi na otázku.
Já osobně už na koritkoidy prostě nedám, v mládí mě jimi dost zničili, byť mi zachránili zrak.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26 črc 2014 18:15

Re: prechod z Tysabri na jinou lecbu

Příspěvekod damanhur » 04 zář 2014 13:32

Díky za odpověď, vaše informace do tohoto vlákna určitě patří :)
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: prechod z Tysabri na jinou lecbu

Příspěvekod damanhur » 27 pro 2014 15:12

KLINICKÁ ÚČINNOST NATALIZUMABU PODÁVANÉHO V PRODLOUŽENÉM DÁVKOVACÍM INTERVALU 6–8 TÝDNŮ

Retrospektivní studie ukazuje na zachování účinnosti natalizumabu při aplikačním intervalu 6–8 týdnů. Prodloužení dávkovacího intervalu by tak mohlo být jedním z řešení pro minimalizaci rizika vzniku progresivní multifokální leukoencefalopatie v souvislosti s aplikací natalizumabu
Natalizumab je již léta úspěšně používán v léčbě roztroušené sklerózy (RS). Nadšení plynoucí z jeho efektivity je však mírněno rizikem vzniku progresivní multifokální leukoencefalopatie v souvislosti s aplikací léčiva. Středem zájmu tak je v současnosti hledání strategií pro minimalizaci tohoto rizika. Jedním z možných řešení snižování expozice natalizumabu při zachování jeho účinnosti by mohlo být prodloužení dávkovacího intervalu.
Autoři předkládané práce retrospektivně hodnotili kohortu pacientů, kterým byl natalizumab podáván v intervalu 6–8 týdnů oproti běžnému aplikačnímu schématu každé 4 týdny, s cílem zhodnotit, zda u nich nedochází k nárůstu míry klinických relapsů. Zahrnuti byli pacienti s RS ze dvou specializovaných center léčení v letech 2006–2013. Po úvodní aplikaci každé 4 týdny po dobu 12–24 měsíců měli pacienti možnost sami přejít na delší dávkovací interval.
Celkem bylo zahrnuto 361 pacientů léčených natalizumabem 22 ± 13 měsíců (min. doba léčby 6 měsíců). 96 (průměrný věk 41 ± 10 let, 74 % ženy) z nich dostávalo natalizumab v delším dávkovacím intervalu. Doba jejich léčby byla 20 ± 11 měsíců (min. doba léčby 6 měsíců). Subjekty ve standardním léčebném režimu (natalizumab každé 4 týdny) byly z hlediska demografických i klinických charakteristik (25minutový test chůze, Expanded Disability Status Scale) srovnatelné (průměrný věk 41 ± 11 let, 72 % ženy). Během sledovaného období se mezi oběma skupinami nevyskytly významné rozdíly ve frekvenci relapsů. Ta byla v obou souborech 13 %. Nové MRI léze se objevily v 11 % při aplikaci natalizumabu každé 4 týdny a v 9 % při prodlouženém dávkovacím intervalu.
Studie potvrdila účinnost natalizumabu v léčbě RS a zároveň ukázala, že při prodloužení dávkovacího intervalu léčiva nedochází ke zhoršení klinických výstupů ve smyslu frekvence relapsů ani rozvoje aktivity onemocnění. Prodloužený dávkovací interval (každých 6sami 8 týdnů) se tak zdá být optimálním řešením udržovací léčby natalizumabem. Výsledky je však třeba ještě potvrdit prospektivními studiemi.

http://www.prolekare.cz/rs-novinky/klin ... tydnu-4429
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4206618/

Tuto informaci necháván duplikovaně s novinkami i v tomto vlákně, odpovídá totiž i na otázky, které jsme tu již vznášeli:
viewtopic.php?f=34&t=420&start=15#p1804
damanhur
 
Příspěvky: 346
Registrován: 04 srp 2013 12:54

Re: prechod z Tysabri na jinou lecbu

Příspěvekod vychodocech » 27 pro 2014 17:34

jo jo, psal jsi to tady viewtopic.php?f=34&t=420&start=15#p1765 už to vidím, díky ......
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Předchozí

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků