fekální transpantace

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

fekální transpantace

Příspěvekod Iva2016 » 21 pro 2017 14:05

Mám sestru, která má již velmi pokročilou formu RS. Imobilní s PEG ( tzn, že vůbec nepolyká a potravu přijímá pomocí sondy). V současné době má bolesti, kdy křičí. Chtěla jsem se zeptat zda-li někdo neví o nějaké centru, kde by byli schopni provést fekální transplantaci jako poslední možný pokus o uzdravení či alespoň o zlepšení zdraví. Budu velmi ráda i za veškeré další rady, které mají pomoci při léčbě této hrůzné nemoci. Moc Vám děkuji a přeji krásné vánoce Iva
Iva2016
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 říj 2016 20:25

Re: fekální transpantace

Příspěvekod vychodocech » 21 pro 2017 14:51

Zdravím Ivo, no nevím zda je tato možnost v ČR, každopádně v zahraničí to možné je a bude to za peníze a výsledek je nejistý, nicméně zkusit se to může - některým pacientům se zdá, že to pomáhá. Zkuste navštívit toto vlákno: https://ereska.net/viewtopic.php?f=20&t=279&start=30 , můžete se zeptat i jednotlivých uživatelů, kteří mají zkušenosti s tímto postupem (poslat jim soukromou zprávu zde na fóru), pokud by to bylo nutné - kdyby se neozvali - můžeme je v krajním případě kontaktovat my (správa fóra) se žádostí o pomoc.
vychodocech
 
Příspěvky: 1105
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník