Další nálezy na MRI ve spojistosti s RSkou

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Další nálezy na MRI ve spojistosti s RSkou

Příspěvekod dexter277 » 01 úno 2018 20:32

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda někomu ve spojitosti nebo náhodně při MRI kontrolách nenašli "něco dalšího". Především mi jde o empty sella (syndrom tureckého sedla) jde o utlačení hypofýzi v mozku mozkomíšním mokem. Mě toto diagnostikovali nedavno prý následkem pravděpodobně lézí RSky, který svým objemem vtlačili mozkomíšní mok k hypofýze. Nemusí se dít nic, a může být bez příznaků ale časem pokud to utlačení bude větší nebo samo od sebe, může hypofýza přestat vytvářet důležité hormony pro ostatní orgány. Má někdo takovou zkušenost nebo podobnou ?
dexter277
 
Příspěvky: 49
Registrován: 14 srp 2016 21:20

Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 1 návštěvník