Plegridy zkušenosti

Sem můžete psát Vaše dotazy. Dotazy pokládáte ostatním členům fóra - většinou pacientům.
Stejně tak sem můžete psát vaše zkušenosti pro ostatní pacienty.
Pokud se váš dotaz týká konkrétního příspvěku například v rubrice Novinky, tak piště tam.
****************************************************************
Dotazy pište přímo sem do fóra. Neposílejte dotazy mě, nejsem lékař. Máte větší pravděpodobnost, že na váš konkrétní problém odpoví někdo, kdo s ním má zkušenost.
****************************************************************
Upozornění: Roztroušená skleróza je nemoc, která může mít u každého zcela rozdílný průběh. Někdo může mít do měsíce i bez jakékoliv léčby remisi(zlepšení) a někdo jiný může mít i s léčbou do měsíce naopak relaps. Existují pacienti, kteří si mohou myslet nejen podvodně, ale klidně i v dobré víře, že za jejich remisi může nějaký jejich experiment, nebo nějaká látka kterou užívali. Ve skutečnosti by ke zlepšení došlo i bez léčby a třeba možná i dřív. Účinnost léčby se dá ověřit pouze ve vědecké studii na větším množství různých pacientů.
Berte to prosím při čtení tohoto podfóra v úvahu.

Plegridy zkušenosti

Příspěvekod jasoň » 23 kvě 2017 06:50

Zdravím, kdo jste už přešel na Plegridy, nechcete se podělit jakou s nimi máte zkušenost?
Já mám tento lék přes měsíc, tedy jsem po první plné dávce a moje zkušenosti jsou takovéhle:
Aplikace: úplně v pohodě:) - srovnávám s Rebif22 pomocí Rebismartu. Skoro není cítit, je to rychlejší a za mě prostě spokojenost.
Vedlejší účinky: u mě je nástup až po několika hodinách, první dávka po 7, druhá po 4, třetí až po 9 !! takže pozbývá smysl píchat si večer před spaním, protože chřipkové stavy přijdou až k ránu, navíc se mi u poslední dávky druhý večer vrátily i když přes den už mi bylo dobře :( stalo se vám to někomu taky? Jinak klasické chřipkové stavy - chvíli zimnice, chvíli horkost, pocení, bolesti hlavy a kloubů - hlavně kolena a kyčle a ty byly tedy dost hrozné! Paraleny atd.. zatím neberu, protože chci vědět co to "umí" :lol:
Fleky: oproti Rebifu větší, na břiše mi vydržel přes dva týdny! ale to je asi to nejmenší co mi vadí..
Celkově jsem zatím spokojená, protože 1x za 14 dní to je prostě paráda, jen doufám, že se trochu srovnají a zmírní ty vedlejší účinky.
jasoň
 
Příspěvky: 12
Registrován: 03 led 2014 15:55

Re: Plegridy zkušenosti

Příspěvekod dirami » 13 zář 2017 07:58

Dobrý den, přešel jsem na Plegridy z Avonexu.
Píchám si vždy v pondělí ve 13:00 hodin. Na Avonex jsem si časem celkem zvykl. Po aplikaci jsem si vzal Nimesil a vše v pohodě.
Plegridy jsem si píchal už 2x. Poprvé jsem si po aplikaci hned vzal Nimesil, odpoledne jsem byl trochu zesláblý, v noci cca po 12ti hodinách po aplikaci jsem dostal velkou zimnici a musel jsem si vzít druhý Nimesil. Celé úterý jsem byl takový zesláblý, až ve středu mi bylo dobře.
U druhé aplikace jsem si vzal opět Nimesil a odpoledne opět takový divný pocit a slabost, v noci v pohodě, druhý den jsem se šel před obědem projít a po obědě se mi opět udělalo špatně, myslel jsem, že to přejde, ale kolem 17.00 hodiny jsem si vzal druhý Nimesil, potom se mi udělalo dobře. V noci a dnes mi je už dobře.
U další aplikace si zkusím vzít Nimesil až třeba navečer, doufám, že se to nějak stabilizuje...
Žádné fleky po vpichu jsem neměl ani u Avonexu ani nyní po Plegridy.
Vám se to nějak srovnalo, máte menší příznaky, je to lepší? Předem děkuji za odpověď.
dirami
 
Příspěvky: 1
Registrován: 13 zář 2017 07:34


Zpět na Poradna. Dotazy na léčbu a zdravotní problémy. Vlastní zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník

cron