Rs a bakteriální lyzáty, autovakcína

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Rs a bakteriální lyzáty, autovakcína

Příspěvekod Ali » 23 úno 2021 05:54

Dobrý den,
měla bych dotaz: Potýkám se se zlatým stafylokokem a dostala jsem atb. Klacid, ale po jejich využití to vypadá, že to nepomohlo. Napadlo mě tedy zkusit užívat bakteriální lyzáty, a proto jsem se chtěla zeptat zda někdo víte zda lze užívat toto při rs. Na orl mi říkali že třeba i autovakcína, ale to také nevím zda z pohledu rs lze, zkoušela jsem se ptát na oddělení imunologie a alergologie a paní dr. mi to nedoporučila, že by mi to stejně nemuselo pomoct, ale dr. říkala, že je hlavně alergoložka a ne imunoložka, což mě překvapilo, když má psanou i imunologii. Já to ale nechci nechat jen tak být a ráda bych se toho zbavila, když doktoři nepomáhají.
Ali
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2021 06:46

Re: Rs a bakteriální lyzáty, autovakcína

Příspěvekod vychodocech » 23 úno 2021 14:33

Zlatý stafylokok je odolná bakterie, základní léčba je antibiotiky, pokud nezabírají tak se někde udělala chybka, byl proveden rozbor citlivosti na ATB? Jak často (v nedávné minulosti cca 2 let) jste brala antibiotika a jaká? Vliv má samozřejmě i léčba RS, teď si přesně nepamatuji jaká máte? (interferony? - tam to může mít vliv).

Tyhle otázky by měl probrat s vámi lékař a případně zvolit jiný způsob léčby, je také otázka co vám ta baktérie způsobuje - jaké problémy a kde všude (zda jen v krku, trpíte kašlem?, kouříte?, spíte při otevřeném okně? atd...), pokud je jen přítomná, tak se nemusí jednat o akutní infekci jelikož tyto bakterie se vyskytují téměř všude, na kůži rozhodně. To se samozřejmě týká i dalších druhů baktérií a patogenů, těch jsou tisíce druhů. Lyzáty by neměli být nic proti ničemu, hodně se to prodává jako doplněk stravy a nemyslím si, že to problém vyřeší, může to ale podpořit léčbu. S autovakcínou bych byl opatrný a to bych konzultoval jak v RS centru tak na imunologii, není ale doktor jako doktor, jsou to jen lidi a i ti mají své "mouchy".
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Rs a bakteriální lyzáty, autovakcína

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 26 úno 2021 12:14

Lyzát je nic proti ničemu a taky je k ničemu.
Autovakcínu doporučili i na RS VFN, takže lze.
Problém vidím v tom, že je třeba nejprve identifikovat patogen - a to často nebývá ten, který našli na ORL - což určitě taky není, pokud ATB nezabrali.
Je třeba si uvědomit, že kultivace se dělá jen na pár nejběžnějších bacilů a aspoň jednoho vám najdou vždycky.
Takže, dle našich zkušeností, nevede cesta ani tudy, ani tudy, ani autovakcínou.
Jen šarlatánství.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 145 návštevníků