Roztroušená skleróza a tzv. "zelené potraviny"

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Roztroušená skleróza a tzv. "zelené potraviny"

Příspěvekod KOPRETINKA1 » 11 bře 2022 06:21

Zdravím, mám roztroušenou sklerózu a zajímalo by mě, zde je možné při této diagnóze a léčbě Copaxone užívat chlorellu, spirulina a zelený ječmen. Nevíte někdo jak to je? Lze něco z toho užívat nebo nevadí ani jedno? Hledala jsem na netu, ale nejsem z toho příliš moudrá. Někde to doporučují a někde zase ne, takže fakt nevím. Napadlo mě se tedy zeptat zde. Třeba už někdo z vás toto řešil. Chtěla bych je začít užívat ne kvůli roztroušené skleróze, ale z jiných důvodů, ale nevím jestli mohu. Už mám zjištěno, že u štítné žlázy to nevadí (mám problém i s ní), tam se musím vyhýbat jen řase Kelp, jinak je to v pohodě, ale u roztroušené sklerozy nevím. Když někdo poradí budu moc ráda. Jinak nevím, jestli jsem toto téma zařadila správně a nemělo to být spíš v přírodní léčbě, tak se případně omlouvám.
KOPRETINKA1
 
Příspěvky: 16
Registrován: 31 srp 2016 07:40

Re: Roztroušená skleróza a tzv. "zelené potraviny"

Příspěvekod vychodocech » 11 bře 2022 13:49

Zdravím,

co se týká zeleného ječmene - tady bych neviděl žádný velký problém, ale chlorella už má (může mít) vliv na imunitní systém a v případě autoimunitních onemocnění se nedoporučuje.
Těch přírodních látek, které se nedoporučují je daleko více a některé mají významný vliv na odbourávání léčiv z těla (což v případě drahých léků na RS nechceme) např. třezalka, lapacho a dalších, které zase příliš nabudí imunitní systém nebo změní chování léků v těle.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Roztroušená skleróza a tzv. "zelené potraviny"

Příspěvekod Ter » 17 bře 2022 08:27

Já zelené potraviny občas beru již x let a bez problému :). Naopak si myslím že do těla dostanou více živin pokud je mame nějaký problém přijímat v potravě dostatečně nebo je zpracovávat a využít
Ter
 
Příspěvky: 15
Registrován: 15 črc 2017 09:49

Re: Roztroušená skleróza a tzv. "zelené potraviny"

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 19 bře 2022 12:13

Plus u Chlorely - a ostatních zeleně barevných / ženě dělá problém i špenát / je třeba zvážit i železo.
Viz " Gůgl :
"Chlorella se nesmí užívat při zvýšených sérových hladinách železa. Opatrnost je nutná u všech lidí, kde nedochází k pravidelným ztrátám železa, u žen po menopauze. Muži by neměli Chlorellu užívat dlouhodobě ve vysokých dávkách. Hrozí kumulace železa a vyčerpání mechanismů ukládání železa."
U RS je prokázáno hromadění železa v mozku.
Určité mikroorganizmy využívají železo pro zlepšení proti imunitní obrany.
Takže ani sérové hladiny nejsou úplně korektně určité.
Všechno má něco pro a něco proti.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 131 návštevníků