Kesimpta

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Kesimpta

Příspěvekod Monika138 » 16 lis 2022 19:02

Dobrý den,
Je tu někdo kdo má bioléčbu Kesimpta.
Moc prosím o zkušenosti.Děkuji
Monika138
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 lis 2022 18:16

Re: Kesimpta

Příspěvekod marko » 10 led 2023 21:53

Monika138 píše:Dobrý den,
Je tu někdo kdo má bioléčbu Kesimpta.
Moc prosím o zkušenosti.Děkuji

Dnes jsem s Kesimptou zacal, tak moc zkusenosti nemam ;-). Kozni reakce zadna (alespon zatim), vecer trochu chripkove priznaky, ale po nejakych dvou hodinach to odeznelo. Nicmene, pojedl jsem Ibalgin.
Zacinali jsme dnes v centru dva, pan citil v miste vpichu horkost.
marko
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2023 21:45

Re: Kesimpta

Příspěvekod supeermarket » 16 kvě 2023 16:27

Zdravím,
já bych měla začít za měsíc. Tak si můžeme dát průběžně vědět... Léčím se 13 let,Avonex/Tecfidera/Gilenya/Avonex (po 7 mi letech klidu se objevila středně těžká ataka a tak bych měla přejít ( dostala jsem na výběr Kesimptu nebo Ocrevus). Ten poslední Avonex jsem dostávala jen pro to, že jsem chtěla mit další dítko, ale to už je asi pasé. Přeju nám ať si píšem jen o tom,jak se nám ulevilo ;)
supeermarket
 
Příspěvky: 8
Registrován: 11 led 2016 14:14

Re: Kesimpta

Příspěvekod marko » 23 kvě 2023 15:36

supeermarket píše:Zdravím,
já bych měla začít za měsíc. Tak si můžeme dát průběžně vědět... Léčím se 13 let,Avonex/Tecfidera/Gilenya/Avonex (po 7 mi letech klidu se objevila středně těžká ataka a tak bych měla přejít ( dostala jsem na výběr Kesimptu nebo Ocrevus). Ten poslední Avonex jsem dostávala jen pro to, že jsem chtěla mit další dítko, ale to už je asi pasé. Přeju nám ať si píšem jen o tom,jak se nám ulevilo ;)

Tak drzim palce! Po tech 5 mesicich na Kesimpte se mi zda, ze je rozhodne to nejucinnejsi (ale kazdy mame jine telo), co jsem zatim mel (Copax, Betaferon, Tecfidera), pricemz nemam zadne nezadouci ucinky bezprostredne po aplikaci - ty chripkove priznaky se vyskytly pouze po prvni injekci. Z ostatnich moznych nezadoucich ucinku jsem zatim take zadny nezaznamenal.
marko
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2023 21:45

Re: Kesimpta

Příspěvekod jana50 » 25 kvě 2023 10:19

Taky mě moc zajímají vaše zkušenosti. Zítra 1. Kesimpta (dříve Rebif, Tysabri, Ocrevus). Pište prosim poznatky.
jana50
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2013 19:30

Re: Kesimpta

Příspěvekod jana50 » 27 kvě 2023 18:41

Ještě by mě zajímalo kam si lék pícháte,když nemáte moc podkožního tuku.
jana50
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2013 19:30

Re: Kesimpta

Příspěvekod marko » 28 kvě 2023 15:39

jana50 píše:Ještě by mě zajímalo kam si lék pícháte,když nemáte moc podkožního tuku.

Ja mam zrovna tuku dostatek na brise, tak nejradeji picham tam. Ale ma se stridat a neni problem ani stehno, kde tuku moc nemam. V Kesimpte neni moc tekutiny, tak to nepusobi potize.
marko
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2023 21:45


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 143 návštevníků