Z Tekfidery na mavencland / ocrevus po oční atace ?

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Re: Z Tekfidery na mavencland / ocrevus po oční atace ?

Příspěvekod Kolča » 22 čer 2020 16:06

Ahoj, zdravím všechny. Vidím, že už je rok je tato konverzace mrtvá, ale chtěla bych ji oživit, jelikož jsem teď ve stejné situaci. Po 12 letech užívání Tecfidery přišel středně těžký atak a paní doktorka mi chce změnit léčbu. Mám na výběr také Mavecland nebo Ocrevus.
@jakubst01 - co jste si nakonec vybral? A jste spokojený? Doktorka mi tak nějak víc doporučuje ten Mavecland, ale v nežádoucích účincích jsem četla, že často může způsobovat vypadávání vlasů a to bych fakt nechtěla :(
Kolča
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 čer 2020 15:46

Re: Z Tekfidery na mavencland / ocrevus po oční atace ?

Příspěvekod Petra » 19 led 2021 21:38

Ahoj,
užívala jsem Tecfideru od roku 2013 a protože poslední dva roky jsem měla opakované problémy s očima, tak jsem loni na podzim přešla na Gilenya.
Musela jsem ji ale o Vánocích vysadit kvůli vedlejším účinkům. Teď se mám rozhodnout mezi Tysabri nebo Ocrevus.
Myslím, že si vyberu ten Ocrevus. Uvidím, co to se mnou udělá.Zdravím
Petra
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19 led 2021 21:27

Re: Z Tekfidery na mavencland / ocrevus po oční atace ?

Příspěvekod firidion » 24 led 2021 08:59

Ahoj, ak by som sa mal rozhodnut medzi Mavenclad/Tysabri/Ocrevus, tak by som volil Ocrevus.

Moj subjektivny nazor:
Ocrevus je povazovany byt ucinnejsi nez Mavenclad.
Ocrevus je infuzia raz za 6 mesiacov versus raz za 1 mesiac s Tysabri, toto povazujem za velke vyhodu oproti Tysabri i ked Ocrevus a Tysabri su povazovane za rovnako ucinne.

Avsak kazdy z tychto troch je vysoko ucinny liek, cize cokolvek sa vyberie bude ucinnejcie nez co ste mali predtym.
firidion
 
Příspěvky: 94
Registrován: 06 čer 2013 18:13

Re: Z Tekfidery na mavencland / ocrevus po oční atace ?

Příspěvekod vychodocech » 24 led 2021 13:55

Mám stejný názor jako firidion. Ocrevus i Tysabri jsou vysoce účinné léky, v praxi jsou v účinnosti u formy RRRS téměř stejné, každý z těchto se zaměřuje na imunitní systém jiným způsobem a možné nežádoucí účinky jsou taky rozdílné.

Osobně mám Tysabri, přítelkyně Ocrevus, a zatím vše v pohodě. Pokud jeden lék selže, zvolíme ten druhý, tohle jsou monoklonální protilátky (humanizované protilátky - biologická léčba).

Mavenclad není biologická léčba, je to cladribin (2-chlor-2'-deoxyadenosin) což je syntetické chemoterapeutické léčivo (cytostatická a imunosupresivní látka), které potlačuje imunitní systém a je zaměřené na lymfocyty (v jiné koncentraci se používá (používal) při léčbě některých druhů leukemie).
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Předchozí

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků