Vaše zaměstnání před diagnózou

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod MS-warrior » 20 bře 2018 13:49

V rámci realizace svého malého průzkumu, by mě zajímalo Vaše zaměstnání před diagnózou RS. Hlavně zda šlo o fyzicky namáhavou práci nebo stresové (spíše) sedavé zaměstnání. Děkuji za odpovědi.
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod Lorain » 20 bře 2018 16:38

Moje zaměstnání je stresové a kancelářské. Nicméně, diagnóza přišla po x letech na mateřské dovolené, při které jsem teda stále pracovala. Mírně stále a nárazově stresově a intenzivně.
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod Ter » 21 bře 2018 09:59

Student na VŠ čerstvě po maturitě... zajimaly by mě výsledky malého výzkumu, budu ráda za zveřejnění:)
Ter
 
Příspěvky: 15
Registrován: 15 črc 2017 09:49

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod MS-warrior » 21 bře 2018 12:39

...sepíšu to a výsledky zveřejním, zajímá mne hlavně dělení na "fyzickou" práci kdy je tělo denně v pohybu (třeba zedník, sportovec, kopáč, poštovní doručovatelka, zahradnice) a "psychickou" práci kdy je tělo relativně v klidu (sedavé zaměstnání kancelář, doktor, právník, zdravotní sestra, úředník, ale třeba i jen údržbář, který sem tam dotáhne někde šroubek a u práce se nezapotí (nenadře)...
Naposledy upravil MS-warrior dne 21 bře 2018 19:31, celkově upraveno 1
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod Petr75 » 21 bře 2018 18:24

Před- Elektro (pohoda víceméně)
Po - Elektro
Posledních 6let - Betonařina (pot,krev a slzy) + elektro. Pohyb, někdy na max. a trochu myšlení.



(RS to nezabrzdí,šlo mi o změnu)
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod Pavla1412 » 22 bře 2018 17:22

před - práce v pohodě, bavila mě - pedagogicko-psychologická poradna.....jinak spíš má puntičkářská povaha v práci i doma sehrála svoje...takže asi stres a jela jsem na plný plyn ve všech směrech...už jsem zbrzdila :? ;)
Pavla1412
 
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2016 16:01

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod MS-warrior » 22 bře 2018 21:07

Ta puntičkářská povaha se vyskytuje u 90% lidi s RS, také věčná nespokojenost se sebou samým, že by to či ono mohlo být ještě lepší...
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod vychodocech » 22 bře 2018 22:13

MS-warrior píše:Ta puntičkářská povaha se vyskytuje u 90% lidi s RS, také věčná nespokojenost se sebou samým, že by to či ono mohlo být ještě lepší...

Jak jste prosím přišel k tomuto závěru? :-) :-)
Myslím, že se tito lidé neliší od ostatních v populaci.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod Lorain » 22 bře 2018 22:58

vychodocech píše:
MS-warrior píše:Ta puntičkářská povaha se vyskytuje u 90% lidi s RS, také věčná nespokojenost se sebou samým, že by to či ono mohlo být ještě lepší...

Jak jste prosím přišel k tomuto závěru? :-) :-)
Myslím, že se tito lidé neliší od ostatních v populaci.


Tuto myšlenku jsem poprvé slyšela od MUDr. Medové z Vinohrad, ale tentýž názor razí i R. Malinová (RS psychoterapeutka z Karláku), takže na tom něco nejspíš bude.

Sama si to o sobě nemyslím, i když část mého okolí by to o mně rozhodně tvrdila. Ale jsou i lidé, kteří by řekli, že jsem málo pečlivá nebo že nemám příliš rozvinutý smysl pro detail. Tak nejspíš žáleží na hodnotiteli.
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod MS-warrior » 23 bře 2018 00:11

vychodocech píše:
MS-warrior píše:Ta puntičkářská povaha se vyskytuje u 90% lidi s RS, také věčná nespokojenost se sebou samým, že by to či ono mohlo být ještě lepší...

Jak jste prosím přišel k tomuto závěru? :-) :-)
Myslím, že se tito lidé neliší od ostatních v populaci.

Asi jsem to někde načetl...
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod MS-warrior » 23 bře 2018 00:14

Jsem zvědavý na počet tvrdě manuálně pracující vs. sedavé (relativně v klidu) zaměstnání ...
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 23 bře 2018 11:51

Ikdyž si o souvislosti myslím svý, přidám jednoho manuála. Tedy před diagnozou.
Má žena - dělník v dřevozpracujícím průmyslu - třísměnný provoz.
Těžká práce zcela jistě urychlila progresi, což nic nemění na faktu, že by RS měla tak i tak.
Maj to i děti. Je to zajímavé, ale je to ztráta času. :D
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 306
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod Petr75 » 23 bře 2018 17:29

MS-warrior píše:Ta puntičkářská povaha se vyskytuje u 90% lidi s RS, také věčná nespokojenost se sebou samým, že by to či ono mohlo být ještě lepší...

U mne souhlas, tedy svého času.
Nevím procenta, ale dávám odkaz jako podporu tvrzení https://ereska.net/viewtopic.php?f=10&t=2056
Flammerův syndrom
..Vynikající svědomí až perfekcionismus
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod Pavla1412 » 23 bře 2018 18:33

:? hm...zajímavý odkaz.....ten syndrom bude asi můj kámoš :shock: :)

toto jsem před RS měla a něco zůstalo:

studené ruce a / nebo nohy
arteriální hypotenze
nízký index tělesné hmotnosti
snížený pocit žízně
Prodloužení doby spánku
zvýšená citlivost: citlivost na bolest, vnímání pachu....

po přiznání RS spíš hypertenze, index hmotnosti mega :roll: a potřeba žízně vyšší
Pavla1412
 
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2016 16:01

Re: Vaše zaměstnání před diagnózou

Příspěvekod vychodocech » 23 bře 2018 22:31

MS-warrior píše:
vychodocech píše:
MS-warrior píše:Ta puntičkářská povaha se vyskytuje u 90% lidi s RS, také věčná nespokojenost se sebou samým, že by to či ono mohlo být ještě lepší...

Jak jste prosím přišel k tomuto závěru? :-) :-)
Myslím, že se tito lidé neliší od ostatních v populaci.

Asi jsem to někde načetl...

Hmm tak já jsem asi těch 10%, kamarád taky, přítelkyně taky .... :-) tu studii jsem ještě neviděl...

Jinak já dříve jak manuální tak kancelářská cca 50:50, jen v práci cca 12- 14h/den, málo spánku (platí stále)... víkendy sport, pořád v pohybu
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Další

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků