Plegridy zkušenosti

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Plegridy zkušenosti

Příspěvekod jasoň » 23 kvě 2017 06:50

Zdravím, kdo jste už přešel na Plegridy, nechcete se podělit jakou s nimi máte zkušenost?
Já mám tento lék přes měsíc, tedy jsem po první plné dávce a moje zkušenosti jsou takovéhle:
Aplikace: úplně v pohodě:) - srovnávám s Rebif22 pomocí Rebismartu. Skoro není cítit, je to rychlejší a za mě prostě spokojenost.
Vedlejší účinky: u mě je nástup až po několika hodinách, první dávka po 7, druhá po 4, třetí až po 9 !! takže pozbývá smysl píchat si večer před spaním, protože chřipkové stavy přijdou až k ránu, navíc se mi u poslední dávky druhý večer vrátily i když přes den už mi bylo dobře :( stalo se vám to někomu taky? Jinak klasické chřipkové stavy - chvíli zimnice, chvíli horkost, pocení, bolesti hlavy a kloubů - hlavně kolena a kyčle a ty byly tedy dost hrozné! Paraleny atd.. zatím neberu, protože chci vědět co to "umí" :lol:
Fleky: oproti Rebifu větší, na břiše mi vydržel přes dva týdny! ale to je asi to nejmenší co mi vadí..
Celkově jsem zatím spokojená, protože 1x za 14 dní to je prostě paráda, jen doufám, že se trochu srovnají a zmírní ty vedlejší účinky.
jasoň
 
Příspěvky: 12
Registrován: 03 led 2014 15:55

Re: Plegridy zkušenosti

Příspěvekod dirami » 13 zář 2017 07:58

Dobrý den, přešel jsem na Plegridy z Avonexu.
Píchám si vždy v pondělí ve 13:00 hodin. Na Avonex jsem si časem celkem zvykl. Po aplikaci jsem si vzal Nimesil a vše v pohodě.
Plegridy jsem si píchal už 2x. Poprvé jsem si po aplikaci hned vzal Nimesil, odpoledne jsem byl trochu zesláblý, v noci cca po 12ti hodinách po aplikaci jsem dostal velkou zimnici a musel jsem si vzít druhý Nimesil. Celé úterý jsem byl takový zesláblý, až ve středu mi bylo dobře.
U druhé aplikace jsem si vzal opět Nimesil a odpoledne opět takový divný pocit a slabost, v noci v pohodě, druhý den jsem se šel před obědem projít a po obědě se mi opět udělalo špatně, myslel jsem, že to přejde, ale kolem 17.00 hodiny jsem si vzal druhý Nimesil, potom se mi udělalo dobře. V noci a dnes mi je už dobře.
U další aplikace si zkusím vzít Nimesil až třeba navečer, doufám, že se to nějak stabilizuje...
Žádné fleky po vpichu jsem neměl ani u Avonexu ani nyní po Plegridy.
Vám se to nějak srovnalo, máte menší příznaky, je to lepší? Předem děkuji za odpověď.
dirami
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 zář 2017 07:34

Re: Plegridy zkušenosti

Příspěvekod Petilla » 24 led 2023 06:40

Dobry den, miva nekdo po aplikaci plegridu stuhlost a bolest zad? hlavne po ranu?
Dekuji za pripadne reakce?
Petilla
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28 lis 2017 07:54

Re: Plegridy zkušenosti

Příspěvekod vychodocech » 24 led 2023 12:17

To může být jak léčivem tak příznakem RS. Osobně plegridy nemám, ale ty příznaky ztuhlosti a bolesti ano. Na druhou stranu zvýšená senzitivita po podání interferonů je známá, takže ano, může to být i po aplikaci plegridy.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Plegridy zkušenosti

Příspěvekod Petilla » 24 led 2023 13:09

vychodocech: Dekuji Vam za odpoved:)
Petilla
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28 lis 2017 07:54

Re: Plegridy zkušenosti

Příspěvekod Ter » 31 led 2023 20:12

Mám plegridy 4 roky a co se týče chřipkových stavů tak u mě teda bohužel pořád stejné. U mě nabírají chřipkové stavy už po 4 hodinách, teplota 38, zimnice, bolesti kloubů. Ráno je to mírnější, ale celý druhý den jsem nepoužitelná stejně. :D večer se to vrátí a další den už vcelku dobrý :). Jednou za 14 dní se to dá v pohodě zvládnout, paralely na to neberu. Jediné co mě trápí jsou ty fleky. Ty bohužel drží i 3 týdny po aplikaci, jsou bolestivé a horké. U nich jsem bohužel zatím neobjevila nic co by mi fungovalo. :)
Snad zkušenost pomůže.
Hezký den
T.
Ter
 
Příspěvky: 15
Registrován: 15 črc 2017 09:49

Re: Plegridy zkušenosti

Příspěvekod Petilla » 02 úno 2023 18:26

Ter: Dekuji za zpravu, tak chripkove stavy a fleky mivam porad taky a je to uz 5 let, ale ty fleky me nijak neomezuji, nekdy po asi tydnu aplikace nejdou skoro videt, ale vetsinou v den dalsi aplikace se zase to misto, kde byl vpich zvyrazni, aspon me to nuti si lek aplikovat jinam. :) A me moje sestra doporucila si davat obklafy z cerneho caje, pokud Vas opravdu i boli. A paraleny taky nebwru ani ibalgin, staci bohate tento dryak :))
Petilla
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28 lis 2017 07:54

Re: Plegridy zkušenosti

Příspěvekod AdrianaRSka » 26 čer 2023 11:03

Dobrý den, mám plegridy intramuscularne (do svalu) skoro dva roky, celkem dost se mi liší nástup vedlejších účinků, někdy po 4 hodinách, z toho cely den ani nevím, ze jsem si aplikovala a někdy mě to drží i 3 dny. Klasika jako většina horečka, bolest svalu a kloubu, zimnice. Někdy zvladam s jedním aulinem, poslední 4 aplikace jsou ale nějaké blbé, je mi celkem dlouho zle a bolesti velke, nicméně aulin zabírá, nejsem žádná citlivka, ale smekám před vámi, co neberete nic, já jsem to zkusila 2x a bylo to opravdu peklo. Po aplikaci žádné fleky ani modřiny, pokud si nenapichnu zilku - nemám. Jen po úplně prvních dvou.
AdrianaRSka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 čer 2023 10:50

Re: Plegridy zkušenosti

Příspěvekod dirami » 26 čer 2023 12:41

Dobrý den, Plegridy si píchám od roku 2017 (přešel jsem z Avonexu), stav je v podstatě neměnný, jednou je lépe, jindy to je horší. Píchám si pravidelně v pondělí ráno, odpoledne si beru Nimesil, snažím se nedělat žádnou těžší manuální práci, v úterý odpoledne si beru druhý Nimesil. Takto to mám vyzkoušené a funguje to. Někdy cítím i ve středu slabost, ale to už se dá vydržet. Fleky po vpichu se mi dělají zhruba až po týdnu. Někdy více někdy méně. Používám krém Advantan, který chladí, fleky nebolí a rychleji zmizí. Ideální je krém používat ještě před tím, než začne vpich bolet nebo zarudne.
dirami
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 zář 2017 07:34


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron