Zubní implantát

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Zubní implantát

Příspěvekod Katie » 22 dub 2021 11:21

Dobrý den,

je tu prosím někdo, kdo si nechal voperovat zubní implantát?

Mám vytrženou 6 dole a chybějící zub bych chtěla nahradit implantátem. Předpokládám, že následně na MR problém nebude.

Máte někdo zkušenosti? Není RS kontraindikace?

Díky předem.
Katie
 
Příspěvky: 12
Registrován: 12 dub 2018 12:41

Re: Zubní implantát

Příspěvekod vychodocech » 22 dub 2021 14:02

Je spousta lidí s RS co mají zubní implantáty, záleží v jakém stavu je RS, pokud je stabilizovaná, tak by to neměl být problém, je to běžná záležitost.

Někdy spíše více záleží na léčbě než na RS, např. cytostatika (a jiná silná imunosupresiva jako jsou i kortikoidy ve velké dávce) už můžou být komplikace, někdy se stává (ale spíše výjimečně), že tělo s takovou léčbou implantáty odmítne. Tohle je třeba zkonzultovat s lékaři, jak v RS centru tak se zubařem nebo ještě lépe se zubním chirurgem.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Zubní implantát

Příspěvekod Katie » 16 kvě 2021 17:58

No, tak já právě se chtěla vyhnout sdělování diagnózy. Cytostatika nemám, takže snad bude vše OK.
Katie
 
Příspěvky: 12
Registrován: 12 dub 2018 12:41

Re: Zubní implantát

Příspěvekod KOPRETINKA1 » 18 říj 2021 15:16

Zdravím, v prosinci mě čeká posouzení možnosti zhotovení implantátu zubu po vytrženém zubu. Vůbec mě nenapadlo, že by mohl být s tím nějaký problém, vzhledem k roztroušené skleróze a léku na roztroušenou sklerózu, a že když jsem viděla titulek diskuze. Konkrétně mám momentálně injekce Copaxone 3x týdně. V případě tohoto léku mohl by být nějaký problém? Nevíte někdo? Nevím jestli by nakonec nebylo přece jen lepší zvolit můstek, ale ten jsem nechtěla, jako lepší možnost se mi zdál ten implantát. Díky moc.
KOPRETINKA1
 
Příspěvky: 16
Registrován: 31 srp 2016 07:40

Re: Zubní implantát

Příspěvekod vychodocech » 19 říj 2021 00:36

Copaxone je v pohodě co se týká implantátu, rozhodně jděte do implantátu, je to daleko lepší řešení než můstek (ten se hůře čistí, navíc poškozený další zub, zhoršenou hygienu a někdy se i časem rozpadne). :-)
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 126 návštevníků

cron