Bariatrická operace

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Bariatrická operace

Příspěvekod verca » 24 kvě 2019 21:20

Eresku mám 29 let a je celkem v klidu. Začínám dost vážně uvažovat o bariatrické operaci. Původně jsem byla odhodlaná na biliopankreatickou diverzi, ale ta by mohla být obrovský průšvih pro eresku, tak do ní nepůjdu, nerada bych rozjela eresku, což by asi bylo s BD skoro jisté. Proto jsem začala uvažovat o TUBULIZACI ŽALUDKU. Ta vypadá pro ereskáře vhodnější. Nemáte prosím někdo s tubulizací zkušenost? Na jednu stranu se bojím o eresku, ale na druhou stranu bych ráda zhubla, protože se mi to dietou nedaří. Ono je informací o tubulizaci všude hodně, ale na diskusích jsem nikoho s ereskou nenašla.
verca
 
Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2019 20:56

Re: Bariatrická operace

Příspěvekod dulca » 25 kvě 2019 18:02

Teda ja se v tech hubnoucich operacich moc nevyznam, nemate-li ale morbidni obezitu, tak je to dle meho blbost. Znam par zdravych lidi s nejakym typem zmenseni zaludku a vsichni uspesne prezrali a zase pribrali, navic jim je permanentne zle od zaludku.
Jinak zhubnout se da akorat zmenou zivotniho styly, nikoliv dietama, temi se vetsinou docili pravy opak a pohyb. Kdyz je vydej vetsi nez prijem neni mozne nehubnou, za predpokladu vyvazeneho prijmu bilkovin, tuku i cukru.
Nejsetrnejsi mi prijde kdyztak tak manzeta na zaludek a mozna toho je vic, ze setrnejsich operaci, myslim ze jsem slysela o nejakem micku do zaludku.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Bariatrická operace

Příspěvekod verca » 26 kvě 2019 15:56

dulca píše:Teda ja se v tech hubnoucich operacich moc nevyznam, nemate-li ale morbidni obezitu, tak je to dle meho blbost. Znam par zdravych lidi s nejakym typem zmenseni zaludku a vsichni uspesne prezrali a zase pribrali, navic jim je permanentne zle od zaludku.

Máte pravdu, že operace se dá přežrat. Ta bandáž je bohužel nějméně spolehlivá, protože se lidi po roce - dvou vrací na původní váhu a někdy i kg přidají a manžety jim sklouznou. No, z hlediska všech tabulek jsem pro bariatrickou operaci vhodná, takže těch kil navíc mám dost a dost :twisted: . Dr. v centru není proti, tak se snažím najít někoho z ereskářů, kdo má nějakou zkušenost.
verca
 
Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2019 20:56

Re: Bariatrická operace

Příspěvekod dulca » 26 kvě 2019 22:17

Uz jste zkusila psychoterapeuta, aby zjistil proc musite jist nevhodne, ze enorme pribirate? Jestli nejste ochotna snizit davky na minimum tak ani na tu operaci nechodte, protoze priberete zpet. Jestli mate nadvahu vic nez 30 kg tak pocitejte s tim, ze na tele budete mit mnozstvi vytahane visici kuze, ktera bude muset pryc a to zadarmo neni.
Prijde mi lepsi nechat telo jak je a zpevnit ho.
Ja jsem schodila, pred trema lety ponerne rychle 25kg a pred tim 15 kg a kuze vytahana zustala. Ted jsem pribrala 20 a jsem spokojena, vykrmil si me muj chlap.
Jestli nevazite dva metraky, tak bych na nejistou operaci nechodila. Mit po ni jeste problemi s travenim, to bych se zlaznila.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků